piotromega

Wybór dysz, końcówek, głowiczek opryskowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ziel    115

Panowie a co myślicie o dyszach eżektorowych 2 strumieniowych Arag?

Dokładniej to chodzi mi o takie dysze na około 50ha gospodarstwo z czego średnio 4 opryski na 1ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Dokładnie o te mi chodzi.

Myśle ze 2-3 sezonu wytrzymają, jeśli nie to je po prostu wymienie cena nie jest jakas wielka :)

Dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21

Używam końcówek MMAT KR żółtych do RSM i przypychają się niektóre otworki podczas rozlewu na standardowych filterkach czarnych plastikowych. Jakie polecacie filterki do tych końcówek?

Edytowano przez eagle19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

z racji ze kupiłem nowy opryskiwacz troche myślałem jakie dysze kupić. zrobiłem dwa zestawy

Hardi Injet 03 na trudne warunki pogodowe i dla oprysków doglebowych.
do codziennego użytku ponownie Albuz, ale tym razem CVI Twin 03 - przede wszystkim zależało mi na drobnej i średnio drobnej kropli, przy 9km/h i 200l/ha


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek5314    72

Chce  kupić duszę ezektorowe które lepiej wziąść 1 czy 2 strumieniowe głównie do herbicydow i fungicydow będę używał czy polecacie Mmat wziąść do rsm mam już po 2 sezonach i zadowolony jestem z nich jak narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

2 sttrumieniowe bo pryskane w dwie strony do przodu i do tyłu.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
12 godzin temu, radek5314 napisał:

Chce  kupić duszę ezektorowe które lepiej wziąść 1 czy 2 strumieniowe głównie do herbicydow i fungicydow będę używał czy polecacie Mmat wziąść do rsm mam już po 2 sezonach i zadowolony jestem z nich jak narazie

Możesz wysłać foto tych do RSM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek5314    72
46 minut temu, GRZES1545 napisał:

Możesz wysłać foto tych do RSM?

Wieczorem mogę wrzucić zdjęcie to są mmat kr5 niebieskie płaciłem 11.50sztuka

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek5314    72
Dnia 18.02.2019 o 13:15, SadownikSochaczew napisał:

Mamy w ofercie takie rozpylacze priv

Czym się różnią 2strumieniowe krótkie i długie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

Witam. Właśnie przeprowadzam modernizacje opryskiwacza tad len 400l i muszę zakupić nowe dysze. Zastanawiam sięnad dyszami EZK twin z mmmat ale fioletowymi.  Czy to dobry wybór. Obecnie pryskam niebieskimi płaskostrumieniowymi i to jest porażka. Pryskam c 330 na 4 i jest za wolno. Na zegarze mam tylko 2,5 atm a i tak wychodzi mi prawie 300l. W dodatku kropla jest gruba i efekt jest słaby.Żólte natomiast sie zapychała i bardzo znosił wiatr  Pryskać mam zamiar głównie ziemniaka 7ha i zboża drugie tyle. Czy byłby to dobry wybór?  Chciałbym zmniejszyć ilość wody tak aby opryskać te 1,5 ha na opryskiwaczu dlatego fioletowe a nie niebieskie i oprysk dotarł w wszystkie  miejsca. A może jakąś inna firma? Tak do 20 zł/szt. Albuz cvi twin to za duży wydatek a czytałem że najlepsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drizzt24    17

Myśle, że musisz zacząć od zmierzenia prędkości oprysku i do tego dobrać odpowiedni kolor rozpylaczy.

Mi MMAT niebieskie dwustrumieniowe się często zatykały ale to raczej wina syfu w opryskiwaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ja bym sprawdził faktyczne ciśnienie  w lancach. Obsada manometru nie zalana olejem potrafi zaniżyć wskazania o 1 bar.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

obecnie to nie ma co sprawdzać bo opryskiwacz rozłożyłem na części pierwsze. Zmodernizowałem belkę i parę innych rzeczy który mnie denerwowały i w końcu chciałbym zacząć wszystko składać tylko nie wiem jakie kupić nowe dysze. sprawdzić mogę tylko prędkość bez opryskiwacza  Nie sądzę , żeby manometr oszukiwać bo kropla jest stosunkowo gruba i widać gołym okiem, że brakuje ciśnienia.  Gdy zwiększę ciśnienie jest zdecydowanie lepiej ale wychodzi mi 300+ litrów wody. Musiałbym jeździć 5 c330 o ile w zbożu to wykonalne, o tyle w radlinach w ziemniakach to porażka, dlatego piłuje na 4 i prawie pełny gaz. W dodatku mam wąskie opony które są stosunkowo niskie.  Dlatego pomyślałem o dyszach fioletowych o mniejszym wydatku w dodatku 2 strumieniowe aby bardzo dokladnie pokryć uprawę. Jest też opcja, że obecne dysze są bardzo zużyte. Podzieli się ktoś swoimi wydatkami pryskając c330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xraqued    95

Witam! Czy filterek mesh 80 przy dyszach nie będzie za gęsty do np. Nawozów dolistnych miedzianu siarkolu ? Dysze płaskostrumieniowe 0.3 niebieskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Mam taki problem, musze wybrać rozmiar dysz do modelu arag atc 110, mam do wyboru 0,25 i 0,3. Bedą to moje pierwsze lepsze dysze i nie wiem na jakie sie zdecydować. Prosze o szybką pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Tabela tabelą, ale liczyłem na opinie jak to wygląda w praktyce, pokrycie roślin  itp, ktore bardziej do jakiego zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

To wiem, ale rozważam nad rozmiarem dysz, a nie modelem. Wydajność i pokrycie bedzie raczej inne w 0,25, a 0,3

Edytowano przez rex15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Jakim ciągnikiem będziesz robić zabieg? Podaj dokładną prędkość to Ci doradzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj