Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomozcie przy wybraniu siewnika

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share no1NEWHOLLANDno1

no1NEWHOLLANDno1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 10:19

Pomozcie przy wybraniu siewnika Witam kolegow. Chce zakupic siewnik (tylko pneumatyczny) firmy konskilde lub jesli ktos posiada super siewnik to tez bylbym wdzieczny o jego opinie. Intersuje mnie siewnik o szerokosci roboczej 4.5m, Posiadam ciagnik NH TM165 moc ponad160HP. Moglby mi ktos doradzic jaki siewnik konskildowski wybrac?
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomozcie przy wybraniu siewnika Dzisiaj, 21:37
  •  

#2 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9686 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 02 listopad 2008 - 10:43

Pomozcie przy wybraniu siewnika dziwi mnie to zes sie uparł na kongskilde - nie mam nic do tej firmy ale bardzo nie lubie takiego podejscia ze tylko cos tam.
Nie powiem sam kiedys jezdziłem szukajac siewnika i hasło było tylko amazone, przez co wiele ogłoszeń zlewałem z miejsca.
Później piootr pokazał mi swój siewnik i pokazał oferte handlarza u ktorego stała Demeter i Kuhn, podjechałem, zobaczyłem i za 2 tygodnie przywiezli mi Kuhna.

Morał taki popatrz na konkurencyjne firmy, duzo lepiej sie rozmawia z dilerami o cenie jak widza ze nie jestes najarany na siewnik tylko jednej frmy.
A co do pneumatyków to z tego co wiem to czołówka swiatowa wg testów które czytałem to: Accord i Kuhn - wybór jednak nalezy do ciebie

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#3 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 12:04

Pomozcie przy wybraniu siewnika @Yacenty a mnie dziwi dlaczego żeś najechał na tego kongskilce jak go nie znasz :) (demeter to też kongskilde).
Ale świętą prawdą jest że nie ma co najarywać się na jedną f-mę. Trzeba zdjąć klapki z oczu, odrzucić uprzedzenia i poznać całą ofertę rynku danym segmencie. No chyba że ktoś się zakocha, a serce nie sługa :) .

Mnie tylko dziwi,dlaczego kolega naparł się i jak kolega uzasdni dlaczego tylko pneumatyczny ?

Akurat wydaje mi się że kongskilde ma bardzo ciekawą ofertą w tym segmencie na rynku (albo miał).
Swego czasu interesowałem się bardzo mocno zakupem agregatu combi-seeder ncs4510 http://www.rolczar.c...combiseeder_ncs.
W momencie jak się nim interesowałem maszyna kosztowała niecałe 70 tys netto.
W tej cenie była maszyna o szerokości roboczej 4,5m, składana hydraulicznie do szerokości transportowej 3 m, centralny zbiornik o poj.1100 L, komputer, znaczniki, 3 rzędy zębów uprawowych prostych (85 stopni), przednia włoka zębowa i wał cracker, zagarniacz, hydraulicznie wynoszone redlice, pomost roboczy.
Jak na owy czas to za te pieniądze i w tej jakości nie miał konkurencji na rynku (a składanych hydr. do 3 m nie było żadnego).
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share no1NEWHOLLANDno1

no1NEWHOLLANDno1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 12:12

Pomozcie przy wybraniu siewnika kolego deer, sprzecik prezentuje sie naprawde ladnie,tylko jakie jest zapotrzebowanie mocy na taki sprzet?
A odnosnie koskilde to moj znajomy kupil sobie taki siewniczek wlasnie pneumat i naprawde bylem zachwycony sposobem zasiewu i jego jakoscia. Jeden problem to taki ze tamten siewnik nie uciagnolby moj ciagnik,, u kolegi byl TVT195 i dla niego bylo to wszystko ciezkie, a co dopiero dla TM165.
Wiec jesli kolea deer moglby mi powidziec jakie zapotrzebowanie mocy jest na tamten siewniczek(NCS 4100) w linku to bylbym ogromnie wdzieczny
pozdrawiam

#5 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 12:24

Pomozcie przy wybraniu siewnika Myślę że to akurat sprzęt do tm 165. Zapasu wielkiego mocy nie będzie miał. Wprawny operatro traktora, tym ciągnikiem spoko da sobie radę. Ja ciągam JD6910 - trochę słabszy niż tm 165 - siewnik 4m ale o wiele cięższy od tego zestawu -pronto 4dc.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#6 Share no1NEWHOLLANDno1

no1NEWHOLLANDno1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 12:34

Pomozcie przy wybraniu siewnika Czyli mowisz ze ten model NSC4100 powinien byc dobry?
Bo dotychczas sialem zestawe uni grudziac agregat+siewnik cos jak ten pierwszy zestawik,nie mowie ze jakosc siewu byla zla czy cos bo operator byl super,ale niestety operator odszedl i musze sam sie wziasc za to wszystko bo tylko mam jeszcze jednego czlowieka i on raczej nie nadalby sie,a widzialem ze pneumat pieknie zasieje :) jesli kolega mialby moze jakies inne siewniczki b.dobrej klasy to prosilbym o jakies dane.

#7 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 12:43

Pomozcie przy wybraniu siewnika Bardzo dobra klasa to jest jakieś 3 razy więcej kasy niż ten kombi seeder. Czyli jakieś 300 tys. zł netto
Internet masz to to wstukaj w szukajkę, telefon w łapę i jechane.
Rozczaruję Cię, pneumatyczny rozdział nasion do mechanicznego się umywa. Na obecnym etapie rozwoju mechaniczny (kołeczkowy) system wysiewu górą :) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share no1NEWHOLLANDno1

no1NEWHOLLANDno1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 12:46

Pomozcie przy wybraniu siewnika rozumiem, narazie nie taki areal mam zeby takie droie amszynki kupywac ;/
A kolega jaki polecilby mi siewnik?

#9 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 12:54

Pomozcie przy wybraniu siewnika A na jaki areał to ma być ?

#10 Share no1NEWHOLLANDno1

no1NEWHOLLANDno1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 13:11

Pomozcie przy wybraniu siewnika 200ha, ale moze dojsc okolo 50 jeszcze.
Tylko zeby ten moj TM wytrzymal mi nie stekal :)

#11 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9686 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 19:03

Pomozcie przy wybraniu siewnika deer: przeczytaj jeszcze raz moj post a pozniej pokaz gdzie sie uczepiłem kongskilde?
nie mam nic do tej firmy, wiem ze robia dobrzy sprzet - zdecydowanie piłem do kolegi ze sie uparł na jedna firme a nie ze akurat kongskilde

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#12 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 19:33

Pomozcie przy wybraniu siewnika No masz rację :) . Ale dalej poparłem twoją ideologię.

#13 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9686 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 21:18

Pomozcie przy wybraniu siewnika kurcze spróbowałbyś inaczej :)
tak czy siak nie mozna pokazac sprzedawcy ze zalezy ci na jego pordukcie - to on ma sie starac zeby tobie wcisnac jego produkt za jak najlepsze pieniadze.
Jak mu pokazesz ze jestes zajarany jego produktem to pusci cie bez butów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share pawelzx

pawelzx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 20:46

Pomozcie przy wybraniu siewnika siewnik ścierniskowy

Najtańsza jest uprawa bez orki .

Edytowany przez brzozak2, 03 styczeń 2009 - 23:11.
nastepnym razem postaraj sie napisac cos z sensem

Dodaj odpowiedź