Polecane posty

A do czego w ogóle służy ten DeMax CT? My w 2002 za dojarkę Alfa Laval 4 aparaty zapłaciliśmy 26tyś. Teraz są wyposażone w Duo Vac-i i spisują się świetnie. :) Teraz wymienialiśmy gumy bo się rwały i trzeba było trochę poczekać na oryginały. :) A montował podobnie jak pitti-iemu pan Białobrzewski z Łomży(gumy też od niego). :)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Byłem u P. Biaołbrzewskiego ale jakoś cenowo się z nim nie mogłem dogadać (cene miał dość wygórowana) itp, generalnie ciężko mi się z nim dogadywało. I chyba postawie na swoich lokalnych delarów


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Mi ostatnio Alfa Laval średnio wycenili nowa na 15tys na używana się jakoś nie pale choć przeleciała mi koło nosa niezła oferta. Niby mówią że mam sie powstrzymać na razie bo ceny na pewno pójdą w dół pytanie tylko jak długo czekać


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Mi też właśnie zakładają przewodówkę z DeLaval od Białobrzeskiego z Łomży. Używana jedynie jednostka końcowa. 4 aparaty udojowe Duovac. Około 20 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Dostałem dość dobrą ofertę na dojarkę Firmy "S.A.C. PoIska" Sp. z O.o. która jest jedynym w Polsce prawnym przedstawicielem i dystrybutorem duńskiej firmy S.A.CHRISTENSEN & CO, i dlatego kieruje do was zapytanie odnośnie tych dojarek czy ktoś posiada i jak się sprawuje!! będę wdzięczny za odpowiedz


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mag    1

Widzę ze sporo czasu zastanawiasz się nad kupnem dojarki :) U nas założyła firma dojarkę nowa na 30 stanowisk za 21 500 zł. Cztery aparaty udojowe. Wszystko działa elegancko. Żebym wiedział ze dzięki dojarce zaoszczędzę tyle czasu i siły to już bym dawno założył.

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Balzak dojarka standardowo na 3 aparaty na 20 sztuk dojnych tylko że to cena bez przewodów ( rury itp ) Bo nie miałem wymierzone dokładnie itp więc tego nie doliczyli wiec razem z założeniem koło 20 tys pewnie by przyniosła. Na razie jeszcze nie kupuje jeszcze trochę sie wstrzymam


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy pamiętajcie, że cena nie jest uzależniona tylko od długość rur (czyt. ilość krów, które będzie obsługiwała dojarka)i liczby aparatów. Bardzo ważne są też średnica rur, typ pulsatorów i kolektorów, wydajność kompresora, czy też pojemność słoja na mleko lub rodzaj myjki. Niektóre firmy są tańsze, ale zakładają np. mało wydajne kompresory, a później jest problem, bo dodajać nie chce, albo przy podłączaniu kolejnego aparatu ciśnienie w układzie spada...

Osobiście mam westfalię na elektronicznych pulsatorach i jestem bardzo zadowolony. zastanawiałem się jeszcze nad de laval, (obie mogłem mieć w tej samej cenie), ale wybrałem westfalię ze względu na to,że bardziej przypadła mi do gustu jednostka końcowa, trwalsze kompresory (zdanie kilku gości zakładających dojarki obydwu firm) i te elektroniczne pulsatory, dużo lepsze od duovaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostałem dość dobrą ofertę na dojarkę Firmy "S.A.C. PoIska" Sp. z O.o. która jest jedynym w Polsce prawnym przedstawicielem i dystrybutorem duńskiej firmy S.A.CHRISTENSEN & CO, i dlatego kieruje do was zapytanie odnośnie tych dojarek czy ktoś posiada i jak się sprawuje!! będę wdzięczny za odpowiedz

ja mam aparaty w przewodowce tej firmy- kubki są plastikowe także cały aparat jest na pewno sporo lżejszy od tego z metalowymi kubkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

U nas od poniedziałku firma z Poniatowa montuje dojarkę S.A.C. Będą trzy aparaty udojowe z masażem i automatycznym odłączaniem, na 20 krów. Koszt 20 tys. Drogo, ale dużo elementów jest nowych, a i konstrukcja obory wymaga od monterów wiele pracy. Około piątku - soboty planowany jest odbiór.

 

Za jakiś czas podzielę się spostrzeżeniami.


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

U nas dziś ojciec zadatkował kasę na dojarkę rurociągową De Laval, montaż na 32 stanowiska, 4 aparaty udojowe z duovacem, jednostka końcowa i pompa po regeneracji, dodatkowo odzysk ciepła przy zbiorniku. Cena około 23 000. Montaż za około 4 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

Zgodnie z obietnicą pierwsze spostrzeżenia:

Firma wykonała prace bardzo dobrze i szybko. Dojarka jest cicha, aparaty UNICO1 obsługuje się dość intuicyjnie. Płukanie zajmuje dużo czasu (3 cykle: zimny-ciepły-zimy, od 90 do 100litrów wody). Automatyczne odłączanie sprawdza się u większości krów. Tylko przy kilku musimy przełączyć na tryb ręczny. Poza tym trudno mi cokolwiek więcej powiedzieć, bo nie używaliśmy nigdy innej przewodówki, dlatego ciężko odnieść się do innych producentów.

W razie czego proszę pytać.

 

I przy okazji pytanie do Was: Monterzy zalecili wlewanie jednorazowo 200 ml płynu (kwasowego lub zasadowego naprzemiennie) na każde płukanie. Czy trzeba tyle lać, by utrzymać rury i dojarkę w dobrym stanie czy można ograniczyć dawkę? Ile płynu stosujecie u siebie?


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Co prawda montaż trwał dość długo od początku instalacji do dziś (jakieś 2 tygodnie), ale wreszcie był pierwszy dój nowo zakupiona dojarką przewodową. Był sporo nerwów u krów i dojących też, ale wszystko poszło pomyślnie. Obawiam się tylko o kilka krów, które są bardzo wrażliwe na stres i jakie kolwiek zmiany w oborze, czy nie przypłacą tego zapalaniem.

 

Nam polecono lać nawet 250ml płynów kwasowych lub zasadowych (też naprzemiennie), ponieważ mamy dość długą oborę i rury 52mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

Jak będziesz lał mało płynów lub woda będzie w 2 cyklu za zimna to rury ci zajdą. Chciałem dodać że są nowe gumy "hormony" do dojarek z USA czy coś nie pamiętam koszt ok 120zł za komplet (4 szt.) w porównaniu do innych są wytrzymalsze nawet o kilka miesięcy. Wcześniej zwykłe hormony wytrzymywały mi ok. 4 miesięcy i pękały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Czy ktoś z was posiada katalog części zamiennych do dojarki alfa laval(wiek ok.25-35lat) w formacie pdf?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

Zgodnie z obietnicą pierwsze spostrzeżenia:

Firma wykonała prace bardzo dobrze i szybko. Dojarka jest cicha, aparaty UNICO1 obsługuje się dość intuicyjnie. Płukanie zajmuje dużo czasu (3 cykle: zimny-ciepły-zimy, od 90 do 100litrów wody). Automatyczne odłączanie sprawdza się u większości krów. Tylko przy kilku musimy przełączyć na tryb ręczny. Poza tym trudno mi cokolwiek więcej powiedzieć, bo nie używaliśmy nigdy innej przewodówki, dlatego ciężko odnieść się do innych producentów.

W razie czego proszę pytać.

 

I przy okazji pytanie do Was: Monterzy zalecili wlewanie jednorazowo 200 ml płynu (kwasowego lub zasadowego naprzemiennie) na każde płukanie. Czy trzeba tyle lać, by utrzymać rury i dojarkę w dobrym stanie czy można ograniczyć dawkę? Ile płynu stosujecie u siebie?

 

 

DOJARKA PRZEWODOWA PROW 2007-2013 (776806175) - Aukcje internetowe Allegro czy to tego typu dojarke od tej firmy masz??

 

Ta dojarka ma automatyczne ściąganie aparatów?? Czy tak jak w innych wyłącza tylko pulsowanie i kubki zostają na strzykach? Czy na aparatach udojowych pokazuje ci ile krowa dala litrów czy taki bajer to tylko w lepszych halach udojowych? No i jesteś zadowolony z tej dojarki? A i jeszcze jedno brałeś może na raty bo ciekaw jestem jakie są warunki , na jak długo i jakie duże raty co miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

Dokładnie taką dojarkę posiadam. W tej dojarce kubki zostają podciągnięte do góry. W tej rurze jest tłoczek, który zostaje zassany i podciąga strzyki. Oprócz automatycznego odłączania jest też tryb ręczny, w którym to Ty decydujesz kiedy krowa ma przestać się doić (przydatne np. po wycieleniach jeśli krowa na koniec chce wstrzymać mleko). W dodatku kiedy po podłączeniu krowa długo nie przypuszcza mleka to załącza się szybki puls, który to ma za zadanie rozmasować wymię. Wyłącza się samoczynnie kiedy mleko zaczyna lecieć.

Aparaty te niestety nie pokazują ilości mleka, ale taka opcja to raczej high level :P

Z dojarki jesteśmy bardzo zadowoleni, nie tylko ze względu na szybkość i komfort udoju, ale też z powodu podniesienia zdrowotności wymion. Krowy o wiele rzadziej łapią zapalenia niż w przypadku zwykłej konwiowej dojarki.

Jedyne defekty to popękane przewody powietrzne, ale to już była wina firmy i oczywiście po zgłoszeniu dostaliśmy wszystkie nowe w ramach gwarancji.

I na koniec jeszcze sprostowanie. Dojarkę zakładała firma Rolmach, a nie firma z Poniatowa. Firmę Rolmach mogę polecić z czystym sumieniem. Na wiosnę będą też zakładali u nas wyciąg obornika. Za dojarkę zapłaciliśmy od razu, ale być może opcja z ratami też wchodzi w grę.

Gwarantuję, że po pierwszym tygodniu użytkowania dojarki przewodowej, konwiowa pozostanie dla Ciebie już tylko złym snem... :P

 

PS. Sorry za taki essej.


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej może mi ktoś powiedzieć ile dojarka przewodowa bierze na jeden dój wody ile litrów tak na 30 stanowisk? Ile płynu i gdzie ona wypuszcza tą wodę przy dojarce czy gdzieś na końcu rurociągu za krowami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A ja mam pytanko dlaczego na początku nie wychodzą bakterie i somatyczne są wyższe na przewodówce, znajomy wziął i dojść nie mogą coś tam przeprogramowali ale wyniki są tragiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Hej może mi ktoś powiedzieć ile dojarka przewodowa bierze na jeden dój wody ile litrów tak na 30 stanowisk? Ile płynu i gdzie ona wypuszcza tą wodę przy dojarce czy gdzieś na końcu rurociągu za krowami

 

U nas na 34 stanowiska idzie niecałe 30l wody na jeden cykl mycia, a jest ich razem 3. Idzie najpierw sama zimna, która wypłukuje resztki mleka i tą woda poimy cielęta, potem idzie ciepła woda z dodatkiem (płynu jakieś 250ml)i na koniec znowu zimna woda, czyli razem niecałe 90l. A co do spuszczania wody to zrobią Ci jak sobie zażyczysz, przynajmniej u nas tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

A ja mam pytanko dlaczego na początku nie wychodzą bakterie i somatyczne są wyższe na przewodówce, znajomy wziął i dojść nie mogą coś tam przeprogramowali ale wyniki są tragiczne

 

U mnie zawsze jest 10 bakterii, może za mało płynu leje, lub woda jest za zimna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Posiadam dojarkę przewodową S.A.C na 34 sztuki bez elektroniki. Dojarka bardzo dobra, lekkie aparaty udojowe. Kubki są plastikowe ale bardzo wytrzymałe. Kolektory 420ml. Myjka automatyczna 3 cykle mycia po około 35 litrów wody. Najpierw woda letnia potem gorąca z płynem w ilości 400ml która krąży w rurociągu 3 razy a na koniec zimne płukanie. Czas mycia 30 min. Płyny pobiera sama nie brak dozować. Bakterie 10 somatyczne 250.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofD    0

Ja mam dojarkę alfa -lavel na 4 aparaty koszt razem z montażem 22,500 jest zamontowana w 2 oborach w każdej po 15 szt parametry mleka mi się poprawiły bakterie 13 somatyczne 90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do bakterii to po założeniu rurociągowej dojarki również poprawiła mi się jakość mleka... :)

a co do tego ile wody to zależy ile aparatów i ile metrów rur bodajże jest 5 litrów wody na każdy aparat i 1 litr na 5 metrów rur.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj