piotromega

Wybór dysz, końcówek, głowiczek opryskowych

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dziwne bo szukałem na stronie Albuza i sa tylko 2 stronki i żadnych cen ani nic http://bott.com.pl/a...ennik_ALBUZ.pdf ........ani kontaktu ani nic .Chyba kupie tego Lechlera bo na tej stronce nic nie ma.

Jeżeli chcesz to wszystko Ci pokaże podaję do mnie tel. 502 264 255. Na pewno wszytko jest. Możesz podać też swój tel. to oddzwonię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego "KODZI" Rozpylacze IDKT są dość dobre, jednak wykonane są z białej ceramiki, która wytrzymuje krócej niż różowa ceramika ALBUZA z dodatkiem tlenku aluminium. Istnieją dysze z białej ceramiki jednak są z dodatkiem cyrkonu i koszt waha się od 150 zł w górę. Poza tym cena do jakości w idkt ma się nijak. Dealerzy życzą sobie sporo tylko za to, że marka jest dłużej na polskim rynku i lepiej jest rozpoznawana. Osobiście zrobiłem konfrontację IDKT vs CVI TWIN ( Nowość ALBUZA od połowy marca 2011 ). Gołym okiem widać jak strumień w CVI TWIN jest stabilniejszy , niema wahań. Przekłada się to na lepsze pokrycie uprawy. Poza tym sprawdziłem pod lupą szczelinę w IDKT i okazało się że w jednym miejscu jest napęknięta. Zdaje się że firma z Francji chyba Berthu brała te dysze i musieli zrezygnować bo opryskiwacz był z górnej pułki a dysze przychodziły wadliwe. Odwiedziłem fabrykę ALBUZA we Francji i uwierz mi że wyprodukowanie profesjonalnego rozpylacze nie jest łatwe. Samo przygotowanie proszku trwa od 6-8 tyg. no i 20-paro godzinne wypalanie w piecach. Z tego co wiem inni producenci zlecają podwykonawcą zrobienie wkładek. Widzę że interesuje Cię sprawa rozpylaczy, jeżeli chcesz kupić coś profesjonalnego i na długie lata to podaję numer tel. 502264255, postaram się załatwić rabat.

Pozdrawiam

 

A jeżeli zastosuje takie zaworki ? Czy lepiej kupić taki korpus ? Tylko mam obawy co do jego wytrzymałości jest dość długi i boje sie że jeżeli o coś zaczepi to będzie po korpusie.

Filtr z zaworem antykapacza to raczej kiepskie rozwiązanie, szczególnie jeżeli jest tam kulka metalowa. Dostanie się tam mały syfek i kulka nie usiądzie dokładnie w gnieździe. Już lepsze są z kulką gumową a przynajmniej tak mówią rolnicy z którymi rozmawiam. Lepiej kupić oprawę z antykapaczem z boku tylko właśnie trzeba sprawdzić czy się zmieści, i czy można złożyć belkę. No i też ważna sprawa czy membrana antykapacza jest z takim jakby cyckiem na środku. Ten dzióbek powoduje to że membrana siedzi tam gdzie powinna i lepiej uszczelnia.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Przydała by się jakaś stronka z ALBUZA.........a tu nic.....jak normalny człowiek ma coś odszukać?Jak w wejście w tą stronkę i odnalezienie czegoś sprawia tyle problemu.Stronka powinna być czytelna i mieć duży asortyment , ceni , produkt itd........a tu tylko strona główna i nic sie człowiek nie dowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przydała by się jakaś stronka z ALBUZA.........a tu nic.....jak normalny człowiek ma coś odszukać?Jak w wejście w tą stronkę i odnalezienie czegoś sprawia tyle problemu.Stronka powinna być czytelna i mieć duży asortyment , ceni , produkt itd........a tu tylko strona główna i nic sie człowiek nie dowie.

Szanowny Kolego, jeżeli masz jakiś problem z naszą stroną to bardzo proszę żebyś podał mi swój kontakt, z chęcią oddzwonię i pokieruję Cię wszędzie tam gdzie tylko zechcesz. Ponadto jeżeli masz jakiś pomysł żeby poprawić naszą stronę to proszę o takową informację. Jeszcze raz podaję swój nr kontaktowy. 502 264 255 bądź kontakt e-mail: info@bott.pl

Zarejestrowałem się na agrofoto po to by w miarę moich możliwości pomagać takim ludziom jak Ty.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Właściciel strony ujął to z większym wyczuciem niż ja ;)

Ja ze swojej strony mogę polecić @ALBUZ, korzystam z tych rozpylaczy i jestem zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wszystkim rolnikom trzeba pomagać bo " WSZYSCY ŻYJĄ Z GOSPODARZA"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

Do ALBUZ

Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje taki polowy rozpylacz eżektorowy avi twin 2x110 z wkładką ceramiczną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Oj drogi ten ziomek ,ale za to pomogą w modernizacji opryskiwacza i doradzą profesjonalnie.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do ALBUZ

Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje taki polowy rozpylacz eżektorowy avi twin 2x110 z wkładką ceramiczną?

Witam, od 39 zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

S-Piotr może i drogi ale super zrobiona jest ta stronka aż radość się ogląda i czyta .Albuz tak powinien zrobić stronke wtedy by każdy wiedział co gdzie jak i o co chodzi.A tak to do tej pory nic nie rozumie z tej stronki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Ta stronka może i fajna,ale fajnością w pole nie pojedziesz.Spojrzyj na stronę Bott (Albuz)tam nawet masz rozrysowane rozmiary korpusów i jakie do nich pasują kołpaki i wiele przydatnych linków.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

S-Piotr może i drogi ale super zrobiona jest ta stronka aż radość się ogląda i czyta .Albuz tak powinien zrobić stronke wtedy by każdy wiedział co gdzie jak i o co chodzi.A tak to do tej pory nic nie rozumie z tej stronki.

Szanowny kolego, jak do tej pory nie skontaktowałeś się ze mną w sprawie strony. Jeżeli naprawdę masz problem, to daj znać z chęcią pomogę. Opinie ludzi którzy korzystają z naszej strony są dla mnie bardzo ważne. Wystarczy tylko tel. i oddzwaniam do Ciebie w tej sprawie.

PZDR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Koledzy

Szukam katalogu i tabeli wydatku cieczy dysz TURBO DROP

Już dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam

Zajrzyj na tą stronkę. jest po angielsku ale na pewno się połapiesz.

http://www.agrotop.com/en/products/nozzles/67

Jest kilka rodzajów dysz Turbo Drop, musisz wybrać ją z "Please select a nozzle" tam są różne typy, po wybraniu typu rozpylacza klikasz "ISO application chart for boom sprayers at 50 cm nozzle spacing" i masz tabele wydajnoście cieczy

Pozdrawiam

 

Koledzy

Szukam katalogu i tabeli wydatku cieczy dysz TURBO DROP

Już dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Poradzcie , chciałbym wymienić wszystkie rozpylacze obecnie mam najtańsze żółte F2 za 1,8zł dostępne w agromie, za około 4 złote są w grene lechlera i teejet chciałem któres kupić ale wole się was poradzić. opryskiwacz 600l, 64hektarów zbóż pryskanie herbicydy,fungicydy, rsm nie pryskam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

powtórzę się :) Jeśli pryskasz tyle ha, to kupowanie taniego "czegoś" co trzyma wydatek przez pierwsze 10ha mija się z celem.... zainwestuj kilka stówek i miej spokój na parę sezonów, a na dodatek zaoszczędzisz nerwów i pieniążków (na przekroczonych dawkach, bo się rozpylacz wypłukał). Możesz skorzystać ze oferty kolegi Albuz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

Przychylam się do opinii kolegi. Części do opryskiwaczy mają stosunkowo tanie i średniej jakości. Wiem bo sam miałem z nimi styczność. Jeżeli chodzi o dysze, to mogą sobie je kupować tacy, którzy mają małe gospodarstwa i nie używają ich w profesjonalnym gospodarstwie. I tak jak kolega napisał, warto zapłacić więcej i mieć profesjonalny sprzęt. Przecież chemia jest najdroższa i najwięcej finansów idzie właśnie na środki ochrony roślin. Panowie kasa za chemię leci przez rozpylacze i jak tam nie będzie coś grało to koszty rosną.

A czy węże do rsm na waszej stronie nie pochodzą z agroplastu Sawin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

pytanie do kolegi albuż-

CZy macie w ofercie kołpaki dwuotworowe/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

pytanie do kolegi albuż-

CZy macie w ofercie kołpaki dwuotworowe/?

 

Witam

Zakładam że chodzi ci o kołpak 2-pozycyjny, gdzie kładziemy 2 dysze. Tak mamy kołpaki 2-pozycyjne, ale nie polecam chyba że chcesz włożyć w nie dysze z tworzywa. Jeżeli będziesz chciał włożyć dysze z ceramiki to cała sprawa mija się z celem, bo koszt wzrośnie a jakość kompletu pozostawi wiele do życzenia. Za te same pieniądze kupisz dysze 2 strumieniową. Mało sprzedaję tych kołpaków, chyba że ktoś chce stosować duże dawki to wtedy taka sprawa jest warta uwagi.

Edytowano przez ALBUZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Stosował już ktoś krótkie rozpylacze eżektorowe firmy MMAT?

Zastanawiam się nad zakupem takich, bo są bardzo tanie, tylko nie wiem jak z wytrzymałością.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arknaw    0

zastanawiam się nad wyborem rozpylaczy do opryskiwacza. Głównie pryskam herbicydami systemicznymi. Czy lepszy będzie? rozpylacz IDK12003 czy LU12004C? Jaka jest różnica miedzy rozpylaczem lu12004C a LU12004 (wiem ceramiczne, ale jak z trwałością, równomiernością oprysku itp. i czy warto płać za nie 16zł?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Te rozpylacze EŻK weszły w sprzedaż dopiero w tym roku. Więc jeżeli chodzi o wytrzymałość to raczej nikt na dzień dzisiejszy, nie będzie miał wyrobionego zdania. Mogę tylko dodać że są wykonane z tego samego materiału co AZMM i RSMM, które są w sprzedaży od chyba 6 czy 7 lat. Jakością nie odstępują np: od lechlera.

 

Stosował już ktoś krótkie rozpylacze eżektorowe firmy MMAT?

Zastanawiam się nad zakupem takich, bo są bardzo tanie, tylko nie wiem jak z wytrzymałością.

 

Biała ceramika w lu12004c i w innych typach rozpylaczy zachowuje się dobrze, jednak są na rynku rozpylacze z jeszcze trwalszej ceramiki różowej. Obydwa na pewno wytrzymają dłużej niż tworzywo lu12004. Co do IDK12003 to słyszałem różne opinie, wiem że można kupić lepsze w przyzwoitej cenie.

Najważniejsze jest to czy masz duże gospodarstwo. Jeżeli powyżej 30h w uprawach polowych to polecam ceramikę. Wydatek jest ale można zaoszczędzić na chemii.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radix8    6

Mi ceramika starcza na sezon. Szerokość 30 m około 8 tyś ha/sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
    • Przez gregorz
      Witam potrzebuje  pomocy sterownik bravo 300s  podczas składania belki opryskiwacza załącza  się podnoszenie belki co może być przyczyną? 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj