piotromega

Wybór dysz, końcówek, głowiczek opryskowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
manieks120    229

@Piotruniu25 Jednostrumieniowa robi ci tylko wachlarz bezpośrednio pod belką, dwustrumieniowa robi dwa wachlarze przed i za , powodując lepsze pokrycie bo pod kątem idzie dopryskać bardziej niedostępne miejsca na roślinie i przez zwiększone pokrycie środkiem można zejść z dawki cieczy. A w praktyce z kim był nie gadał to mówi żeby nie robić sobie wydatków w małym gospodarstwie i kupić MMat Az 03 , wydatek na belkę 12m to 70-80zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25095
1 godzinę temu, Piotruniu25 napisał:

Może mi ktoś wytłumaczyć czy się różnią dysze jedno strumieniowe od dwu strumieniowych?

Chcę wymienić zwykłe dysze niebieskie 0,3.

O tak wygląda strumień z dwustrumieniowych.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25095

A bo ja wiem. Zawsze wybieram jak najlepsze warunki. Ale na tych znoszenie jest nieporównywalnie mniejsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manieks120    229

@Piotruniu25 W sumie ja mało się na tym znam i u mnie akurat pryskanie jako jedyna praca jest na głowie taty, ale w sumie i tak jak widzisz że jest wietrznie to się nie jedzie, MMat AZ jest niby do 3m/s

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3135

Na razie sezon popryskam tymi a później zobaczę, zawsze staram się nie pryskać w wiatr żeby sobie kosztów nie narobić a komuś szkód.😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imbroglio    8

Planuje wymianę dysz w moim opryskiwaczu, obecnie mam najzwyklejsze niebieskie 0,3 MMAT, ponieważ oprócz gospodarstwa pracuje na etat zależy mi na tym aby można było pryskać przy umiarkowanym wietrze, do oprysku tylko zboża, wszystkie rodzaje środków, chciałbym zużywać cieczy na ha ok 200-220l, prędkość oprysku 5,5-6km/h (C360, 2 szosowa, 1900-2000obr).

Jestem prawie zdecydowany  na dysze MMAT EŻK 0,25. jednostrumieniowe.
Nadadzą się do wszystkich rodzajów oprysków w zbożach? Wychodzi z tabeli ze ciśnienie ok 3bar i grube krople.

Jeśli bym zastosował te dysze dokupiłbym tez filtry miedzysekcyjne mesh 80.

Edytowano przez Imbroglio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ja bym zostawił te co masz. Eżektorowe ze względu na dużą kroplę nie nadawaja się do fungicydów. Wydaje mi się że zbyt wolnym biegiem jeździsz, ja C-360 jeżdżę lV-bieg , 2,5bar 1200rpm i wychodzi 200l/ha.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

Skąd wniosek że eżektor się nie nadaje? 6lat pryskałem tylko dwustrumieniowym eżektorem i nie widziałem problemu z grzybami, teraz mam założone kompaktowe eżektory dwustrumieniowe i tym bardziej nie widzę problemu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Panowie przymierzam się do modernizacji opryskiwacza. Zawsze pryskałem dyszami MMAT 0,3 zwykle niebieskie. Pryskałem na 3 bary. Teraz planuję założyć MMAT EŻK TWIN 0,25 - jak myślicie nadadzą się na uniwersalne zastosowanie? Chciałbym pryskać na 4 bary, ponieważ wtedy mamy średnią kroplę.  Ewentualnie proszę o inne sugestie. Przymierzam się też do montażu głowic obrotowych - polecicie coś?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja takie mamy i wszystko na nich robiłem, też ciśnienie 4 bary. Obrotowe mialem takie jak biardzki, teraz mam pojedyncze i nie planuje zmieniać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

O obrotowe pytałem ponieważ nie wiedziałem czy te EŻK TWIN będą uniwersalne. W takim układzie mogę zostać przy zwykłych pojedynczych końcówkach, przykręcanych. Dzięki za odpowiedź


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

A filtry można zostawić te zwykłe z zaworkiem czy koniecznie te mesh80?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

CVI TWIN są uniwersalne. Sekcyjne załóż filtry, bez tych małych filterków. Miałem te małe przed rozpylaczem i nie dawały rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

30 parę złotych szt ale a biardzkim ani razu mi się nie zatkała dysza

20200321_173658.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Dziś właśnie dojechały rozpylacze i takie filtry liniowe 80 mesh - jutro zaczynam transformację opryskiwacza


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Ja brałem po prostu dedykowane do tych rozpylaczy


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Dnia 3.03.2020 o 19:07, asharot napisał:

Wniosek z etykiet na opakowaniu

To nie jest tak, że się nie nadają. Mogą powodować słabsze działanie fungicydów ze względu na grubsze krople ale w praktyce powodują mniejsze zwiewanie co się przekłada na lepsze działanie fungicydów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Z  racji tego że obudowy do rozpylaczy mam jeszcze starego typu, przykręcane, to mam pytanie - rozpylacze MMAT EŻK TWIN ustawiać pod kątem jak płaskostrumieniowe czy równolegle do belki?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230
Dnia 25.03.2020 o 06:48, MarcinNH napisał:

30 parę złotych szt ale a biardzkim ani razu mi się nie zatkała dysza

20200321_173658.jpg

też pozakładałem te filtry i problem z zatykaniem ustąpił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubeix
      Orientuję się ktoś jak w tym komputerze zmienić średnicę koła ?

    • Przez matiz
      Cześć,
      proszę o radę w sprawie regulacji zaworu stałociśnieniowego w Krukowiaku Apollo. Robię kalibrację zgodnie z tym filmikiem i mogę swobodnie wyregulować sekcje 1,2,4,5 a 3 wykecona na maxa i nadal ma za wysokie ciśnienie. Przed kalibracją nie dokręcałem tych zaworków od poszczególnych sekcji na max. Były tak ustawione jak przed zimą..
       
    • Przez misterio26
      Dzień Dobry 
      Mam problem ze sterownikiem Lh agro 4000 nie działa automatyczna dawka cieczy sprawdzałem przepływomierz i czujniki prędkości i podaje napięcie a jednak sterownik nie wylicza dawki. Wydaje mi się że wszystko dobrze wykonuje tzn kalibrację.  Po włączeniu za każdym razem gubi ustawienia oraz wyskakuje napis datafail.
      Jutro postaram się wymienić baterię w nim ale chyba to nie pomoże. 
      Czy ktoś ma podobny sterownik żeby mógł mi coś doradzić? 
      Macie może kogoś kto naprawia takie komputery sterujące? 
    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez Vril
      Witam
       
      Chciałbym Was poinformować że już zaczeli wypłacać dopłaty -ja wczoraj dostałem
      Kasa na koncie więc postanowiłem ją zainwestować w opryskiwacz i tu prośba do Was o poradę który wybrać .
      Założenie jest takie że opryskiwacz ma mieć zbiornik 1500-1600 l i belke 15m pracować na powierzchni 60 ha x średnio 4opryski na ha daje nam
      240 ha rocznie.
       
      Znalazłem takie oferty:
       
      Krukowiak -Apollo wesja standart ok. 33000 brutto
       
      Pilmet wersja -1600 + pełna hydrałlika i elektryka zaworów ok.54000 brutto
       
      Bury Pelikan FUll wypas (pełna hydrałlika i elektryka zaworów ) ok.44000 brutto
       
      Dodam że jestem na vacie więc sobie go odlicze.
       
      Proszę Was o porade bo mam mętlik w głowie i nie chcę kupić bubla
       
      nikt nic nie poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj