Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agrotron 6.15 - prosba o wasze opinie

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 18:09

Agrotron 6.15 - prosba o wasze opinie Kazdy ciągnik ma swoje plusy i minusy, oba te ciągniczki powinny być mało awryjne i dobrze się sprawować. Kwestia upodobań, przyzwyczajeń, którego wybrać mi akurat bardziej pasi Jasiu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agrotron 6.15 - prosba o wasze opinie Dzisiaj, 19:26
  •  

#22 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 18:22

Agrotron 6.15 - prosba o wasze opinie No i w Agrotronach wygląda tak jakby się kolorowe cukierki wszędzie porozsypywały :)

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 listopad 2008 - 18:37

Agrotron 6.15 - prosba o wasze opinie Co do wyglądu to rzecz gustu, jak dla mnie to DF wygląda dużo lepiej, ale wygląd to drugorzędna sprawa.
Moją uwagę zwrócił piekielnie mocny tylny TUZ w DF, 9200 kg(JD 6600kg) w ciągniku tej mocy to bardzo dużo.
Nie jestem użytkownikiem żadnego z tych ciągników, więc ustąpię miejsca szczęśliwym(lub nie) posiadaczom ww. modeli :) .

#24 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 18:37

Agrotron 6.15 - prosba o wasze opinie No prawda @jaro jak zobaczyłem na allegro zdj. z kabiny to same przełączniki niebieskie i czerwone w duzej liczbie :)

#25 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 05 listopad 2008 - 13:44

Agrotron 6.15 - prosba o wasze opinie Wybór chyba zależy przede wszystkim co Tobei bardziej się podoba i w jakim stanie znajdziesz egzemplarz do kupna. My mamy MK3 135 a znajomy ma 6620 i narzeka że 200 litrów zbiornik to za mało i musi czasami dolewać bo nie starcza na cały dzień :) spalanie w podobnym obciążeniu jest porównywalne więc tym bym się nie sugerował. Kabina JD ma sraczkowaty kolor ale coś komu podoba. DF jak to niektórzy mówią wygląda jak by ktoś landrynki w środku rozrzucił ale za to nigdy nie pomylisz żadnej wajchy. W obu ciągnikach widoczność do tyłu jest bardzo dobra. DF ma wyższą kabine ale JD bardziej cofnięta do przodu. I chyba częściej można spotkać lepiej wyposażonego DF niż JD. A przedni tuz ma miliony zastosowań i lepiej go mieć niż nie mieć :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 09 listopad 2008 - 00:48

Agrotron 6.15 - prosba o wasze opinie Jestem posiadaczem 2 DF i powiem ze sa to według mnie bardzo dobre ciagniki. JD tez jest bdb maszyna choc ja osobiscie niekupił bym tego konia. kabina DF podoba mnie sie bardziej widocznosc, nawiewy, rozmieszczenie elementów sterujacych oddzielenie ich kolorami(jak to jaro powiedział rozsypane cukierki :lol: ) ale jak mój ojciec przesiada sie z K100 do 165 mk3 odrazu kuma co gdzie jest dla mnie Jd jesli chodzi o wyglad itp pierdoły jest do bani kanciaty w srodku bury i dzignie sa do siebie tak podobne i szeroka prawa konsola mam wrazenie jak by do prawej szyby od fotela był prawie metr :D. czy df jest nabity elektronika? niesadze według mnie z elektroniki ma tylko to co potrzebne jesli chodzi o modele 6.05 do 6.30 to maja EHR elektronike przełaczania beiegów pod obciazeniem i kilka obwodów elektrycznych przy sterowaniu napedem na 4 koła i blokada mech różnicowego Jd podobnie. Spalanie na podobnym poziomie nie wyczoujesz znaczacej róznicy. jesli chodzi o charakterystyke silnika tez nie bo połaczenie wmiare elastycznego silnika z biegami przełaczanymi pod obciazeniem pozwoli ci swobodnie pracowac w trudnych warunkach. według mnie przedni tuz jest dobrym dodatkiem zawsze mozna cos doczepic na przód jakis wał itp albo poprostu zdjac przedni obciaznik i ograniczyc spalanie i zuzycie przedniego ogumienia. mieka os czy kabina to juz dodatkowy bajer wygoda aczkolwiek bardziej w transporcie niz w polu. czym ja bym sie sugerował przy wyborze? przedewszystkim serwis dostep czesci zamiennych mozliwosc kupna czesci u producentów a nie w serwisei ( czasami dopisuja tyle ze bania mała!) jakimi olejami moza je zalac. kupujesz traktor uzywany wiec prawdopodobieństwo awari jest wikesze niz w przypadku nowego i w tym momencie cena usług serwisowych ma znaczenie. DF zalejesz FUSCHEM filtry tez nei sa drogie. jesli bedziesz miał mozliwosc to przed zakupem wez go na serwis zapac te 200zł i niech podłacza ci kompa i zrobia mu diagnoze powiedza ci ile ma naprawde mtg sprawdza ci liste błedów czyli awari które juz były albo które moga wsytapic i powiedza co ewentualnie w tym ciagniku szwankuje. warto to zrobic. zastanów sie gdzie masz blizej ile kosztuja DF czy JD?dokładnie przejzyj oferte bo jest tego bardzo duzo i wsiadz w kazdego przejedz sie i wybierz ten który do ciebie ostatecznie przemawia :D jesli bedzie juz naprawde warty tej kasy. aha i po zakupie odrazu mwyumien oleje filtry i płyny zaczynaj od zera
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#27 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 00:28

Agrotron 6.15 - prosba o wasze opinie Co możecie mi powiedzieć na temat takiego ciągnika: http://www.allegro.p...01_363_951.html ?Jeśli ma ktoś taki, to niech się wypowie nt. awaryjności, ceny części itp.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#28 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 01 październik 2009 - 16:37

Agrotron 6.15 - prosba o wasze opinie Czy sądzicie, że taki agrotron 105 km da sobie rade z 4 obracalną na 3 i 4 klasie gleby, czy lepiej szukać modelu 115 km?? Poza ty czy ktoś z Was miał styczność z sprzedawcą podanym w linku wyżej i czy warto według was zainwestować w taką maszynę??
Dzięki za wszelką pomoc, pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 05 październik 2009 - 19:49

Agrotron 6.15 - prosba o wasze opinie Zależy jaka szerokość pługa, 4x40 spokojnie będzie latał, na lekkich ziemiach pewnie i 4x50 by poradził tylko trochę wolniej trzeba by było jechać, nadmiar mocy napewno nigdy nie zaszkodzi :)

Dodaj odpowiedź