Skocz do zawartości

Zdjęcie

trzecia wajcha przy rączkach od podnosnika

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 01:22

trzecia wajcha przy rączkach od podnosnika wiem ze ta trzecia wajcha jest to regulacja siłowa pozycyjna i jeszce cos prosze mi wytłumaczyc co sie dzieje na poszczególnych ustawiniach ja to przestawiałm przy orce i nic nie zauwazam moze mam coś zle popsute czy coś co powinno sie dziać??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
trzecia wajcha przy rączkach od podnosnika Dzisiaj, 21:54
  •  

#2 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 listopad 2008 - 09:42

trzecia wajcha przy rączkach od podnosnika a mozna wiedzieć jaki ciągnik? :)

#3 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 09:56

trzecia wajcha przy rączkach od podnosnika Napewno ciężki Ursus, chyba w każdym działa to tak samo :) Pamiętam że ktoś już kiedyś opisywał poszczególne położenia...

#4 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 10:14

trzecia wajcha przy rączkach od podnosnika no tak 385 opisywał ktoś ale nie moge znaleść wogóle. jak to u was działa widzicie jakąś rózniece gdy pracujecie na poszcególnych pozycjach

#5 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 10:31

trzecia wajcha przy rączkach od podnosnika Ja kiedyś dużo używałem przy 1222 reg. ciśnieniowej (dźwignia najbardziej w dół EDIT pomyliłem się ostatni raz wykorzystywałem to ze 2 lata temu ), przy uprawowo siewnym.
Ciągnik jakby zaraz z 30 km dostał :) .

Przy tym ustawieniu główną dźwignią reguluje się ciśnienie wpływające do cylindrów podnośnika, czyli poprostu dociążamy ciągnik stałą siłą w zależności od ustawienia dźwigni, ale niezależnie od ustawienia wysokości ramion TUZ. Także czy ramiona w dolnym, górnym położeniu siła ta sam czyli wiąże się to z dobrym kopiowaniem terenu (nie ma tego przy regulacji siłowej).
Przydaje się to przy pracy na lżejszych glebach gdzie brakuje przyczepności np: przy agregacie uprawowym, ciężkim gruberze
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#6 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 12:18

trzecia wajcha przy rączkach od podnosnika no to tak od przodu powinienes mieć najpierw regulacje siłowa mieszana i pozycyjna

siłowa-masz np pług i koła ci zabuksują ciągnik się obniży lub korpus natrafi na kamień spowoduje to parcie pługa poprzez cięglo górne na to gdzie się je lączy przy ciągniku (tam jest czujnik) i spowoduje to uniesienie pługa czyli w 1 przypadku tę samą głębokość pracy w 2 przeciwdziała uszkodzeniu ,tylko nie działa to przy skrajnym dolnym polożeniu dźwigni od podnoszenia belek

pozycyjna-masz belki na takiej wysokośći jak ustawieś i nic ich nie rusza

mieszana -wiadomo

#7 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 15:07

trzecia wajcha przy rączkach od podnosnika czyli jak ja pracuje cały czas na max w gure czyli na siłowej to jak np jade i trafie pługiem na zassanąziemie albo gline gdzie na momęt ciagnik mi kompletnie prawie staje i mieli kołami to w tedy podnosnik powiniec lekko inieść zeby dalej pojechał ??? jeśli mi to np nie działa bo na siłowej nie unosi ani nic to cp moze być złe.

powiedzcie mi jak najszybciej sprawdić czy kazda regulacja działa mi prawidłowo

#8 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 19:54

trzecia wajcha przy rączkach od podnosnika niewiem w która masz siłowa max z przodu czy z tyłu ale sprawdź 2 pozycje włacz ciągnik młotek i walnij poprzez jakies drewno tam gdzie się podlącza cięgło belki muszą się unieść lub jakiś drąg i napieraj

#9 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 07:55

trzecia wajcha przy rączkach od podnosnika Przecież w c 385 impulsy do sterowania regulacją podnośnika pochodzą z dolnych belek a nie od cięgła górnego to nie c360 i nie mały zetor. Jak ci to ustrojstwo nie działa to masz problem z rozdzielaczem albo z układem przeniesienia impulsów ze skrzyni tylnego mostu.

#10 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 09:20

trzecia wajcha przy rączkach od podnosnika ja nawet nie wiedziałem o takim czymś nigdy nie uzywaliśmy tego. isprawdze to tak ze poprostu załoze belke linke i do np jakiegoś drzewa i powili bede ruszał w tedy powinno to działać jesli jest dobre

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 11:42

trzecia wajcha przy rączkach od podnosnika No coś w tym stylu powinno podnosić jak jest przestawione a regulację siłową. Na ciśnieniowej jest tak jak opisywane wyżej tzn ciężar narzędzia dociska tylną oś ciągnika wraz ze wzrostem ciśnienia w układzie.

#12 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 05 listopad 2008 - 08:13

trzecia wajcha przy rączkach od podnosnika A wiec tak działąć działa to ale słabo poniewaz dopiero jak z zamachem w pługu raptownie stenie mi ciagnik w glinie np to poderwie i pojade dalej a jak jade ii zaczyna powoli buksowac to stane i nic nie poderwie. tam pod spodem jest taka sprezyna i sruba jakby regulacja u mnie siłowa jest za mało czuła da sie jakoś to wyregulowac na tej srubie ??

#13 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 05 listopad 2008 - 11:45

trzecia wajcha przy rączkach od podnosnika Wychodzi na to że ta sprężyna jest zbyt mocno dociśnięta ale głowy nie dam może ktoś już to regulował.
Kolego a sprawdzałeś jak ci działają inne ustawienia tzn. regulacja ciśnieniowa i tzw. mieszana czyli pozycyjno siłowa. Bo może przy próbie natrafiłeś to ustawienie i wtedy czułość układu jest mniejsza.

#14 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 05 listopad 2008 - 16:57

trzecia wajcha przy rączkach od podnosnika na reszcie woóle nic się nie działo ten lizak rączka ta max w dól i czasem podniosło ale tylko w tedy gdzy jechałem i raptownie glina. a w miejscach gdzie powoli ciągnik coraz bardziej dostawał po d*pie i buksował to nic sie nie działo

#15 Share wojteczek11

wojteczek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 27 luty 2009 - 21:49

trzecia wajcha przy rączkach od podnosnika nic z tego nie zrozumiałem co tu napisaliscie mogli byscie jeszcze raz jakos sensownie to napisac? Czyli jak mam tom dzwignie przesunietoą do tyłu na samym dole to jaką mam regulacje?

#16 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 11:20

trzecia wajcha przy rączkach od podnosnika

no to tak od przodu powinienes mieć najpierw regulacje siłowa mieszana i pozycyjna

siłowa-masz np pług i koła ci zabuksują ciągnik się obniży lub korpus natrafi na kamień spowoduje to parcie pługa poprzez cięglo górne na to gdzie się je lączy przy ciągniku (tam jest czujnik) i spowoduje to uniesienie pługa czyli w 1 przypadku tę samą głębokość pracy w 2 przeciwdziała uszkodzeniu ,tylko nie działa to przy skrajnym dolnym polożeniu dźwigni od podnoszenia belek

pozycyjna-masz belki na takiej wysokośći jak ustawieś i nic ich nie rusza

mieszana -wiadomo

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#17 Share wpsowa692

wpsowa692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 22:38

trzecia wajcha przy rączkach od podnosnika ktos tu napisal ze na laczniku centralnym jest czujnik,moze i jest ale w szesdziesiatce ursusy ciezkie czyli od 385 w gore maja regulacje dolnozaczepowa czujnik jest polaczony cieglami dolnymi.A pozycje tej łapki?U samej gory jest regulacja pozycyjna a dalej w dół któż to może wiedziec.

#18 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 23:26

trzecia wajcha przy rączkach od podnosnika nie wiem u mnie to ciulowo działa na samym dole powinno niby byc siłowa. Nie działa orałem na takiej glinie gdzie ciagnik stawał miał przyczepność pług w ziemi przodek aż zrywało ostro do góry i nic się nie działo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share piter200

piter200

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 00:03

trzecia wajcha przy rączkach od podnosnika Przy pługu koło kopiujące masz opuszczone czy podniesione? Bo powinno być uniesione do góry. Przy siłowej dźwignią podnośnika ustawia się opór jaki ma stawiać maszyna. Gdy opór będzie większy to podnośnik podniesie się nieco do góry a jak mniejszy to w dół. Tak to mniej więcej działa.