Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dojarka przewodowa

191 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 12:11

Dojarka przewodowa ooo Taka cena właśnie by mnie interesowała możesz podać trochę więcej danych tej dojarki firma rok produkcji itp ??

Moje Filmiki

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dojarka przewodowa Dzisiaj, 04:20
  •  

#22 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 12:50

Dojarka przewodowa

My daliśmy za całą przewodówkę i 40m rur chyba 10tyś ;] i 4 adaptery udojowe ;]

A taka dojarka to z montażem czy bez. i ona jest całą używana czy ma jakieś elementy nowe. Nawet wymień wszystki gumy przy aparatach to juz jest spory koszt.

Weźcie po uwagę ze jeżeli wszystko jest używane to rury nie zawsze bedą pasować pod oborę. Najlepszym rozwiązaniem jest tak ze ktoś ci montuje i masz tylko Starą pompę, jendnostkie końcowa, oraz aparaty, resztę masz elementów masz nowe. I dlatego sie trzeba zastanowić czy warto

Ps. a ajkie masz wyposażenie tej dojarki. Ja trochę w tym temacie sie rozglądałem i powiem wam ze nie najgorzej cenowo mi to wychodzi. np. mi obliczył ze na 49 stanowisk dojnych, 6 aparatów duovac, duża pompa i jednostka końcowa oraz nowa myjnia policzył ok 21 tys taki montaż.

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#23 Share kolokamil

kolokamil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 10 kwiecień 2008 - 21:52

Dojarka przewodowa mugłbys mi podać namiary do tego gościa od dojarek bo ja u siebie właśnie będe zakładał przewodówke i gość na 23 krowy dojarke, nowy rurociąg, aparaty używane pompa myjnia też używka powiedział mi 20 tys zł z montażem i daje do tego 4 aparaty. to z tego wychodzi że ty masz tanio jak możesz to daj mi namiary do tego gościa

#24 Share Mateo13

Mateo13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 07 czerwiec 2008 - 12:28

Dojarka przewodowa Witam ,
Ma pytanko czy oplaca sie zakladac przewodówke na 3 obory w jednej 13 w drugiej 12 i w trzeciej 6 wszysrkie oddalone ok 10 - 15 metrów od siebie :) a i do pomieszczenia na mleko jest jakies 15 - 20 metrów

#25 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 18 luty 2009 - 20:28

Dojarka przewodowa Pozwolę sobie odświeżyć temat i zapytać czy ktoś z was posiada urządzenie DeMax CT firmy WestfaliaSurge wogule jak to sie sprawuje i czy warto w to inwestować

#26 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 18 luty 2009 - 20:56

Dojarka przewodowa A do czego w ogóle służy ten DeMax CT? My w 2002 za dojarkę Alfa Laval 4 aparaty zapłaciliśmy 26tyś. Teraz są wyposażone w Duo Vac-i i spisują się świetnie. :) Teraz wymienialiśmy gumy bo się rwały i trzeba było trochę poczekać na oryginały. :) A montował podobnie jak pitti-iemu pan Białobrzewski z Łomży(gumy też od niego). :)
KPK - Ochrona

#27 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 18 luty 2009 - 21:00

Dojarka przewodowa Byłem u P. Biaołbrzewskiego ale jakoś cenowo się z nim nie mogłem dogadać (cene miał dość wygórowana) itp, generalnie ciężko mi się z nim dogadywało. I chyba postawie na swoich lokalnych delarów

#28 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 18 luty 2009 - 22:56

Dojarka przewodowa Mi ostatnio Alfa Laval średnio wycenili nowa na 15tys na używana się jakoś nie pale choć przeleciała mi koło nosa niezła oferta. Niby mówią że mam sie powstrzymać na razie bo ceny na pewno pójdą w dół pytanie tylko jak długo czekać

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#29 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 18 luty 2009 - 23:48

Dojarka przewodowa Miki to jaka ta dojarka ze za 15??

#30 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 19 luty 2009 - 14:16

Dojarka przewodowa Mi też właśnie zakładają przewodówkę z DeLaval od Białobrzeskiego z Łomży. Używana jedynie jednostka końcowa. 4 aparaty udojowe Duovac. Około 20 tyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 19 luty 2009 - 14:56

Dojarka przewodowa Dostałem dość dobrą ofertę na dojarkę Firmy "S.A.C. PoIska" Sp. z o.o. która jest jedynym w Polsce prawnym przedstawicielem i dystrybutorem duńskiej firmy S.A.CHRISTENSEN & CO, i dlatego kieruje do was zapytanie odnośnie tych dojarek czy ktoś posiada i jak się sprawuje!! będę wdzięczny za odpowiedz

#32 Share Mag

Mag

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 25 luty 2009 - 21:50

Dojarka przewodowa Widzę ze sporo czasu zastanawiasz się nad kupnem dojarki :) U nas założyła firma dojarkę nowa na 30 stanowisk za 21 500 zł. Cztery aparaty udojowe. Wszystko działa elegancko. Żebym wiedział ze dzięki dojarce zaoszczędzę tyle czasu i siły to już bym dawno założył.

Edytowany przez andrzej2110, 25 luty 2009 - 22:11.
cytowanie posta wyżej

#33 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 25 luty 2009 - 22:45

Dojarka przewodowa Balzak dojarka standardowo na 3 aparaty na 20 sztuk dojnych tylko że to cena bez przewodów ( rury itp ) Bo nie miałem wymierzone dokładnie itp więc tego nie doliczyli wiec razem z założeniem koło 20 tys pewnie by przyniosła. Na razie jeszcze nie kupuje jeszcze trochę sie wstrzymam

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#34 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 26 luty 2009 - 09:15

Dojarka przewodowa Koledzy pamiętajcie, że cena nie jest uzależniona tylko od długość rur (czyt. ilość krów, które będzie obsługiwała dojarka)i liczby aparatów. Bardzo ważne są też średnica rur, typ pulsatorów i kolektorów, wydajność kompresora, czy też pojemność słoja na mleko lub rodzaj myjki. Niektóre firmy są tańsze, ale zakładają np. mało wydajne kompresory, a później jest problem, bo dodajać nie chce, albo przy podłączaniu kolejnego aparatu ciśnienie w układzie spada...
Osobiście mam westfalię na elektronicznych pulsatorach i jestem bardzo zadowolony. zastanawiałem się jeszcze nad de laval, (obie mogłem mieć w tej samej cenie), ale wybrałem westfalię ze względu na to,że bardziej przypadła mi do gustu jednostka końcowa, trwalsze kompresory (zdanie kilku gości zakładających dojarki obydwu firm) i te elektroniczne pulsatory, dużo lepsze od duovaca

#35 Share sameSILVER130

sameSILVER130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 28 luty 2009 - 09:56

Dojarka przewodowa

Dostałem dość dobrą ofertę na dojarkę Firmy "S.A.C. PoIska" Sp. z o.o. która jest jedynym w Polsce prawnym przedstawicielem i dystrybutorem duńskiej firmy S.A.CHRISTENSEN & CO, i dlatego kieruje do was zapytanie odnośnie tych dojarek czy ktoś posiada i jak się sprawuje!! będę wdzięczny za odpowiedz

ja mam aparaty w przewodowce tej firmy- kubki są plastikowe także cały aparat jest na pewno sporo lżejszy od tego z metalowymi kubkami

#36 Share FISH

FISH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 19:25

Dojarka przewodowa U nas od poniedziałku firma z Poniatowa montuje dojarkę S.A.C. Będą trzy aparaty udojowe z masażem i automatycznym odłączaniem, na 20 krów. Koszt 20 tys. Drogo, ale dużo elementów jest nowych, a i konstrukcja obory wymaga od monterów wiele pracy. Około piątku - soboty planowany jest odbiór.

Za jakiś czas podzielę się spostrzeżeniami.
Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

#37 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 20:49

Dojarka przewodowa U nas dziś ojciec zadatkował kasę na dojarkę rurociągową De Laval, montaż na 32 stanowiska, 4 aparaty udojowe z duovacem, jednostka końcowa i pompa po regeneracji, dodatkowo odzysk ciepła przy zbiorniku. Cena około 23 000. Montaż za około 4 tygodnie.

#38 Share FISH

FISH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 21:20

Dojarka przewodowa Zgodnie z obietnicą pierwsze spostrzeżenia:
Firma wykonała prace bardzo dobrze i szybko. Dojarka jest cicha, aparaty UNICO1 obsługuje się dość intuicyjnie. Płukanie zajmuje dużo czasu (3 cykle: zimny-ciepły-zimy, od 90 do 100litrów wody). Automatyczne odłączanie sprawdza się u większości krów. Tylko przy kilku musimy przełączyć na tryb ręczny. Poza tym trudno mi cokolwiek więcej powiedzieć, bo nie używaliśmy nigdy innej przewodówki, dlatego ciężko odnieść się do innych producentów.
W razie czego proszę pytać.

I przy okazji pytanie do Was: Monterzy zalecili wlewanie jednorazowo 200 ml płynu (kwasowego lub zasadowego naprzemiennie) na każde płukanie. Czy trzeba tyle lać, by utrzymać rury i dojarkę w dobrym stanie czy można ograniczyć dawkę? Ile płynu stosujecie u siebie?
Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

#39 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 21:19

Dojarka przewodowa Co prawda montaż trwał dość długo od początku instalacji do dziś (jakieś 2 tygodnie), ale wreszcie był pierwszy dój nowo zakupiona dojarką przewodową. Był sporo nerwów u krów i dojących też, ale wszystko poszło pomyślnie. Obawiam się tylko o kilka krów, które są bardzo wrażliwe na stres i jakie kolwiek zmiany w oborze, czy nie przypłacą tego zapalaniem.

Nam polecono lać nawet 250ml płynów kwasowych lub zasadowych (też naprzemiennie), ponieważ mamy dość długą oborę i rury 52mm.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share chaner123

chaner123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo Motoryzacja dobry film

Napisany 23 kwiecień 2009 - 21:37

Dojarka przewodowa Jak będziesz lał mało płynów lub woda będzie w 2 cyklu za zimna to rury ci zajdą. Chciałem dodać że są nowe gumy "hormony" do dojarek z USA czy coś nie pamiętam koszt ok 120zł za komplet (4 szt.) w porównaniu do innych są wytrzymalsze nawet o kilka miesięcy. Wcześniej zwykłe hormony wytrzymywały mi ok. 4 miesięcy i pękały.