Zaloguj się, aby obserwować  
Balzak

Ceny atestu opryskiwacza

Polecane posty

Balzak    6

Pytam o cenę przeglądu opryskiwacza gdyż mam okazje zrobić uprawnienia do robienia tego, i zastanawiam sie czy będzie mi sie to opłacało. Dlatego też piszcie jakie sa ceny takiej usługi,


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki21    1

oj ciężko powiedzieć dawno się tego nie robiło ale coś słyszałem ze ok 7 dych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

U mnie w wiosce po 100 zł baba brała, a chłop robił przegląd i naklejkę przyklejał.


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

Mamy ze znajomym rolnikiem opryskiwacz do U 360,ma on ok 6 lat (zwykły doczepiany opryskiwacz).

W marcu 2006 roku przyjechał jakiś koleś i zrobił przegląd opryskiwacza tzn wymienił jakieś zegary,filtry itp.Wtedy wziął za to 180 zł.W poprzednim tygodniu znowu przyjechał jakiś koleś i za to, że nakleił jakąś naklejkę to chce też 180 zł (ale nic nie wymieniał)

I teraz jest moje pytanie: Jeśli ten "przegląd" (bądź test) robi się co 5 lat to czy on musiał przyjechać???

I za co on tyle kasy chce?Za to że naklejkę zostawił i na dodatek za wcześnie???

 

Wiem,że jest inny temat z opryskiwaczami,ale tutaj chodziło mi o coś innego...


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

co 6 lat ??J a mam na 3 lata ,na nalepce do kiedy masz ważność ?Jak był koleś to wykręcił tylko zegar i go sprawdził wzioł coś koło 100 zł ,a i cały czas mogę sprzedać ... np końcuwki sprawne bo ja mam 10 rodzajow od xx zł do xxx zł i itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

6 lat ma ten opryskiwacz. Czytaj uwazniej :). A skad do ciebie przyjechal ten gosc?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Przegląd jest robiony częściej niż co 5 lat. Jeśli dobrze pamiętam, to powinien byc robiony co 3 lata. Firm zajmujących się taką działalnością jest bardzo dużo. Każdy opryskiwacz jest zarejstowany i oni dokładnie wiedzą do kiedy kto ma ważnośc badania. Firmy próbują się uprzedzac, aby zarobic więcej. Same jeżdżą po rolnikach i robią te przeglądy. Przegląd nie powinien tak wyglądac jak pisze autor tematu, ale to jest Nasza kochana Polska, i cóż rolnik może na to poradzic.

Ja tylko przed jednym przestrzegam, aby nie dawac się naciągnąc. U nas było tak, że pół roku przed końcem ważności atestu, przyjechał jakiś facet i chciał to robic. Ale dokument wystawiłby z datą "rzeczywistą" (czyli pół roku za wcześnie). Następnym razem przyjechałby znowu pół roku przed czasem (żeby uprzedzic konkurencję). I okazałoby się, że opryskiwacz badany jest co dwa a nie co trzy lata. Jest to ewidente naciąganie rolników na dodatkowe koszty!!! Nie dajecie się. Niektórzy straszą, że jak się od razu nie zrobi, to później jest drożej, bo muszą specjalnie przyjechac. NIEPRAWDA! Jest tak duża konkurecja, że nie ma żadnego probemu ze zrobieniem takiego przeglądu.

Poza tym, gdyby oni faktycznie, coś sprawdzali, poprawiali to byłoby jeszcze do zniesienia. Ale przegląd polega na naklejeniu aktualnej naklejki z numerem atestu. W moim przypadku, dłużej zajęło wypisanie faktury niż przegląd mojego opryskiwacza.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj