Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych

398 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piotromega

piotromega

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 17 luty 2008 - 14:59

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Dzisiaj, 19:57
  •  

#2 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 19 luty 2008 - 09:27

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Ja bym wybrał z pojedynczymi bo watpie abys korzystał z tych drugich,a jesli chodzi o jakos to juz inna sprawa bo to zalezy co to za producent.

#3 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 20 luty 2008 - 21:14

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych wg. mnie wszystko zależy od tego do czego będziesz używał tego opryskiwacza i ile ha masz do pryskania. sądząc po wielkości opryskiwacza pewnie PGR-u nie masz (ja zresztą też nie mam ;) ). ja osobiście mam głowice trójpozycyjne (rozpylacze standardowe niebieskie, czerwone, i do RSM-u). czerwone są mi niepotrzebne, ale głowic dwupozycyjnych nie było w ofercie... jeślibym miał dużo ha i była obawa, że niezdąże wszystkiego opryskać przy małym wietrze to zamiast czerwonych standardowych wziąłbym niebieskie antyznoszeniowe. tak więc na małym areale i jeśli nie chcesz stosować RSM-u jednopozycyjne powinny wystarczyć. a jeśli chodzi o producenta to ja mam lechlera. jest tańszy od tee jeta i też są ok

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share maciejko

maciejko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 16:59

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych z koncowkami to zalezy czy masz wiele hektarow, a jezeli chodzi o koncowki to tylko lechler ;)

#5 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 06 marzec 2008 - 19:53

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Rodzaj końcówek zależy raczej od tego co uprawiamy, a nie od ilości hektarów. Na belce 12m nie masz dużo rozpylaczy więc wymiana na inne nie zajmnie dużo czasu (np. tyle co przy 18metrowej).

#6 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 09 marzec 2008 - 11:14

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Ja polecam głowice potrójne, nie zależnie od szerokości belki .Wszystkie potrzebne końcówki są bezpośrednio na opryskiwaczu wystarczy 1 minutka aby zmienić rodzaj końcówek.Poza tym zdejmowanie i zakładanie w sezonie kilka razy sprawia ze te elementy bardziej sie eksploatują i jest większa szansa na to ze coś przy wymianie złamiesz ,albo coś sie zgubi w trakcie przechowywania lub wymiany.W starym opryskiwaczu miałem pojedyńcze głowice i nie było źle ,ale teraz w nowym mam potrójne i jest to wygodniejsze.Pozdrawiam

#7 Share adamg

adamg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 11 marzec 2008 - 15:01

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych a jakiej firmy kupujesz

#8 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9689 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 02 listopad 2008 - 22:16

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Witam,
moj skotarek właśnie zakończył 4 sezon pracy w gospodarstwie. Pora więc pomyśleć o wymianie końcowek.
Głowiczki mam pojedyncze i na takich chciałbym pozostać - końcówki uniwersalne - niebieskie.
Powiedzcie mi jakiego producenta najlepiej obecnie wybrać tak aby jakość była na srednio wysokim poziomie ale przy tym zeby cena była rozsadna.
Lechler? TeeJet?
Jak się teraz płaci za takie końcówki?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#9 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 17:30

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych a co to jest "SKOTAREK"?

#10 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9689 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 18:01

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych co to? kto to? Skotarek to taki rzemieślnik który robi(ł) dość danie i dość dobrze wygladajace na pierwszy rzut oka opryskiwacze

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 19:00

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych :)
lepiej nie da rady opisać tych opryskiwaczy. ja jednak ogólnie jestem zadowolony jak sobie przypomne za jakie pieniadze był kupiony(tylko ta nieszczęsna belka nie znalazłem określenia na materiał z którego została zrobiona).

żeby nie było OT to też się podłączę do tematu(nawet miałem identyczny zakładać) jako właściciel 5 letniego skotarka, na forum w przeciwieństwie do mnie niektórzy maja dość sporawą więdzę na ten temat, także licze że coś skrobną
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#12 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 22:13

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Za małe pieniądze a naprawdę przyzwoite końcówki (płaskie zwykłe i płaskie o obniżonym znoszeniu) robi f-ma z leszna MM (mechanika mikołajczak), są oni również importerem albuza. Zwykła płaska dysza kosztowała u nich ostatnio 2 zł, a o obniżonym znoszeniu 2,5 zł za szt. Jeśli pracujecie ciśnieniem do 5 kg/cm2 to do tego wystarczą na parę sezonów.
Gdzieś czytałem testy tych końcówek przeprowadzone przez IBMER, to wg tych testów bardzo niewiele odstają od porównywalnych teejetów xr, które obecnie kosztują chyba ok 6 - 7 zł netto.
Obecnie używam dysz tej f-my. I wolę co roku kupić takie nowe niż raz na 3 lat teejeta.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#13 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9689 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 22:30

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych chyba właśnie fabrycznie w skotarku były owe niebieskie MMy, a moze teejety, hmm musiałbym dokładnie sprawdzic.
a co do cisnienia 5kg/cm2 to jakiej to wydajności odpowiada? bo 500l cieczy na ha to bym jeszcze zrozumiał? nie cos nie bardzo mi ta matematyka wychodzi - nie pomyliles sie czasem w tej jednostce? co prawda ja tu dzis pare 5cl zrobiłem no ale

#14 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 23:08

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych 5 kg/cm2 odpowiada wprzybliżeniu 5 atm lub 5 barom.

Wydatek dyszy zależy od ciśnienia cieczy roboczej i rozmiaru dyszy. Ilośc wypryskanych l/ha zależy dodatkowo od prędkośći jazdy opryskiwacza.
Jeśli dysza niebieska czyli 03 to ma wydatek 1,2L/min przy 3 barach, a chcesz wypryskać 200 L/ha to musisz jechać z prędkością 7,2 km/h. Najlepiej to odczytać z tabel, które powinny być dołączone do dysz bądź na stronie producenta.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#15 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9689 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 23:20

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych nu wlasnie u mnie ojciec ciapkiem pryska 3bary i wychodzi mu 200l/ha, tak wiec raczej spokojnie kupie jakies koncówki MM

#16 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 10:33

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych Tylko patrz żeby na dyszy od strony wylotu był napis MM i rozmiar dyszy ?

#17 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 22:04

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych ja mam zalozone orginalnie tejeet,10 lat maja,rocznie ponad50ha i jeszcze polowa sie trzyma,czasem dokupuje nowe ale nie patrzylem jakiej firmy[napewno gorsze niz tejeet]

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#18 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 05 listopad 2008 - 08:20

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych A powiedz mi jak to oceniłeś że połowa się trzyma ? Znaczy na jakiej podstawie zdyskwalifikowałeś już połowę końcówek ?
A na jakiej podstawie resztę zakwalifikowałeś jako dobre ?

#19 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 19:13

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych czesc popekala ze starosci a czesc lała

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9689 postów

Napisany 16 luty 2009 - 09:12

Wymiana dysz, końcówek, głowiczek opryskowych da się gdzieś kupić dysze mm czy lechler nie wychodząc z domu?
A jak już musze wyjsc to gdzie je kupić w okolicy świdnicy?

Dodaj odpowiedź