piotromega

Wybór dysz, końcówek, głowiczek opryskowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ravoj    1248

Do herbicydów nadają się prawie wszystkie końcówki, nawet te zwykłe eżektorowe. Chyba każda zwykła polimerowa jednostumieniowa  eżektorowa końcówka daje krople grube i bardzo grube. Nie widziałem takowych drobnokroplistych, ale jak ktoś miał to obejrzę i może kupię.

Ja mam żółte  i niebieskie eżektory polimerowe Agroplasta  (te długie)   i krople są grube a nawet bardzo grube, bo sprawdzałem, przy większym ciśnieniu są nieco mniejsze, ale producent sam nie wie jak je zaklasyfikować, bo dzwoniłem i pytałem.

Do herbicydów super, spaliło bardzo drobne siewki fiołków polnych i nie ma po nich  śladu.

Ale fungicydy i insektycydy pryskam na zwykłych żółtych płaskich na mniejszym ciśnieniu, krople są o wiele mniejsze i zabieg wydaje się być dokładniejszy.

Teraz zbieram kasę na Albuza dwustrumieniowe eżektorowe (o połowę krótsze od Agroplasta)  Widziałem jak pryskają  - idealnie.


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja kupilem teraz albuza ceramike do rsm albuz esi i tez mnie neci na ezektory ale 42 szt mnie troche zabola mocno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

tak, ale kupujesz je na długie lata, może nawet raz tylko. Opryskiwacz się zużywa a ceramika nie. Trzeba je kupić puki producenci nie zmówią się jak z żarówkami. A jakość oprysku, Panie  - Ameryka.


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Ameryka plastikowa kicha - taki tekst piosenki mi się przypomniał.

 


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232
Napisano (edytowany)

Osobiście u siebie mam założone CVI TWIN 02 - żółte ceramiczne pryskam już nimi 4 rok i nie wyobrażam sobie innych ,wszyscy wiemy jakie ostatnio mamy warunki pogodowe przez ostatnie 1,5 miesiąca było może ze dwa dni bez wiatru a tak jedziesz i pryskasz nawet w dość wietrzną pogodę

Wydatek cieczy 200 l/ha przy ciśnieniu 4,5, predkość jazdy 5,7 km/godz , 4 bieg ,1600 obr c 330 a tak dla ciekawości dodam zwykłe zółte lechlery żeby wyszło 200l trzeba obniżyć ciśnienie do 3 .

Edytowano przez bizon1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Niektórzy to chyba mają za dużo czasu :huh: 
Pryskam niebieskimi eżektorami (03, pojedynczy strumień), cieczy idzie 150l/ha, jak pole dalej i niepasowne to nawet 130, prędkości rzędu 11-14km/h i nikt na skuteczność wszelakich zabiegów nie narzeka, a tu komuś chce sie bawić 30tką na 3 i jeszcze 1600 obr. Pytanie w jakim celu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludwik1983    4

masz te krótkie eżektory czy długie i jaka jest skuteczność herbicydów pryskanych na listnie jakim ciśnieniem pryskasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

ja akurat mam tyle pola, że mogę sobie pozwolić na powolny i dokładny zabieg. Rozumiem tych, co pryskają powoli jak ja i tych co pryskają 14km/h. Gdybym miał więcej upraw nigdy nie pryskałbym 5 czy 6 km/h bo to strata czasu i pieniędzy. Ale mam mało, sprawia mi to przyjemność, więć po co się śpieszyć. Czasami jak wrócę z zabiegu to aż mnie nosi żeby coś jeszcze popryskać, a tu już nie ma co. Sąsiad się śmieje, że mogę jemu pryskać jak chcę i nawet czasami pomagam.


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

http://www.mmat.pl/produkty/rozpylacze-mmat/ezektorowe-kompaktowe-ezk

Dokładnie te eżektory. Skuteczność czasem 100%, rzadko kiedy na konkretny gatunek zdarzy się poprawka, norma tak jak przy zwykłych rozpylaczach, nie zawsze wszystko da sie załatwić. Ciśnienia to już zależy od prędkości jazdy i dawki, komputer sam reguluje przepływ i ciśnienie.

Bez przesady z tą przyjemnością zabiegu. Im mniej kontaktu z chemią, tym lepiej dla Twojego zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludwik1983    4

dzieki to czemu na stronie piszą zastosowanie herbicydów doglebowych ps stosujesz do fungicydów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

O to już trzeba pytać samego producenta, może po prostu chciał się pochwalić, że są dobre na doglebówki, a zwykłe nalistne to norma której nie trzeba wypisywać. Na tych dyszach idzie wszystko (herbicydy, fungi, insektycydy, nawozy dolistne, regulatory) prócz RSM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232
Napisano (edytowany)

@lukasz222 akurat mam tyle ziemi że oprysk herbicydowy i T1 ze skracaniem mam już zrobiony w oziminach i osobiście nie zamierzam obrywać sobie żołądka i jeździc szybciej zresztą ciekawe jak to Ciebie wygląda na owrociach 14 km/h chyba że masz kawałki po kilkadziesiąt hektarów 

A odnośnie ochrony zdrowia  to maska z filtrem węglowym i porządne rękawice nitrylowe to podstawa

w poprzednim poście nie 3 a 4 bieg ale prędkość ok

Edytowano przez bizon1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Przesada w czym?

@bizon no ten 4 bieg wiele zmienia, chodź predkość coś nie bardzo pasowna dla 30tki, jakie tam masz opony? Po co miałby ktoś sobie obrywać żołądek i lance? Począwszy od uprawy ścierniska, przez głęboką uprawę bezorkową, orkę, uprawę i siew, wszystko jest robione minimum jeden przejazd szerzej niż biegnie ścieżka na uwrotniku, bez znaczenia czy to kawałek 60ha, czy 6ha, czy nawet 0,5 ha, to jest dla mnie podstawa do wygodnego oprysku i wysiewu nawozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnyt    3

Witam. mam problem z opryskiwaczem pilmet stary typ, otóż przy włączonym mieszadle bardzo ciekną końcowki. jest to opryskiwacz 2 sekcyjny z regulacją pryskania za pomocą pokretła metalowego i grzybków ktore juz cieżko chodzą. doradzicie co z tym zrobic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

Panowie czy przy dwustrumieniowych końcówkach nie będzie problemu z samoopryskiem opryskiwacza w środkowej sekcji? Jakoś sobie nie umiem tego inaczej wyobrazić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Będzie tak się działo gdy lance są wyżej podniesione, w zbożu raczej to nie wystąpi ale w rzepaku już tak.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

dlatego w tym miejscu można zostawić jednostrumieniowe (tylko 3 lub 4) albo pilnować żeby belka nie była za wysoko.


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

Tak myślałem właśnie, i nikt o tym nie pomyślał inaczej? Nie ma dysz o mniejszym kącie odchylenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Nie każdy opryskiwacz jest taki sam, a gdyby zmienić kąt nachylenia, to i nie dałoby to tego samego efektu. Załóż zwykłe eżektory i skuteczność nie będzie wiele mniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Dokładnie, aż takiej spektakularnej różnicy nie ma, ale jednak przyglądałem się pracy dwóch strumieni podczas oprysku T2 i byłem pod wrażeniem. Dlatego bezpośrednio za opryskiwaczem trzeba dać  pojedyncze eżektory i sprawa załatwiona. 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

...albo wysunąć sekcję dalej od opryskiwacza ;) Co do innego kąta, to są dwustrumieniowe Tecomec Asymetryczne, podobnno bardzo dobre końcówki, firma Mescomp je sprzedaje. Jeden strumień jest pod mniejszym kątem, a drugi pod większym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

i wtedy problem z głowy.


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez Vril
      Witam
       
      Chciałbym Was poinformować że już zaczeli wypłacać dopłaty -ja wczoraj dostałem
      Kasa na koncie więc postanowiłem ją zainwestować w opryskiwacz i tu prośba do Was o poradę który wybrać .
      Założenie jest takie że opryskiwacz ma mieć zbiornik 1500-1600 l i belke 15m pracować na powierzchni 60 ha x średnio 4opryski na ha daje nam
      240 ha rocznie.
       
      Znalazłem takie oferty:
       
      Krukowiak -Apollo wesja standart ok. 33000 brutto
       
      Pilmet wersja -1600 + pełna hydrałlika i elektryka zaworów ok.54000 brutto
       
      Bury Pelikan FUll wypas (pełna hydrałlika i elektryka zaworów ) ok.44000 brutto
       
      Dodam że jestem na vacie więc sobie go odlicze.
       
      Proszę Was o porade bo mam mętlik w głowie i nie chcę kupić bubla
       
      nikt nic nie poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj