Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dojarka przewodowa

191 odpowiedzi na ten temat

#141 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 25 luty 2014 - 21:50

Dojarka przewodowa

Ja doję 30 szt na fi 40 i teraz dodatkowe przedłużenie na 15szt tylko spadki z dwóch będą i dodatkowo 2 aparaty czyli 6.. i ma być dobrze ... zobaczymy..

Jeśli masz krowy w dwóch rzędach to nie powinno być problemu, w jednym rzędzie 40 przy 6 aparatach jest za mała.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dojarka przewodowa Dzisiaj, 19:00
  •  

#142 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 26 luty 2014 - 08:11

Dojarka przewodowa W jednym rzędzie ale spływ idzie dwoma rurami, bo obie są robione ze spadkiek

#143 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 26 luty 2014 - 22:22

Dojarka przewodowa hmm, ale na końcu obory masz górkę więc niby jak ci mleko będzie pod nią iść żeby połowa spływała drugą rurą? Mała ilość będzie płynąć powrotem, a większość pewnie będzie zapierdzielać rurą do której będziesz aparaty podłączał.

#144 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 27 luty 2014 - 15:14

Dojarka przewodowa Pod górke nie popłynie, masz racje. Te przedłużenie na 15szt to będzie powrót drygą rurą , ale jak 6 aparatów sie zapnie w jednym rzędzie to może być problem ,faktycznie.

#145 Share mateuko1997

mateuko1997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 11:43

Dojarka przewodowa JA też planuję założenie przewodówki na 40 sztuk i nie wiem jaką wybrać. Ja chciałbym taką żeby te aparaty były z bajerami aut. zdejmowanie, ilość mleka ile krowa dała, masaże itp. krowy stoją w dwóch rzędach w jednym 25 a w drugim 15. więc pomurzcie jakiej firmy i jaka cena dojarka ma być oczywiście nowa :)

#146 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 12:09

Dojarka przewodowa Ściągacze to odradziłbym Ci bo to dodatkowy cieżar ktory trzeba targać....

#147 Share Lukimi

Lukimi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 09:49

Dojarka przewodowa Ale problemy macie :)ja mam robota doję 70 krów a wy konwie idzicie z postępem:)Pozdrawiam

#148 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Różne - napisz to się dowiesz ;)

Napisany 03 czerwiec 2014 - 09:57

Dojarka przewodowa Twoje podejście do tematu jest na prawdę godne podziwu. -_- Czuć doświadczenie w prowadzeniu gospodarstwa i ogólne pojęcie tematu. Brawo <_<

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

#149 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 03 czerwiec 2014 - 14:21

Dojarka przewodowa Koledzy, mam pytanko. Ile max aparatów może uciągnąć pompa 700 z Westaflii? Rurociąg około 65 m a średnia 52mm.

#150 Share kkamill

kkamill

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 14:02

Dojarka przewodowa Z tego co słyszałem to przyjmuje się ok 100l na aparat. rurociąg nie jest długi więc 7 aparatów powinno ciągnąć, albo 6 aparatów i konwia to na bank będzie bez problemu pracować :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 14:35

Dojarka przewodowa Dzięki kolego :D

#152 Share mavo1

mavo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 07:17

Dojarka przewodowa

Chciałbym poznać opinię użytkowników dojarek przewodowych wyposażonych w jednostkę udojową DelPro MU450 i MU480  Wady i zalety, czy sprawdza się to automatyczne zdejmowanie aparatów...., podobno sygnalizują gdy dojona krowa ma podwyższony poziom kom. som. ....tak na 90% skuteczności (słowa przedstawiciela)???    Warto zainwestować?

#153 Share likwidator11

likwidator11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 09:39

Dojarka przewodowa

ktos moze czyscil rury od powietrza w dojarce przewodowej ? jesli tak to w jaki sposob

#154 Share klima883

klima883

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 19:49

Dojarka przewodowa

Witam. Nie za bardzo ogarniam temat dojarek przewodowych i stąd moje pytanie. Czy dojarki przewodowe z dodajaniem muszą mieć pulsator elektroniczny czy pneumatyczny? Nie chcę aby po każdej wydojonej krowie trzeba by było ręcznie podajać tak jak w konwiowej dojarce. Jaką firmę wybrać i jaki może być przybliżony koszt na 33 stanowiska, 17 w jednej oborze i w dostawianej 13. :)Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

#155 Share PiotrFarmer85

PiotrFarmer85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 12:20

Dojarka przewodowa duovac z delaval zalatwi problem dodajania

#156 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 07 czerwiec 2015 - 20:40

Dojarka przewodowa

a w jakiej cenie by była dojarka  aparat cwiartkowy do doju?  jakie firmy znacie sa na hale czy na uwiezówke ?  ja znalzłem

http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/doj-cwiartkowy-leczy-i-zapobiega-hiperkeratozie,57890.html

Milpro P4C

#157 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 08 czerwiec 2015 - 21:44

Dojarka przewodowa

Witajcie,

Czy ktos z Was miał problemy z firmą DeLaval? Posiadam od kilku miesięcy dojarkę przewodową od tej firmy na 4 aparaty. Cały montaż wykonywała firma. Dój 20 krów trwa godzinę!!! Niewiele dłużej doiłem 2 dojarkami konwiowymi, więc jest coś nie tak. Pytałem się kilku gospodarzy i każdy twierdzi, że udój jest dużo szybszy. To samo zapewniała firma. Porblem był zgłaszany wielokrotnie, ale przyjeżdzaja i twierdzą że wszystko jest ok.. Czy miał ktoś podobne doswiadczenia?

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#158 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów

Napisany 08 czerwiec 2015 - 22:29

Dojarka przewodowa

Ja Westfalią 20 krów też tyle doje. Może podciśnienie za małe, lub pulsacja za wolna?  

#159 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 08 czerwiec 2015 - 23:16

Dojarka przewodowa

20 krów a 4 aparaty i godzina czasu, to jest 5 krów na godzinę jednym aparatem, czyli 12 minut jedna krowa!

Zwierzęta się niecierpliwią i się im wcale nie dziwię. Z drugiej jednak strony próby szybszego doju poprzez wczesniejsze zdjęcie dojarki kończą się niewydojeniem krów.

Konwią nie doiło się dłużj niż połowę tego czasu w przeliczeniu na jedną sztukę.

Trudno jest mi swtierdzić co jestn ie tak, być może jest to pulsacja, może podciśnienie, a może za wąskie rurki do mleka? Mam też wrażenie, że wytwarza się jakieś ograniczenie dopływu mleka do bańki, ale może to tylko błędne wrażenie. Ostatnio byłem na śląsku u faceta na 50 krów 6 konwi, doił około 50 minut. Czyli dużo normalniejszy czas.

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów

Napisany 09 czerwiec 2015 - 12:16

Dojarka przewodowa

Jakiej średnicy masz rurociągi i jakie one są długie? Jeden rząd krów czy dwa? Jaka wydajność krów?