piotromega

Wybór dysz, końcówek, głowiczek opryskowych

Polecane posty

Agroplast    3

miałem okazje je dzisiaj oglądać, z wyglądu są fajne ale jeżeli chodzi o ich przestawianie to wg mnie lipa, trzymając głowiczke w rękach musiałem sprawdzać czy jest dobrze przestawiona, praktycznie nie czuć żadnego oporu przy zmianie pozycji jak w innych głowiczkach. 

dysze 03 + ciśnienie 3bar = 206l przy 7km/h

ja rok temu przyskałem wszystko zwykłymi dyszami 04 na ceramice i nie było problemu, teraz zamierzam kupić nowe głowice i dysze, planuje zakup http://agroplast.pl/pl/p/Glowica/111 a dysze możliwe że ALBUZ CVI TWIN 03/04 bo na ceramice wychodzą 46zł szt

Witaj, dopiero teraz natknęliśmy na Twój wpis, więc pewnie dawno już po zakupach, ale spieszymy z wyjaśnieniem na przyszłość. Głowica, o której piszesz to stary model, którego już nie produkujemy. Początkowo zdecydowaliśmy na wytwarzanie ich w taki sposób, ponieważ dostępne wtedy na rynku głowice z wyraźnym "kliknięciem" łatwo się uszkadzały, gdy ktoś obracał je przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, a z doświadczenia wiedzieliśmy, że takie sytuacje się zdarzają. Aktualnie udało się opracować technologię, która nie tylko pozwala na pozycjonowanie głowicy z wyraźnym "kliknięciem", ale jednocześnie dopuszcza możliwość obracania jej w obu kierunkach, bez zagrożenia uszkodzenia mechanizmu. 

 

Wybierając dysze proponujemy rozważenie także naszej dwustrumieniowej dyszy ceramicznej, w promocyjnej cenie 26,17zł.

Dodatkowo, specjalnie dla użytkowników Agrofoto do końca maja przygotowaliśmy specjalny 10% rabat na zakupy w naszym sklepie internetowym (www.agroplast.pl). Kod promocyjny: ag75ft10

 

http://agroplast.pl/pl/p/Rozpylacz-ezektorowy-dwustrumieniowy-z-wkladka-ceramiczna-6MS-03C2/618

 

Jakość naszych dysz została potwierdzona certyfikatem ENTAM, na podstawie badań przeprowadzonych w Przemysłowym Instytucie Maszyn Rolniczych w Poznaniu.

 

Pozdrawiamy, życząc udanych plonów!

Zespół Agroplast

post-152945-0-33019600-1431109307.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agroplast    3

o kolega czyta moje myśli, bo też stoję przed zakupem końcówek. 

Mikołajczaka EŻ TWIN, żółte, niebieskie a może fiolet? Lub Agro Plast... Mikołajczak jest po 15zł a APki za 9.

Kwestia taka czy warto dołożyć i brać 2strumieniowe. Słyszałem, że jak się takie założy to trzeba filterki od razu zmieniać z drobniejszym oczkiem. 

 

Drogi Forumowiczu,

 

Jeśli chodzi o dysze dwustrumieniowe to przede wszystkim należy wziąć pod uwagę fakt, iż przy zachowaniu tej samej wydajności muszą one posiadać znacznie mniejsze otwory, co sprawia, że bez odpowiedniej filtracji będą się częściej zapychały. Dysza eżektorowa po jakimkolwiek przyblokowaniu szczeliny z której wypływa płaski strumień, zaczyna lać ciecz otworami, którymi normalnie zasysa powietrze. Z tego też powodu w ogóle nie produkujemy dysz dwustrumieniowych z polimeru, ponieważ jakakolwiek próba jej oczyszczenia w praktyce oznaczałaby jej uszkodzenie.

Zamiast tego proponujemy eżektorową dyszę dwustrumieniową z wkładką ceramiczną, którą można czyścić szczoteczką lub miedzianym drucikiem, bez ryzyka naruszenia jej właściwości. Jest ona dostępna w promocyjnej cenie 26,17 zł.

 

http://agroplast.pl/pl/p/Rozpylacz-ezektorowy-dwustrumieniowy-z-wkladka-ceramiczna-6MS-03C2/618

 

Dodatkowo, specjalnie dla użytkowników serwisu Agrofoto przygotowaliśmy specjalny rabat - do końca maja, oferujemy 10% zniżkę na całe, jednorazowe zakupy w naszym sklepie internetowym www.agroplast.pl. 

Kod rabatowy: ag75ft10

 

Pozdrawiamy, życząc udanych plonów!

Zespół Agroplast

post-152945-0-03426300-1431112617.jpg

post-152945-0-72739400-1431112646.jpg

post-152945-0-30368900-1431112647.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Dzięki za odpowiedź :)
Kod rabatowy jest już mi nie potrzebny, zdecydowałem się na wasze jednostrumieniowe eżektory niebieskie i dodatkowo zamontowałem sobie na sekcjach filtry szklankowe (zakupione w waszym sklepie internetowym) 
Efekt pracy końcówek, super sprawa na wiatr. Jednak nie wiem czy nie lepiej było kupić żółte, wtedy kropla byłaby drobniejsza i lepiej pokrywałyby rośliny. 
Filtry każdemu polecam, opryskane ponad 50 ha i żadnej zapchanej końcówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

A czy 02 tez robicie dwustrumieniowe?
Może poza tym rabatem af uda sie jeszcze cos urwać przy 50 końcówkach?

Pasuja one do kolpakow Arag?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drizzt24    17

 

Witaj, dopiero teraz natknęliśmy na Twój wpis, więc pewnie dawno już po zakupach, ale spieszymy z wyjaśnieniem na przyszłość. Głowica, o której piszesz to stary model, którego już nie produkujemy. Początkowo zdecydowaliśmy na wytwarzanie ich w taki sposób, ponieważ dostępne wtedy na rynku głowice z wyraźnym "kliknięciem" łatwo się uszkadzały, gdy ktoś obracał je przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, a z doświadczenia wiedzieliśmy, że takie sytuacje się zdarzają. Aktualnie udało się opracować technologię, która nie tylko pozwala na pozycjonowanie głowicy z wyraźnym "kliknięciem", ale jednocześnie dopuszcza możliwość obracania jej w obu kierunkach, bez zagrożenia uszkodzenia mechanizmu. 

 

Wybierając dysze proponujemy rozważenie także naszej dwustrumieniowej dyszy ceramicznej, w promocyjnej cenie 26,17zł.

Dodatkowo, specjalnie dla użytkowników Agrofoto do końca maja przygotowaliśmy specjalny 10% rabat na zakupy w naszym sklepie internetowym (www.agroplast.pl). Kod promocyjny: ag75ft10

 

http://agroplast.pl/pl/p/Rozpylacz-ezektorowy-dwustrumieniowy-z-wkladka-ceramiczna-6MS-03C2/618

 

Jakość naszych dysz została potwierdzona certyfikatem ENTAM, na podstawie badań przeprowadzonych w Przemysłowym Instytucie Maszyn Rolniczych w Poznaniu.

 

Pozdrawiamy, życząc udanych plonów!

Zespół Agroplast

 

Właśnie w swoim Pilmecie wymieniam na te głowice z Agroplastu i jestem zadowolony z jakości. Obracanie głowiczki idzie mocno czyli nie ma możliwości samego przestawienia oraz są rowki które trzymają w danej pozycji. jeszcze jedna partia i będzie komplet:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki83    0

Jeśli ktoś ma zamiar założyć rozpylacze dwustrumieniowe radze zainstalowac filtry sekcyjne. Filterki na samych końcówkach bez przerwy mi się zatykaly zmarnowałem tylko kasę na to, dopiero na sekcjach rozwiązały problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agroplast    3

A czy 02 tez robicie dwustrumieniowe?

Może poza tym rabatem af uda sie jeszcze cos urwać przy 50 końcówkach?

 

Pasuja one do kolpakow Arag?

 

 

Jeśli chodzi o dysze ceramiczne, to w trosce o zachowanie najwyższej jakości, nie wprowadzamy do sprzedaży dysz ceramicznych, przed uzyskaniem certyfikatu Państwowego Instytutu Maszyn Rolniczych, dla KAŻDEGO z oferowanych produktów. Dysza dwustrumieniowa 6MS 02C2 jest gotowa do produkcji, ale czekamy na stosowne certyfikaty, zanim dopuścimy ją do sprzedaży. Może to potrwać kilka tygodni. 

 

Rozmiary dysz płaskostrumieniowych są znormalizowane, więc nasze dysze pasują do kołpaków pozostałych producentów. Wyjątkiem są dysze eżektorowe do 8m/s z wkładką ceramiczną, dla których wszyscy producenci, także i my, wymagają zastosowania specjalnego kołpaka - innego niż do pozostałych dysz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

A jak to jest z tymi filtrami sekcyjnymi. Ja mam u siebie teraz nsjmiesza dysze 03 i jeszcze nigdy mi sie nie zapchaly pchac się w te filtry przy duszach ceramicznych dwustrumieniowych 02 i ile one mają mieć tych mechow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agroplast    3

A jak to jest z tymi filtrami sekcyjnymi. Ja mam u siebie teraz nsjmiesza dysze 03 i jeszcze nigdy mi sie nie zapchaly pchac się w te filtry przy duszach ceramicznych dwustrumieniowych 02 i ile one mają mieć tych mechow

 

Zauważyliśmy, że temat filtrów kilkukrotnie pojawiał się dyskusjach tu na forum, dlatego w ostatni weekend przeprowadziliśmy testy polowe dla dysz 6MS 03C2. Przy filtrach 70 mesh dysze potrafią się zapchać, szczególnie drobnym piaskiem. Wynika to przede wszystkim z tego, że aby zachować te same parametry wydajności przy dwóch strumieniach, co przy jednym, siłą rzeczy otwory wylotowe w dyszy muszą być bardzo małych rozmiarów. Natomiast założenie filtrów o mesh 90 daje gwarancję tego, że dysze nie będą się zapychać. Mesh 80 nie badaliśmy.

Właśnie w swoim Pilmecie wymieniam na te głowice z Agroplastu i jestem zadowolony z jakości. Obracanie głowiczki idzie mocno czyli nie ma możliwości samego przestawienia oraz są rowki które trzymają w danej pozycji. jeszcze jedna partia i będzie komplet:)

 

Cieszymy się, że nasze produkty spełniają oczekiwania i przypominamy o 10% rabacie dla użytkowników Agrofoto.

 

Życzymy udanych plonów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja mam czerwone 0,4 m Albuza  AVI dwustrumieniowe i zapychają się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Zauważyliśmy, że temat filtrów kilkukrotnie pojawiał się dyskusjach tu na forum, dlatego w ostatni weekend przeprowadziliśmy testy polowe dla dysz 6MS 03C2. Przy filtrach 70 mesh dysze potrafią się zapchać, szczególnie drobnym piaskiem. Wynika to przede wszystkim z tego, że aby zachować te same parametry wydajności przy dwóch strumieniach, co przy jednym, siłą rzeczy otwory wylotowe w dyszy muszą być bardzo małych rozmiarów. Natomiast założenie filtrów o mesh 90 daje gwarancję tego, że dysze nie będą się zapychać. Mesh 80 nie badaliśmy.

 

 

Cieszymy się, że nasze produkty spełniają oczekiwania i przypominamy o 10% rabacie dla użytkowników Agrofoto.

 

Życzymy udanych plonów!

To może wystawcie na stronke te filtry 90 mesh bo sa tylko 70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki83    0

Ja założyłem filtry sekcyjne mesh 80, przy zwykłych rozpylaczach nie było problemu z zapychaniem niestety przy dwustrumieniowych cały czas coś się zatykalo. Sprzedawca mi doradził przy zakupie dysz abym kupił te małe filterki na sama dysze ale ciągle się zatykaly strata kasy bo za 30 szt zapłaciłem ponad 200 a za 5 sekcyjnych 250 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Ludzie myście trochę to nie będzie się wam zapychać. U mnie albuz avi twin 03 jakoś się nie zapycha, filtry sekcyjne mam założone 100 mesh i do tego na każdej dyszy sitko też 100 mesh, filtry radzę założyć markowe aby miały prawdziwą przepustowość a nie napisaną na papierze.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37
Napisano (edytowany)

Są jakieś mniejsze rozpylacze do opryskiwaczy tak aby rozpylał na 25cm ? standardowe rozpylają chyba na koło 50cm a ja potrzebuję dwa mniejsze po 25 na końcu belki żeby opryskiwacz 12m pasował mi na ścieżki 12.5m

Edytowano przez kapec22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

A ja myslalem o filtrze miedzysekcyjnym z sitem mesh 90 lub nawet 100. A tak musze kupic z sitami 70 i dokupic sita 90. Troche to bez sensu skoro i tak te 70 wrzucę w kąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

mam w pilmecie dwustrumieniowe MMat i nie zpychają sie , nie mam dodatkowych filtrów , rozmiar 4


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agroplast    3

A ja myslalem o filtrze miedzysekcyjnym z sitem mesh 90 lub nawet 100. A tak musze kupic z sitami 70 i dokupic sita 90. Troche to bez sensu skoro i tak te 70 wrzucę w kąt

 

Standardowo montujemy w filtrach 70-ki, ponieważ takie są najczęstsze preferencje naszych klientów, z których większość przeważnie korzysta z dysz jednostrumieniowych, do których 70-ki w zupełności wystarczają, ale dzięki za zwrócenie uwagi - spróbujemy w niedługiej przyszłości wprowadzić nową linię filtrów z sitami mesh 90. A co do 70tek, to z pewnością przydadzą się przy innych opryskach - to nie jest tak, że założenie drobnych sit rozwiązuje wszystkie problemy, przeciwnie - przy niektórych opryskach mesh 90 w ogóle się nie sprawdzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ale do filtrów miedzysekcyjnych powinno zakladsc się drobne sita. a jesli niechce się ich używać mozna poprostu wyjac sitka.
Wtedy filtr cisnieniowy w rozdzielaczu powinien juz wystarczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Szukam nowych rozpylaczy do opryskiwacza Biardzki 400L. napaliłem się na początku na dwustrumieniowe ale cena i zdrowy rozsądek podpowiadają nie. mam 15ha do pryskania. Zastanawiam się nad końcówkami Albuz ADI 11003. Myślicie że to dobry wybór będzie?

 


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zduniu123    1

Witam wszystkich mam pytanie takie chciałbym założyć i zrobić belkę do truskawek fragerja i chciał bym się dowiedzieć jakie najlepsze będą końcówki aby kupić?? Jak ma ktoś takie to bym poprosił o konkretny model i rozmiar oraz kolor bo na tym się dobrze nie znam??

 

I poza tym aby dawały dobre ciśnienie i dobrze pokrywały

Dzięki z góry za propozycję

Edytowano przez zduniu123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do oprysku truskawek belką fragaria, najczęściej wybierane są rozpylacze wirowe ALBUZ ATI 80025. Uzyskane drobne krople zamgławiają rzędy truskawek gwarantując doskonałe pokrycie roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zduniu123    1

a ile takie końcówki kosztują?? a te dolne to też 80 czy nie lepsze 60?? a ja w opryskiwaczu robię 5 bar to nie za mało??

Edytowano przez zduniu123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a ja mam taki problem, a mianowicie mam opryskiwacz pilmet i dysze Lechler ST110 03 przed dyszami są sitka, lecz często te dysze się zapychają tak jakby zarenkami piasku i strumień nie jest pełny na całej szerokości. Co mogę zrobić aby tak nie było, pryskam przy ciśnieniu 4atm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grab12
      Oglądając zdjęcia podobnych opryskiwaczy zauważyłem że mają trochę inaczej podłaczone mieszadło i rozwadniacz. U mnie rozwadniacz pracuje cały czas w pozycji pryskanie i jest podłączony do filtra przy rozdzielaczu na internecie zaś widziałem że jest podłaczony pod jedną z sekcji która u mnie jest niepodpięta.zaś mieszadło jest podpięte trójnikiem do pompy i pracuje tylko po przekręceniu rączki czyli nie mogę pryskać z włączonym mieszadłem zaś na necie jest podłączone pod filtr przy rozdzielaczu i teraz pytanie jak powinno być poprawnie

    • Przez kazach17
      Problem polega na nierównomiernym składaniu belki(lanc) jedna strona składa się dużo szybciej od drugiej.
      Opryskiwacz Rau explorer
    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez casefarmer
      Witam, mam problem z kalibracją opryskiwacza rau explorer. Sterownik w nim to fmc (flow mate control). Postępuje tak jak jest napisane w instrukcji obsługi. Na ekranie 14 muszę wpisać w dolnej części impulsy na litr z przepływomierza ( u mnie jest 669 impulsów/ litr) i taką wartość wpisuję . Następnie muszę ustawić wszystko na oprysk i włączyć pryskanie. Dalej zmierzyć średnią wydajność rozpylaczy i pomnożyć  razy ilość wszystkich dysz. Jest to całkowity przepływ wody , który wpisuje w górnej czėści ekranu. Kiedy to zrobię i potwierdzę OK zmienia sie ilość impulsów i tak wkoło macieju. Nie mam już nerwów na to. Napiszcie jak to ustrojstwo skalibrować. Dodam jeszcze że inne ciśnienie pokazuje na sterowniku a inne na manometrze.
    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj