Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych

398 odpowiedzi na ten temat

#261 Share onetwo

onetwo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 20:26

Lub Agro Plast... 

Omijaj to dalekim łukiem. Rozkład poprzeczny jak i kropla tych dysz pozostawia wiele do życzenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Dzisiaj, 23:26
  •  

#262 Share jarek235

jarek235

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 20:32

mówisz o Aragu onetwo?

#263 Share onetwo

onetwo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 20:39

Mówię o rozpylaczach z Sawina (Agroplast) :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jakie dysze wybrać? zobacz »

•  

#264 Share henes

henes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja.

Napisany 15 kwiecień 2015 - 20:23

Kupilem w ubiegłym roku rozpylacze ezektorowe Lumarka(Guardian AIR),niebieskie.Według tabeli,żeby uzyskać wydatek ok.200l/ha należy ustawić ciśnienie na 3.0 i pryskać pręd.7km/h.Czyli C360 ,3 bieg,obroty silnika ok.1700.Niestety przy tych parametrach wychodzi mi dużo więcej niż 200l/ha.Dopiero jazda 4 biegiem i 1600obr/min i ciś.3.0 pozwala uzyskać 200l/ha.Dlaczego tak się dzieje,gdzie tkwi błąd?

#265 Share ALBUZ

ALBUZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 16 kwiecień 2015 - 06:12

spróbuj od sprawdzenia prędkości ciągnika, stona numer 11  http://www.albuz.pl/...kaALBUZ2015.pdf

360 dzielisz przez czas w jakim ciągnik pokonuje odcinek 100 metrów

#266 Share miki83

miki83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 19:57

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Problem z filterkami. Kupiłem filterki na glowice mesch 80. I co chwile mi się przytykaja ilość cieczy według manometru też nie wychodzi dysze ezektorowe dwustrumieniowe jak rozwiązać ten problem?
Filterki jak wyjme to nie widać za bardzo żeby były zasyfione w calosci

#267 Share ALBUZ

ALBUZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 07:09

jeśli masz wątpliwość czy stopień zabrudzenia filtra ma wpływ na wydatek cieczy to sprawdź wydatek kubkiem kalibracyjnym ( naczynie miarowe), w celu poprawy filtrowania układu można również zamontować filtry sekcyjne owiązują one większość problemów z przytykaniem dysz. Warto również zastosować preparat czyszczący układ i beczkę opryskiwacza ( "czysty opryskiwacz" ) może okazać się że w układzie są jakieś zaglonienia lub przyschnięte osady z poprzednich zabiegów. Problem zapychania filtrów często nasila się przy stosowaniu preparatów proszkowych.

#268 Share miki83

miki83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 08:32

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Filtry sekcyjne jakiego kalibru? A może na dysze jakieś mniej dokładne tylko czy wtedy nie będzie zatykać dyszy?

#269 Share ALBUZ

ALBUZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 08:56

Proponuję założyć na początek sekcyjne 80 mesh, i pozostawić te 80 przy dyszach. Sprawdź również jaki wkład jest w filtrze przy rozdzielaczu może jest uszkodzony i przepuszcza zabrudzenia, powinien być niebieski 50 mesh

#270 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 22:17

ALBUZ jakie polecasz końcówki dwu strumieniowe, antyznoszeniowe, ogólnoużytkowe, średnio kropliste żeby wydatek był 220-230 litrów ciśnienie 3,5-4 prędkość 6,5-7 km/h 

Edytowany przez DARKPANTER, 23 kwiecień 2015 - 22:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share ALBUZ

ALBUZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 07:09

proponuje model CVI TWIN 110 025, eżektor dwustrumieniowy ceramiczny. Biorąc pod uwagę parametry które podałeś ciśnienie ustawiasz na 5 bar i wypryskujesz 221 l/ha przy prędkości 7 km/h, jeśli będziesz chciał uzyskać kroplę grubszą zmniejszasz ciśnienie. 

http://www.albuz.pl/pola-2/cvi-twin/

#272 Share arszenik

arszenik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 20:29

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych A ma ktos z was doswiadczenie z dyszami geoline mozna dostac za 14,5 zl za dysze na olx
sa dobre?

Edytowany przez arszenik, 24 kwiecień 2015 - 20:29.

#273 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 25 kwiecień 2015 - 15:34

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Potrzebuje koncowki antyznosZeniowe 0,2 zółte do opryskiwacza biardzki w rozsadnej cenie

Edytowany przez Sunf, 25 kwiecień 2015 - 15:39.

#274 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 25 kwiecień 2015 - 15:57

Ja mam dysze  ID 120-03  od lechlera  , pryskanie w wiatr do 6m/s. Rewelacja.

#275 Share Pawel1344

Pawel1344

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja

Napisany 26 kwiecień 2015 - 10:47

Wczoraj pryskałem dyszami albuz avi twin wiatr około 6 m/s krople wbijane w łan pszenicy jak gwoździe zero znoszenia nawet przy silniejszych podmuchach a pokrycie roślin rewelacja. Wydatek dokładnie taki jakiego oczekiwałem. Miało być 200 litrów na ha i tyle dokładnie wyszło (ciśnieniem steruje komputer w moim opryskiwaczu zależnie od prędkości) Jestem jak najbardziej zadowolony. Dysze 6 otworowe do rsm też spełniły moje oczekiwanie bardzo dobry rozkład poprzeczny cieczy. Inwestycja warta tych pieniędzy jak najbardziej polecam!

#276 Share Agroplast

Agroplast

Nowicjusz

• FIRMA
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 maj 2015 - 19:22

miałem okazje je dzisiaj oglądać, z wyglądu są fajne ale jeżeli chodzi o ich przestawianie to wg mnie lipa, trzymając głowiczke w rękach musiałem sprawdzać czy jest dobrze przestawiona, praktycznie nie czuć żadnego oporu przy zmianie pozycji jak w innych głowiczkach. 

dysze 03 + ciśnienie 3bar = 206l przy 7km/h

ja rok temu przyskałem wszystko zwykłymi dyszami 04 na ceramice i nie było problemu, teraz zamierzam kupić nowe głowice i dysze, planuje zakup http://agroplast.pl/pl/p/Glowica/111 a dysze możliwe że ALBUZ CVI TWIN 03/04 bo na ceramice wychodzą 46zł szt

Witaj, dopiero teraz natknęliśmy na Twój wpis, więc pewnie dawno już po zakupach, ale spieszymy z wyjaśnieniem na przyszłość. Głowica, o której piszesz to stary model, którego już nie produkujemy. Początkowo zdecydowaliśmy na wytwarzanie ich w taki sposób, ponieważ dostępne wtedy na rynku głowice z wyraźnym "kliknięciem" łatwo się uszkadzały, gdy ktoś obracał je przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, a z doświadczenia wiedzieliśmy, że takie sytuacje się zdarzają. Aktualnie udało się opracować technologię, która nie tylko pozwala na pozycjonowanie głowicy z wyraźnym "kliknięciem", ale jednocześnie dopuszcza możliwość obracania jej w obu kierunkach, bez zagrożenia uszkodzenia mechanizmu. 

Wybierając dysze proponujemy rozważenie także naszej dwustrumieniowej dyszy ceramicznej, w promocyjnej cenie 26,17zł.

Dodatkowo, specjalnie dla użytkowników Agrofoto do końca maja przygotowaliśmy specjalny 10% rabat na zakupy w naszym sklepie internetowym (www.agroplast.pl). Kod promocyjny: ag75ft10

http://agroplast.pl/...na-6MS-03C2/618

Jakość naszych dysz została potwierdzona certyfikatem ENTAM, na podstawie badań przeprowadzonych w Przemysłowym Instytucie Maszyn Rolniczych w Poznaniu.

Pozdrawiamy, życząc udanych plonów!

Zespół Agroplast

Załączone miniaturki

• 0_0_productGfx_0ddb5391a46ab9095a9c3ef0e7533f1e.jpg

#277 Share Agroplast

Agroplast

Nowicjusz

• FIRMA
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 maj 2015 - 20:17

o kolega czyta moje myśli, bo też stoję przed zakupem końcówek. 
Mikołajczaka EŻ TWIN, żółte, niebieskie a może fiolet? Lub Agro Plast... Mikołajczak jest po 15zł a APki za 9.
Kwestia taka czy warto dołożyć i brać 2strumieniowe. Słyszałem, że jak się takie założy to trzeba filterki od razu zmieniać z drobniejszym oczkiem. 

Drogi Forumowiczu,

Jeśli chodzi o dysze dwustrumieniowe to przede wszystkim należy wziąć pod uwagę fakt, iż przy zachowaniu tej samej wydajności muszą one posiadać znacznie mniejsze otwory, co sprawia, że bez odpowiedniej filtracji będą się częściej zapychały. Dysza eżektorowa po jakimkolwiek przyblokowaniu szczeliny z której wypływa płaski strumień, zaczyna lać ciecz otworami, którymi normalnie zasysa powietrze. Z tego też powodu w ogóle nie produkujemy dysz dwustrumieniowych z polimeru, ponieważ jakakolwiek próba jej oczyszczenia w praktyce oznaczałaby jej uszkodzenie.

Zamiast tego proponujemy eżektorową dyszę dwustrumieniową z wkładką ceramiczną, którą można czyścić szczoteczką lub miedzianym drucikiem, bez ryzyka naruszenia jej właściwości. Jest ona dostępna w promocyjnej cenie 26,17 zł.

Dodatkowo, specjalnie dla użytkowników serwisu Agrofoto przygotowaliśmy specjalny rabat - do końca maja, oferujemy 10% zniżkę na całe, jednorazowe zakupy w naszym sklepie internetowym www.agroplast.pl. 

Kod rabatowy: ag75ft10

Zespół Agroplast

Załączone miniaturki

• 0_0_productGfx_0ddb5391a46ab9095a9c3ef0e7533f1e.jpg
  • 0_0_productGfx_93742d3a096027fb5fd23743a576aef0.jpg
  • 0_0_productGfx_169cdbd8fc44f73b41a0fd94392c2ea9.jpg

#278 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 10 maj 2015 - 10:39

Dzięki za odpowiedź :)
Kod rabatowy jest już mi nie potrzebny, zdecydowałem się na wasze jednostrumieniowe eżektory niebieskie i dodatkowo zamontowałem sobie na sekcjach filtry szklankowe (zakupione w waszym sklepie internetowym) 
Efekt pracy końcówek, super sprawa na wiatr. Jednak nie wiem czy nie lepiej było kupić żółte, wtedy kropla byłaby drobniejsza i lepiej pokrywałyby rośliny. 
Filtry każdemu polecam, opryskane ponad 50 ha i żadnej zapchanej końcówki.

#279 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 10 maj 2015 - 11:01

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych A czy 02 tez robicie dwustrumieniowe?
Może poza tym rabatem af uda sie jeszcze cos urwać przy 50 końcówkach?

Pasuja one do kolpakow Arag?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share drizzt24

drizzt24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 10 maj 2015 - 19:05

Witaj, dopiero teraz natknęliśmy na Twój wpis, więc pewnie dawno już po zakupach, ale spieszymy z wyjaśnieniem na przyszłość. Głowica, o której piszesz to stary model, którego już nie produkujemy. Początkowo zdecydowaliśmy na wytwarzanie ich w taki sposób, ponieważ dostępne wtedy na rynku głowice z wyraźnym "kliknięciem" łatwo się uszkadzały, gdy ktoś obracał je przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, a z doświadczenia wiedzieliśmy, że takie sytuacje się zdarzają. Aktualnie udało się opracować technologię, która nie tylko pozwala na pozycjonowanie głowicy z wyraźnym "kliknięciem", ale jednocześnie dopuszcza możliwość obracania jej w obu kierunkach, bez zagrożenia uszkodzenia mechanizmu. 

Wybierając dysze proponujemy rozważenie także naszej dwustrumieniowej dyszy ceramicznej, w promocyjnej cenie 26,17zł.

Dodatkowo, specjalnie dla użytkowników Agrofoto do końca maja przygotowaliśmy specjalny 10% rabat na zakupy w naszym sklepie internetowym (www.agroplast.pl). Kod promocyjny: ag75ft10

Jakość naszych dysz została potwierdzona certyfikatem ENTAM, na podstawie badań przeprowadzonych w Przemysłowym Instytucie Maszyn Rolniczych w Poznaniu.

Zespół Agroplast

Właśnie w swoim Pilmecie wymieniam na te głowice z Agroplastu i jestem zadowolony z jakości. Obracanie głowiczki idzie mocno czyli nie ma możliwości samego przestawienia oraz są rowki które trzymają w danej pozycji. jeszcze jedna partia i będzie komplet:)

Dodaj odpowiedź