X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dojarka przewodowa

191 odpowiedzi na ten temat

#61 Share marek4514

marek4514

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 09:00

Dojarka przewodowa witam mam pytanie jakich łynów do dezynfekcji używacie i jakie polecacie do dojarki przewodowej jakich firm? co sądzicie o ecolab?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dojarka przewodowa Dzisiaj, 11:08
  •  

#62 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 21:07

Dojarka przewodowa dobra teraz ja. chcę założyć przewodówkę dziś była firma delaval, mowa o używce. Dojarka ma być na 18 sztuk dojnych bo tak pozwolą mi warunki tzn. jeden rząd krów na dł. 21 metrów spadek obory 70 cm. Dlatego w jednym końcu po zmierzeniu laserem wyjdzie najwyższy punkt 2,4 metra jednak tu zastosuje się przedłużkę i nie bedzie problemu. Ztego wynika że dlugość rurocią mlecznego będzie razem okolo 42 metrów. Firma zaproponowała mi dojarkę alfa laval 4 aparatay udowjowe (nie pamiętam jakie coś symbol 1002 nie orientuję akurat w tym) gumy uszczelki rury nowe reszta ze starej dojarki z montażem za 15 tysięcy złotych. Obora wygląda tak i szbiornik na mleko jak widać stoi w końcu "pod górkę". Chciałem się zapytać co sądzicie o tej cenie i rozwiązaniu z dojarką. Z kolei u teścia zakładali podobnie tyle ze u niego mniej rur wyszło bo ma dwa rzędy krów i zrobili poportu duże koło - u mnie musi być druga rura na powrót. Cena 10500 + terma 360.

Proszę o pomoc i opinię

@marek ja stosuję niebieski i czerwony delaval nigdy nie miałem problemów od 11 lat bakterie do 10 tys max

Edytowany przez atomik, 26 styczeń 2012 - 21:13.

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#63 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 18:30

Dojarka przewodowa Odnośnie delavala to mają chyba najlepsze płyny do dojarek. Nie wiem jak z samymi dojarkami. Ja mam sac-a i nie polecam. Drugi raz bym jej chyba nie wybrał. Za dużo problemów z nią było.

#64 Share Farmer2000

Farmer2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 07 luty 2012 - 10:33

Dojarka przewodowa Szukam opini na temat dojarki rurociągowej firmy Polanes. Interesuje mnie też cena takiej dojarki.

#65 Share tytusT1

tytusT1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 22:14

Dojarka przewodowa jaka dojarke byscie polecili na 50 krow i czym kierowac sie przy wyborze chodzi o nowa

#66 Share KrzysiekFraczak

KrzysiekFraczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 21:05

Dojarka przewodowa Witaj
Najważniejsze by została odpowiednio zamontowana przez monterów. Spadki, odpowiednie kolana, złączki itp. producent to kwestia drugorzedna. Na pewno żadna dobra firma dająca na dlugo gwarancje nie pozowli sobie na lipę bo straciła by markę. Dużo pozytywów w moim regionie można powiedziedzieć o firmie technik. Ma już dwa oddziały i radzi sobie prężnie. www.centrumrolnictwa,pl

#67 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 01 kwiecień 2012 - 21:31

Dojarka przewodowa U mnie w 2005r. Technik zakładał dojarkę i muszę powiedzieć że chłopaki dobrze montują je. Kilka awarii było ale nie z ich winy. (spalona pompa mleczna, wymieniona uszczelka od zaworu spustowego myjki)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#68 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 14:30

Dojarka przewodowa Pomocy, też mam przewodówke z Delaval i mam pytanie a propo mycia - tak jak wyczytałem jest 3 fazy, najpierw zimna woda, ciepła i znowu zimna, a u mnie jest tak najpierw zimna woda później 9nie wiem czy tak powinno być) zimna razem z ciepłą w efekcie mało ciepła no i na koniec zimna, planuje zmienić odbiorce mleka i ostatnio zrobiłem próbki mleka wyszło ponad 400 bakterii , zazanczą, że płunu do mycia leję 100 ml - co jest nie tak?

#69 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 14 kwiecień 2012 - 20:18

Dojarka przewodowa Jaką masz myjkę przy tej przewodówce? U mnie (tez delaval) idzie najpierw ciepła z zimną, pożniej ciepła z płynem i na koniec zimna na plukanie. Płynu ok 150ml bo jak było mniej to sie zasyfiało.

#70 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 14:13

Dojarka przewodowa moja myjnia to bodajze C50, ciepła woda do mycia jest z zamontowanego odzysku ale jak zauważyłem ta woda jest co drugi dzień cieplejsza tzn. wtedy kiedy kierowca nie odbiewodara mleka) bo odbiór jest co drugi dzień, może powinienem podgrzewac ja termą (też mam zamontowaną ale nigdy nie używałem), ile powinna mieć woda stopni ciepła podczas mycia ?, moze przez tą zimną wodę to wszystko sie zasyfia?, płynu ostatnio leję ponad 150 ml ale różnicy dalej nie widzę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 16:13

Dojarka przewodowa A jaką temperaturę ma woda do drugiego mycia? Ja mam podłączoną termę do odzysku że terma pobiera ciepłą wodę z odzysku i tylko ją do drugiego mycia dogrzewa. Np. odzysk nagrzeje wodę do 60-70 stopni a terma dogrzeje na 90.
Masz różne temperatury wody bo jak kierowca nie przyjeżdża to masz w zbiorniku więcej mleka i chłodnia dłużej chłodzi mleko a im dłużej chłodnia pracuje tym temperatur będzie wyższa.

#72 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 17:01

Dojarka przewodowa Płyny rożnych producentów, wymagają różnych temperatur mycia właściwego. Np delaval wymaga temperatury powyżej 60 stC, a np hypracid zadowala się już temp. 40stC.

#73 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 14:19

Dojarka przewodowa

A jaką temperaturę ma woda do drugiego mycia? Ja mam podłączoną termę do odzysku że terma pobiera ciepłą wodę z odzysku i tylko ją do drugiego mycia dogrzewa. Np. odzysk nagrzeje wodę do 60-70 stopni a terma dogrzeje na 90.
Masz różne temperatury wody bo jak kierowca nie przyjeżdża to masz w zbiorniku więcej mleka i chłodnia dłużej chłodzi mleko a im dłużej chłodnia pracuje tym temperatur będzie wyższa.

wszystko w miare jasne, wychodzi na to, że muszę włączyć jednak tę termę, jezeli dobrze rozumiem to po włączeniu jezeli ta terma podgrzeje wodę to sama powinna sie wyłączyć i nie ciagnąć prądu, czy za każdym razem przed myciem należy ją podłączyć i odłączyć, dużo ona prądu ciagnie? jaka jest u ciebie temp. wody w 2 cyklu mycia?

#74 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 14:28

Dojarka przewodowa Ile prądu ciągnie to zależy chyba od termy ale najczęściej mają grzałki ok. 2kW. Terma nagrzeje ci wodę do ustawionej temperatury i się wyłączy, ale gdy temperatura spadnie (woda się samoczynnie wychłodzi albo myjka pobierze ciepłą wodę) to wtedy terma się włącza i dogrzewa do ustawionej temperatury czyli musisz ręcznie ją włączyć i wyłączyć. Ja mam założony programator czasowy (w sklepie ok. 20zł) i terma jest ciągle włączona ale na programatorze są ustawione godziny w których on podaje prąd do termy (ustawiony na grzanie na drugiej taryfie). Temp. do mycia to ok. 80-90 stopni

#75 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 06:51

Dojarka przewodowa a jak ustawić temperaturę w tej termie i ile czasu ona u ciebie w tej taryfie pracuje, przykładowo u mnie taryfa włącza sie ok. 13 i jest do 15 czy wystarczy to na podrzanie wody do 80-90 stopni i te 90 stopni to nie jest za dużo?

#76 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 09:16

Dojarka przewodowa Temperaturę ustawia się pokrętłem. Samo podgrzanie od 13 do 15 nic nie da bo myjesz wieczorem więc trzeba przed myciem jeszcze dogrzać. Jak długo będzie grzała to wszystko zależy od grzałki i pojemności termy. 90 stopni to może i nie ma ale zanim dopłynie do rur dojarki to i tak się wychłodzi.

#77 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 10:17

Dojarka przewodowa moze nie będzie tak źle, jeżeli włączę terme od 13 do 15 w taryfie to napewno wodę zagrzeje a to co wystygnie od godz. 15 do 18 (bo przeważnie tak teraz doje) to i podgrzać sie powinno z odzysku ciepłej wody ze zbiornika. W takim razie w jakich godzinach masz danielhaker taryfe i jak dokładnie ty robisz, bo u ciebie też przecież woda sie chłodzi jak terma nie jest włączona a taryfy po 15 to już nie ma?

#78 Share pitrus18

pitrus18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 09 maj 2012 - 20:29

Dojarka przewodowa Mam małe przydomowe gospodarstwo, za ile mogę kupić najtańszą dojarkę, jest jakaś bezprzewodowa?

#79 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 09 maj 2012 - 21:25

Dojarka przewodowa Nie ma dojarek bezprzewodowych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 09 maj 2012 - 21:26

Dojarka przewodowa To jest temat o dojarkach przewodowych
Dodany obrazek
W twoim przypadku najlepsza będzie konwiowa
Dodany obrazek