piotromega

Wybór dysz, końcówek, głowiczek opryskowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jakie dysze wybrać?

galeria
Akpil KM 180 HP
piotromega    0

czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ja bym wybrał z pojedynczymi bo watpie abys korzystał z tych drugich,a jesli chodzi o jakos to juz inna sprawa bo to zalezy co to za producent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wg. mnie wszystko zależy od tego do czego będziesz używał tego opryskiwacza i ile ha masz do pryskania. sądząc po wielkości opryskiwacza pewnie PGR-u nie masz (ja zresztą też nie mam ;) ). ja osobiście mam głowice trójpozycyjne (rozpylacze standardowe niebieskie, czerwone, i do RSM-u). czerwone są mi niepotrzebne, ale głowic dwupozycyjnych nie było w ofercie... jeślibym miał dużo ha i była obawa, że niezdąże wszystkiego opryskać przy małym wietrze to zamiast czerwonych standardowych wziąłbym niebieskie antyznoszeniowe. tak więc na małym areale i jeśli nie chcesz stosować RSM-u jednopozycyjne powinny wystarczyć. a jeśli chodzi o producenta to ja mam lechlera. jest tańszy od tee jeta i też są ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejko    1

z koncowkami to zalezy czy masz wiele hektarow, a jezeli chodzi o koncowki to tylko lechler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Ja polecam głowice potrójne, nie zależnie od szerokości belki .Wszystkie potrzebne końcówki są bezpośrednio na opryskiwaczu wystarczy 1 minutka aby zmienić rodzaj końcówek.Poza tym zdejmowanie i zakładanie w sezonie kilka razy sprawia ze te elementy bardziej sie eksploatują i jest większa szansa na to ze coś przy wymianie złamiesz ,albo coś sie zgubi w trakcie przechowywania lub wymiany.W starym opryskiwaczu miałem pojedyńcze głowice i nie było źle ,ale teraz w nowym mam potrójne i jest to wygodniejsze.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

Witam,

moj skotarek właśnie zakończył 4 sezon pracy w gospodarstwie. Pora więc pomyśleć o wymianie końcowek.

Głowiczki mam pojedyncze i na takich chciałbym pozostać - końcówki uniwersalne - niebieskie.

Powiedzcie mi jakiego producenta najlepiej obecnie wybrać tak aby jakość była na srednio wysokim poziomie ale przy tym zeby cena była rozsadna.

Lechler? TeeJet?

Jak się teraz płaci za takie końcówki?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

co to? kto to? Skotarek to taki rzemieślnik który robi(ł) dość danie i dość dobrze wygladajace na pierwszy rzut oka opryskiwacze


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

:)

lepiej nie da rady opisać tych opryskiwaczy. ja jednak ogólnie jestem zadowolony jak sobie przypomne za jakie pieniadze był kupiony(tylko ta nieszczęsna belka nie znalazłem określenia na materiał z którego została zrobiona).

 

żeby nie było OT to też się podłączę do tematu(nawet miałem identyczny zakładać) jako właściciel 5 letniego skotarka, na forum w przeciwieństwie do mnie niektórzy maja dość sporawą więdzę na ten temat, także licze że coś skrobną


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Za małe pieniądze a naprawdę przyzwoite końcówki (płaskie zwykłe i płaskie o obniżonym znoszeniu) robi f-ma z leszna MM (mechanika mikołajczak), są oni również importerem albuza. Zwykła płaska dysza kosztowała u nich ostatnio 2 zł, a o obniżonym znoszeniu 2,5 zł za szt. Jeśli pracujecie ciśnieniem do 5 kg/cm2 to do tego wystarczą na parę sezonów.

Gdzieś czytałem testy tych końcówek przeprowadzone przez IBMER, to wg tych testów bardzo niewiele odstają od porównywalnych teejetów xr, które obecnie kosztują chyba ok 6 - 7 zł netto.

Obecnie używam dysz tej f-my. I wolę co roku kupić takie nowe niż raz na 3 lat teejeta.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

chyba właśnie fabrycznie w skotarku były owe niebieskie MMy, a moze teejety, hmm musiałbym dokładnie sprawdzic.

a co do cisnienia 5kg/cm2 to jakiej to wydajności odpowiada? bo 500l cieczy na ha to bym jeszcze zrozumiał? nie cos nie bardzo mi ta matematyka wychodzi - nie pomyliles sie czasem w tej jednostce? co prawda ja tu dzis pare 5cl zrobiłem no ale


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

5 kg/cm2 odpowiada wprzybliżeniu 5 atm lub 5 barom.

 

Wydatek dyszy zależy od ciśnienia cieczy roboczej i rozmiaru dyszy. Ilośc wypryskanych l/ha zależy dodatkowo od prędkośći jazdy opryskiwacza.

Jeśli dysza niebieska czyli 03 to ma wydatek 1,2L/min przy 3 barach, a chcesz wypryskać 200 L/ha to musisz jechać z prędkością 7,2 km/h. Najlepiej to odczytać z tabel, które powinny być dołączone do dysz bądź na stronie producenta.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

nu wlasnie u mnie ojciec ciapkiem pryska 3bary i wychodzi mu 200l/ha, tak wiec raczej spokojnie kupie jakies koncówki MM


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Tylko patrz żeby na dyszy od strony wylotu był napis MM i rozmiar dyszy ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

ja mam zalozone orginalnie tejeet,10 lat maja,rocznie ponad50ha i jeszcze polowa sie trzyma,czasem dokupuje nowe ale nie patrzylem jakiej firmy[napewno gorsze niz tejeet]


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A powiedz mi jak to oceniłeś że połowa się trzyma ? Znaczy na jakiej podstawie zdyskwalifikowałeś już połowę końcówek ?

A na jakiej podstawie resztę zakwalifikowałeś jako dobre ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

czesc popekala ze starosci a czesc lała


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

da się gdzieś kupić dysze mm czy lechler nie wychodząc z domu?

A jak już musze wyjsc to gdzie je kupić w okolicy świdnicy?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

ok, podziekowali - teraz pytanie czy jest sens wybrac antyznoszeniówki dla mojego opryskiwacza niby 30 dysz to tylko 30zl roznicy, ale jakos nie mam przekonania


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@yacenty to weź takie i takie :). To w kóncu nie majątek 150zł.

Wiesz licząc do ceny środków jakie wypryskujesz tymi dyszami to pryszcz. 150 zł to na 2 ha grzybowego środka :). A sam ocenisz co daje antyznoszeniowa dysza :).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

przekaze szeryfowi zeby kupił antyznoseniówki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubeix
      Orientuję się ktoś jak w tym komputerze zmienić średnicę koła ?

    • Przez matiz
      Cześć,
      proszę o radę w sprawie regulacji zaworu stałociśnieniowego w Krukowiaku Apollo. Robię kalibrację zgodnie z tym filmikiem i mogę swobodnie wyregulować sekcje 1,2,4,5 a 3 wykecona na maxa i nadal ma za wysokie ciśnienie. Przed kalibracją nie dokręcałem tych zaworków od poszczególnych sekcji na max. Były tak ustawione jak przed zimą..
       
    • Przez misterio26
      Dzień Dobry 
      Mam problem ze sterownikiem Lh agro 4000 nie działa automatyczna dawka cieczy sprawdzałem przepływomierz i czujniki prędkości i podaje napięcie a jednak sterownik nie wylicza dawki. Wydaje mi się że wszystko dobrze wykonuje tzn kalibrację.  Po włączeniu za każdym razem gubi ustawienia oraz wyskakuje napis datafail.
      Jutro postaram się wymienić baterię w nim ale chyba to nie pomoże. 
      Czy ktoś ma podobny sterownik żeby mógł mi coś doradzić? 
      Macie może kogoś kto naprawia takie komputery sterujące? 
    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez Vril
      Witam
       
      Chciałbym Was poinformować że już zaczeli wypłacać dopłaty -ja wczoraj dostałem
      Kasa na koncie więc postanowiłem ją zainwestować w opryskiwacz i tu prośba do Was o poradę który wybrać .
      Założenie jest takie że opryskiwacz ma mieć zbiornik 1500-1600 l i belke 15m pracować na powierzchni 60 ha x średnio 4opryski na ha daje nam
      240 ha rocznie.
       
      Znalazłem takie oferty:
       
      Krukowiak -Apollo wesja standart ok. 33000 brutto
       
      Pilmet wersja -1600 + pełna hydrałlika i elektryka zaworów ok.54000 brutto
       
      Bury Pelikan FUll wypas (pełna hydrałlika i elektryka zaworów ) ok.44000 brutto
       
      Dodam że jestem na vacie więc sobie go odlicze.
       
      Proszę Was o porade bo mam mętlik w głowie i nie chcę kupić bubla
       
      nikt nic nie poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj