Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przegląd opryskiwacza

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 12 maj 2008 - 18:32

Przegląd opryskiwacza Pytam o cenę przeglądu opryskiwacza gdyż mam okazje zrobić uprawnienia do robienia tego, i zastanawiam sie czy będzie mi sie to opłacało. Dlatego też piszcie jakie sa ceny takiej usługi,

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przegląd opryskiwacza Dzisiaj, 09:53
  •  

#2 Share luki21

luki21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 12 maj 2008 - 18:37

Przegląd opryskiwacza oj ciężko powiedzieć dawno się tego nie robiło ale coś słyszałem ze ok 7 dych

#3 Share mszk8

mszk8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i informatyka no i fajne dziewczyny ;]

Napisany 12 maj 2008 - 19:05

Przegląd opryskiwacza U mnie w wiosce po 100 zł baba brała, a chłop robił przegląd i naklejkę przyklejał.
Windows jest jak kobieta lekkich obyczajów - łapie każdy syf...
"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Podkarpackie eliminacje zobacz »

•  

#4 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 02 listopad 2008 - 10:52

Przegląd opryskiwacza Mamy ze znajomym rolnikiem opryskiwacz do U 360,ma on ok 6 lat (zwykły doczepiany opryskiwacz).
W marcu 2006 roku przyjechał jakiś koleś i zrobił przegląd opryskiwacza tzn wymienił jakieś zegary,filtry itp.Wtedy wziął za to 180 zł.W poprzednim tygodniu znowu przyjechał jakiś koleś i za to, że nakleił jakąś naklejkę to chce też 180 zł (ale nic nie wymieniał)
I teraz jest moje pytanie: Jeśli ten "przegląd" (bądź test) robi się co 5 lat to czy on musiał przyjechać???
I za co on tyle kasy chce?Za to że naklejkę zostawił i na dodatek za wcześnie???

Wiem,że jest inny temat z opryskiwaczami,ale tutaj chodziło mi o coś innego...
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 11:56

Przegląd opryskiwacza co 6 lat ??J a mam na 3 lata ,na nalepce do kiedy masz ważność ?Jak był koleś to wykręcił tylko zegar i go sprawdził wzioł coś koło 100 zł ,a i cały czas mogę sprzedać ... np końcuwki sprawne bo ja mam 10 rodzajow od xx zł do xxx zł i itd

#6 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 02 listopad 2008 - 12:08

Przegląd opryskiwacza 6 lat ma ten opryskiwacz. Czytaj uwazniej :). A skad do ciebie przyjechal ten gosc?
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 02 listopad 2008 - 12:22

Przegląd opryskiwacza Przegląd jest robiony częściej niż co 5 lat. Jeśli dobrze pamiętam, to powinien byc robiony co 3 lata. Firm zajmujących się taką działalnością jest bardzo dużo. Każdy opryskiwacz jest zarejstowany i oni dokładnie wiedzą do kiedy kto ma ważnośc badania. Firmy próbują się uprzedzac, aby zarobic więcej. Same jeżdżą po rolnikach i robią te przeglądy. Przegląd nie powinien tak wyglądac jak pisze autor tematu, ale to jest Nasza kochana Polska, i cóż rolnik może na to poradzic.
Ja tylko przed jednym przestrzegam, aby nie dawac się naciągnąc. U nas było tak, że pół roku przed końcem ważności atestu, przyjechał jakiś facet i chciał to robic. Ale dokument wystawiłby z datą "rzeczywistą" (czyli pół roku za wcześnie). Następnym razem przyjechałby znowu pół roku przed czasem (żeby uprzedzic konkurencję). I okazałoby się, że opryskiwacz badany jest co dwa a nie co trzy lata. Jest to ewidente naciąganie rolników na dodatkowe koszty!!! Nie dajecie się. Niektórzy straszą, że jak się od razu nie zrobi, to później jest drożej, bo muszą specjalnie przyjechac. NIEPRAWDA! Jest tak duża konkurecja, że nie ma żadnego probemu ze zrobieniem takiego przeglądu.
Poza tym, gdyby oni faktycznie, coś sprawdzali, poprawiali to byłoby jeszcze do zniesienia. Ale przegląd polega na naklejeniu aktualnej naklejki z numerem atestu. W moim przypadku, dłużej zajęło wypisanie faktury niż przegląd mojego opryskiwacza.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Dodaj odpowiedź