Polecane posty

Mag    1

Częstym błędem jest stosowanie za wysokiej temperatury wody, Trzeba czytać w jakiej temp. dane płyny najlepiej działają. Niektóre np. mają od 30 stopni do 60, a inne od 60 do 80. Tez miałem problemy, ale firma przyjechała i od razu zmniejszyła na bojlerze temp. Poprawiło się i od tamtej pory spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

Zgadzam się z tobą Mag :lol:


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

Witam, mam pytanie do osób posiadających przewodówkę delaval- jakie wybrać aparaty udojowe. Przewodówkę Family comfort mam od 14 lat , ale cały czas są zwykłe aparaty. Teraz chciałbym zmodernizować i założyć duovac-i. Zwykły duovac kosztuje 1400zł - coś koło tego, taki rozbudowane urządzenie (mu350) kosztuje 7 tys. Chciałbym kupić 3 sztuki. Jest tylko 30-35 krówek, przez najbliższe 10 lat nie będę zwiększał liczby krów dojnych - nie mogę narazie budować wolnostanowiskowej. Ten MU350 ma automatyczne zdejmowanie aparatów i pełną elektronikę doju- podobno taki bajer, ale trochę za drogi.- nie wiem czy się zwróci... Jak wam się sprawują te zwykłe mechaniczne duovac-i? Co doradzicie??? Można jeszcze dokupić elektroniczne pulsatory są drogie ale warto kupić czy sam duovac wystarczy?


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

U nas mamy te zwykłe aparaty z duovacem, to raczej proste i chyba bez awaryjne urządzenie. Ja wolał bym jednak wziąć 4/czy 5 tańszych aparatów niż tak jam zamierzasz kupić 3 droższe, chyba że sam zajmujesz się dojem to wtedy weź te z automatycznym zdejmowaniem aparatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    66

Koledzy od świeżam temat. Właśnie zaczynam szukać dla siebie dojarki przewodowej na 24sztuki, i nie wiem czy używaną czy nową. Jeśli macie jakieś Ciekawe artykuły o dojarkach przewodowych to sie podzielcie, bo jak narazie jestem ciemny w tych sprawach. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

Ja akurat w tym tygodniu podpisałem umowę na dojarkę używaną Alfa-lavel na 24 stanowiska z roczną gwarancją i trzema aparatami zwykłymi na dłowakach plus myjnia automatyczna wraz z artykułami do mycia na 3 miesiące za 18tys zł. Mnie się wydaje że dobra cena.Firma montująca to Technik Węgrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

Gdyż obecnie doję 14 sztuk ,tak więc myślę że 3 wystarczą.Dotychczas jest dojone na 2 aparaty ,tak że to już będzie szybciej ,a jak będzie pełen stan to zawsze można dokupić jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek4514    0

witam mam pytanie jakich łynów do dezynfekcji używacie i jakie polecacie do dojarki przewodowej jakich firm? co sądzicie o ecolab?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

dobra teraz ja. chcę założyć przewodówkę dziś była firma delaval, mowa o używce. Dojarka ma być na 18 sztuk dojnych bo tak pozwolą mi warunki tzn. jeden rząd krów na dł. 21 metrów spadek obory 70 cm. Dlatego w jednym końcu po zmierzeniu laserem wyjdzie najwyższy punkt 2,4 metra jednak tu zastosuje się przedłużkę i nie bedzie problemu. Ztego wynika że dlugość rurocią mlecznego będzie razem okolo 42 metrów. Firma zaproponowała mi dojarkę alfa laval 4 aparatay udowjowe (nie pamiętam jakie coś symbol 1002 nie orientuję akurat w tym) gumy uszczelki rury nowe reszta ze starej dojarki z montażem za 15 tysięcy złotych. Obora wygląda tak i szbiornik na mleko jak widać stoi w końcu "pod górkę". Chciałem się zapytać co sądzicie o tej cenie i rozwiązaniu z dojarką. Z kolei u teścia zakładali podobnie tyle ze u niego mniej rur wyszło bo ma dwa rzędy krów i zrobili poportu duże koło - u mnie musi być druga rura na powrót. Cena 10500 + terma 360.

 

Proszę o pomoc i opinię

 

 

 

 

 

@marek ja stosuję niebieski i czerwony delaval nigdy nie miałem problemów od 11 lat bakterie do 10 tys max

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz007    2

Odnośnie delavala to mają chyba najlepsze płyny do dojarek. Nie wiem jak z samymi dojarkami. Ja mam sac-a i nie polecam. Drugi raz bym jej chyba nie wybrał. Za dużo problemów z nią było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer2000    1

Szukam opini na temat dojarki rurociągowej firmy Polanes. Interesuje mnie też cena takiej dojarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytusT1    0

jaka dojarke byscie polecili na 50 krow i czym kierowac sie przy wyborze chodzi o nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Najważniejsze by została odpowiednio zamontowana przez monterów. Spadki, odpowiednie kolana, złączki itp. producent to kwestia drugorzedna. Na pewno żadna dobra firma dająca na dlugo gwarancje nie pozowli sobie na lipę bo straciła by markę. Dużo pozytywów w moim regionie można powiedziedzieć o firmie technik. Ma już dwa oddziały i radzi sobie prężnie. www.centrumrolnictwa,pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

Pomocy, też mam przewodówke z Delaval i mam pytanie a propo mycia - tak jak wyczytałem jest 3 fazy, najpierw zimna woda, ciepła i znowu zimna, a u mnie jest tak najpierw zimna woda później 9nie wiem czy tak powinno być) zimna razem z ciepłą w efekcie mało ciepła no i na koniec zimna, planuje zmienić odbiorce mleka i ostatnio zrobiłem próbki mleka wyszło ponad 400 bakterii , zazanczą, że płunu do mycia leję 100 ml - co jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz myjkę przy tej przewodówce? U mnie (tez delaval) idzie najpierw ciepła z zimną, pożniej ciepła z płynem i na koniec zimna na plukanie. Płynu ok 150ml bo jak było mniej to sie zasyfiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

moja myjnia to bodajze C50, ciepła woda do mycia jest z zamontowanego odzysku ale jak zauważyłem ta woda jest co drugi dzień cieplejsza tzn. wtedy kiedy kierowca nie odbiewodara mleka) bo odbiór jest co drugi dzień, może powinienem podgrzewac ja termą (też mam zamontowaną ale nigdy nie używałem), ile powinna mieć woda stopni ciepła podczas mycia ?, moze przez tą zimną wodę to wszystko sie zasyfia?, płynu ostatnio leję ponad 150 ml ale różnicy dalej nie widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6846

A jaką temperaturę ma woda do drugiego mycia? Ja mam podłączoną termę do odzysku że terma pobiera ciepłą wodę z odzysku i tylko ją do drugiego mycia dogrzewa. Np. odzysk nagrzeje wodę do 60-70 stopni a terma dogrzeje na 90.

Masz różne temperatury wody bo jak kierowca nie przyjeżdża to masz w zbiorniku więcej mleka i chłodnia dłużej chłodzi mleko a im dłużej chłodnia pracuje tym temperatur będzie wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Płyny rożnych producentów, wymagają różnych temperatur mycia właściwego. Np delaval wymaga temperatury powyżej 60 stC, a np hypracid zadowala się już temp. 40stC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

A jaką temperaturę ma woda do drugiego mycia? Ja mam podłączoną termę do odzysku że terma pobiera ciepłą wodę z odzysku i tylko ją do drugiego mycia dogrzewa. Np. odzysk nagrzeje wodę do 60-70 stopni a terma dogrzeje na 90.

Masz różne temperatury wody bo jak kierowca nie przyjeżdża to masz w zbiorniku więcej mleka i chłodnia dłużej chłodzi mleko a im dłużej chłodnia pracuje tym temperatur będzie wyższa.

wszystko w miare jasne, wychodzi na to, że muszę włączyć jednak tę termę, jezeli dobrze rozumiem to po włączeniu jezeli ta terma podgrzeje wodę to sama powinna sie wyłączyć i nie ciagnąć prądu, czy za każdym razem przed myciem należy ją podłączyć i odłączyć, dużo ona prądu ciagnie? jaka jest u ciebie temp. wody w 2 cyklu mycia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6846

Ile prądu ciągnie to zależy chyba od termy ale najczęściej mają grzałki ok. 2kW. Terma nagrzeje ci wodę do ustawionej temperatury i się wyłączy, ale gdy temperatura spadnie (woda się samoczynnie wychłodzi albo myjka pobierze ciepłą wodę) to wtedy terma się włącza i dogrzewa do ustawionej temperatury czyli musisz ręcznie ją włączyć i wyłączyć. Ja mam założony programator czasowy (w sklepie ok. 20zł) i terma jest ciągle włączona ale na programatorze są ustawione godziny w których on podaje prąd do termy (ustawiony na grzanie na drugiej taryfie). Temp. do mycia to ok. 80-90 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

a jak ustawić temperaturę w tej termie i ile czasu ona u ciebie w tej taryfie pracuje, przykładowo u mnie taryfa włącza sie ok. 13 i jest do 15 czy wystarczy to na podrzanie wody do 80-90 stopni i te 90 stopni to nie jest za dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj