Polecane posty

Balzak    6

mam zamiar kupić dojarkę przewodowo używaną tylko nie wiem na którą sie zdecydować, pomóżcie. czekam na wasze sugestie i opinie.


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

W grudniu kupili?my u?ywan? dojark? AlfaLaval(teraz to jest DeLaval) i jak narazie nie narzekamy na ni? :)


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Widzę tamat dawno nie odwiedzany...

 

Jak myślicie czy cena 25tys. za używaną pompę(dojarkę i silnik) Delaval, nowy automat do mycia, 70m rury 1/4 ocynkowanej, odzysk ciepła, 4 nowe kolektory(pulsator, strzyki, gumy) i 20 nowych korków (nie wiem dokładnie jak to się nazywa)na rurach

 

to dobra cena??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitti    1

Myślę ze dobra, ponieważ w kwietniu sami zakładaliśmy używana dojarkę DeLaval na 20 sztuk. Używane była tylko pompa, zbiornik od przepompowywania mleka, cały panel sterowania nowy, 4 aparaty nowe. rury wszystkie tez nowe, korki tez. I zapłaciliśmy 18 tys. Odzysk tez mam założony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

a w jakiej firmie?? Tyle zaśpiewał nam na początku, ale co do czego to wyszło 25 tysi... Ale aparaty te najlżejsze i pulsatory pneumatyczne bezobsługowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitti    1

ja mam aparaty ze zmienną szybkością impulsów. jeśli krowa sie wydoi to zmniejsza sie moc i ilośc impulsów, dzięki czemu krowy nie doją sie na pusto. Dojarkę mam DeLaval zakładał nam pan Białobrzeski z Łomży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czy są jakieś ograniczenia przy montarzu przewodówki, np wysokość lub szerokosć obory? Ile by kosztowała przwodówka na 15 krów? co najwiecej ksoztuje w przewodówce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

dobre pytanie!

ja jakie wyposażenie można dostać za 25 tys?


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

Dokładnie rok już mija jak kupiłem przewodową. Za swoją dałem 17tys. 3 nowe aparaty dojące, no wiadomo nowe rury. Używana była pompa, panel sterowania, pompa przepompowująca mleko wraz ze zbiorniczkiem. Dojarka na 22 stanowiska :rolleyes:


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

moim zdaniem delaval traci renome,ja mam wastfalie i nie zamieniłbem jej na rzadna inną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Widzę tamat dawno nie odwiedzany...

 

Jak myślicie czy cena 25tys. za używaną pompę(dojarkę i silnik) Delaval, nowy automat do mycia, 70m rury 1/4 ocynkowanej, odzysk ciepła, 4 nowe kolektory(pulsator, strzyki, gumy) i 20 nowych korków (nie wiem dokładnie jak to się nazywa)na rurach

 

to dobra cena??

 

jezu ale tu ceny my kupiliśmy przewodówkę za 10tyś prawie nowa z Niemiec ;] ale Delaval są wszystkie drogie ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

ja jakieś 5 lat temu za nową przewodową Westfalii a 4 aparatami dałem 40 tyś.,a teraz teść kupił za tyle używaną hale 2razy3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Witam ... no ostatnie czasy moja dojarka odmawia posłuszeństwa no ze ostatnio jest troche wydatków więc na razie chcemy kupić jak najtańszą przewodówkę na 3 aparaty i moje pytanie za ile dostane najtańszą taka dojarkę ?


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Miki nie wiem czy bedzie ci sie opłacać, a powiedz na ile stanowisk chcesz założyć, i aparaty bierz min 4, 3 sie nie opłaca


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Aktualnie mam zawsze miedzy 16-17 dojnych ale myślę ze jeśli dostanę wiekszy limit będę chciał wpuścić jeszcze kilka dojnych


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

My daliśmy za całą przewodówkę i 40m rur chyba 10tyś ;] i 4 adaptery udojowe ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

ooo Taka cena właśnie by mnie interesowała możesz podać trochę więcej danych tej dojarki firma rok produkcji itp ??


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6
My daliśmy za całą przewodówkę i 40m rur chyba 10tyś ;] i 4 adaptery udojowe ;]

 

A taka dojarka to z montażem czy bez. i ona jest całą używana czy ma jakieś elementy nowe. Nawet wymień wszystki gumy przy aparatach to juz jest spory koszt.

 

Weźcie po uwagę ze jeżeli wszystko jest używane to rury nie zawsze bedą pasować pod oborę. Najlepszym rozwiązaniem jest tak ze ktoś ci montuje i masz tylko Starą pompę, jendnostkie końcowa, oraz aparaty, resztę masz elementów masz nowe. I dlatego sie trzeba zastanowić czy warto

 

Ps. a ajkie masz wyposażenie tej dojarki. Ja trochę w tym temacie sie rozglądałem i powiem wam ze nie najgorzej cenowo mi to wychodzi. np. mi obliczył ze na 49 stanowisk dojnych, 6 aparatów duovac, duża pompa i jednostka końcowa oraz nowa myjnia policzył ok 21 tys taki montaż.


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolokamil    0

mugłbys mi podać namiary do tego gościa od dojarek bo ja u siebie właśnie będe zakładał przewodówke i gość na 23 krowy dojarke, nowy rurociąg, aparaty używane pompa myjnia też używka powiedział mi 20 tys zł z montażem i daje do tego 4 aparaty. to z tego wychodzi że ty masz tanio jak możesz to daj mi namiary do tego gościa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo13    0

Witam ,

Ma pytanko czy oplaca sie zakladac przewodówke na 3 obory w jednej 13 w drugiej 12 i w trzeciej 6 wszysrkie oddalone ok 10 - 15 metrów od siebie :) a i do pomieszczenia na mleko jest jakies 15 - 20 metrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Pozwolę sobie odświeżyć temat i zapytać czy ktoś z was posiada urządzenie DeMax CT firmy WestfaliaSurge wogule jak to sie sprawuje i czy warto w to inwestować


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj