Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dojarka przewodowa

191 odpowiedzi na ten temat

#181 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1886 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 11:12

Dojarka przewodowa

z 50 tys nie poszalejesz koelgo za bardzo z nową. Mi na 22sztuki z 4 aparatami z licznikiem bez ściągaczy kurkami kombi myjnia auto z euromilku 52tys policzyli a GEA ze ściągaczmi licznikiem na 3 aparaty 55tys

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dojarka przewodowa Dzisiaj, 19:30
  •  

#182 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 16:34

Dojarka przewodowa

Witam posiadam stado około 30 dojnych wydajność ne wiem nie mam pod oceną ale rekordzistki 40l/ doba . Obecnie posiadam zbiornik 550 litrów mleko co dzień biorą. Z moich wyliczeń wynika że potrzebuje już 1200 l zbiornik by mleko wchodfziło w dobrym okresie i był by na maxa. Teraz pytanie jaki zbiornik i jakiej marki ? Eurotank ktos mi polecał ale czy jest dobry? Tak samo jestem na etapie dobierania dojarki przewodowej myślę o używanej jaka firma ? Cena max do 30 000zł na 4 \5aparaty i ten odzysk Ciepła jak to sie montuje nie wpływa to źle na zbiornik ? No i podstawa pytanie do posiadaczy jak z tymi kosztami ? Ile zużywacie wody na mycie i ile płynu ?

#183 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 08 styczeń 2016 - 20:38

Dojarka przewodowa

Westfalia#commentsStart

Tam opisałem trochę koszty. 

Marka zbiornika jak dla mnie nie odgrywa roli, co tam jest się do psucia? Agregat, sterownik? Jak ja pojechałem kupować wannowy 1100 litrów to patrzyłem na pojemność i stan, a marka miała najmniejsze znaczenie, a trafił się akurat PACKO. Odzysk nie wypływa negatywnie na schładzalnik, ba, nawet dzięki niemu skraca się czas chłodzenia i w efekcie mamy ciepłą wodę za free. 

Za taką cenę spokojnie się wyrobisz, ja za 4 aparaty z Westfalii na 42 sztuki dałem z odzyskiem 22 tyś czyli sama dojarka około 19-20. Nie narzekam na nią, czasem się coś zdarzy ale to używana maszyna, firma za to która zakładała jest bardzo rzetelna, ostatnio części do pompy wysłała za darmo bo były potrzebne, mimo że gwarancja upłynęła, wielki plus dla niej, choć na osobisty serwis chłopaków trzeba poczekać ale obskakują niezłą cześć kraju to się nie dziwię. Koledzy mają Delaval, Alfalaval i też nie narzekają. :) 

#184 Share Kajtek_1

Kajtek_1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 05:04

Dojarka przewodowa Ja posiadam dojarkę flaco na 6 aparatów. Dojarka jest konstrukcją podobną do Westfalii więc z częśćmi nie ma problemu mamy ja sporo lat kupił ją jeszcze ojciec więc ceny nie podam. Dystrybutorem jest Bellona łapy.

#185 Share tnaglak

tnaglak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 01 luty 2016 - 18:35

Dojarka przewodowa

Zakupiłem używaną dojarkę przewodową alfa laval, 3 aparaty DUOVAC. Wyjdzie mi ok 40m rury. Zastanawiam się jakie wybrać rozwiązanie na ciepłą wodę. Montaż odzysku+ bojler elektryczny- czyli w sumie 2 bojlery, czy jeden bojler elektryczny 70l np, czy pociągnąć wodę z domu 20m z gazowego bojlera. Nie wiem które rozwiązanie wyszło by najtaniej. Ile ta myjka potrzebuje tej ciepłej wody i w jakiej temp?

Dodam że dojarka ta będzie używana tylko przez ok 2lata. Potem przeprowadzam krowy do nowej obory.

#186 Share Kajtek_1

Kajtek_1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 02 luty 2016 - 04:49

Dojarka przewodowa U mnie myjka potrzebuje jakieś 60 litrów wody o temperaturze 80 stopni jako tymczasowe rozwiązanie polecił bym bojler elektryczny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#187 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 02 luty 2016 - 11:23

Dojarka przewodowa

Zakupiłem używaną dojarkę przewodową alfa laval, 3 aparaty DUOVAC. Wyjdzie mi ok 40m rury. Zastanawiam się jakie wybrać rozwiązanie na ciepłą wodę. Montaż odzysku+ bojler elektryczny- czyli w sumie 2 bojlery, czy jeden bojler elektryczny 70l np, czy pociągnąć wodę z domu 20m z gazowego bojlera. Nie wiem które rozwiązanie wyszło by najtaniej. Ile ta myjka potrzebuje tej ciepłej wody i w jakiej temp?

Dodam że dojarka ta będzie używana tylko przez ok 2lata. Potem przeprowadzam krowy do nowej obory.

Liczyłeś ile litrów wody zimnej będziesz musiał zlać z tego rurociągu, żeby poleciała ci ciepła? Przy rurze fi20mm to około 25l.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#188 Share marinos

marinos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 20:15

Dojarka przewodowa

Kupiłem dojarkę alfa laval z jednostką końcową 25l. Djarka ma być na 30 krów. Mam pytanie, jakie rury mleczne zamontować? Czy przy jednostce 25l mogę dać rury 50 mm, czy chcąc 50-tki muszę zmienić słój na 50l?

#189 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 22 kwiecień 2016 - 21:27

Dojarka przewodowa

Ja mam Westfalię i jednostkę 25 l i rura 50.

#190 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 07:18

Dojarka przewodowa

Ja tak samo jak kolega .

#191 Share marinos

marinos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 09:54

Dojarka przewodowa

Ma ktoś może takie aparaty udojowe, http://olx.pl/oferta...57-ID9UfZj.html

bo mam możliwość kupienia takich (oczywiście nie w takiej cenie). Dobre są, wytrzymałe, czy może lepsze są duovaki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#192 Share Ninja

Ninja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 14:33

Dojarka przewodowa

jak to jest z tymi aparatami udojowymi, jakie kupić żeby w miarę same wydoiły krowy?