Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chłodnica do 10245

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 01 listopad 2008 - 18:09

Chłodnica do 10245 Witam,
3 razy już kleiłem chłodnice do zetorka, wczoraj zamontowalismy ja po raz 3 i znow leje po tym jak ciagnik sie zagrzeje.
Ostatnio wlałem niecałe półtora wiadra wody czyli bedzie cos koło 15l a standardowo powinno wejsc 23l.
Wyglada na to ze musze kupić nową. Wiecie może jaka jest rynkowa cena? Spojrzałem do katalogu granitu - cena szok - ponad 2tys złotych - wiecej niz do JD, NH czy case - szok w trampkach :)
Ktos z was ostatnio może kupował?

Pozdrawiam

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Chłodnica do 10245 Dzisiaj, 01:47
  •  

#2 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 18:56

Chłodnica do 10245 A takim czymś próbowałeś zalać?
http://www.allegro.p...o_chlodnic.html

#3 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 21:01

Chłodnica do 10245 a gdzie ci cieknie ? Jak te rurki to je wużyć i sklej jak są łączone ze zbiornikami dolnyn i górnym

#4 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 05 listopad 2008 - 21:17

Chłodnica do 10245 Ja kupiłem do C360 w .... Białymstoku, choć mieszkam na Śląsku - jeśli interesuje Cię namiar na hurtownię to mogę podać - mają części do Zetora.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#5 Share pawel

pawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 05 listopad 2008 - 22:40

Chłodnica do 10245 prawdopodobie będzie to taka sama chłodnica jak w U1014

#6 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 12:43

Chłodnica do 10245 No to ładnie 2 tysiaki to troche duzo,do JD kosztuje ok 1100-1300 pln.A nie masz w okolicy warsztatu ktory naprawia chłodnice bo w Koszalinie mam chyba z 3 takie.Nawet użebrowanie sa w stanie wymienic.

#7 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 15:19

Chłodnica do 10245 A czym to kleiłeś @yacenty?? Profesionalne zakłady kleja to mosiądzem i jest trwałe, bo sami tak zrobion mieliśmy. Za naprawew zagwizdal gościu 600zł :D Jak to dobrze fachowiec zrobi to oplacalniej nie kupować nowej, bo cena jest powalająca :lol:

#8 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 15:25

Chłodnica do 10245 sek w tym ze juz 3 razy oddawalismy ja do zakładu i za kazdym razem cieknie,
ostatnio przy orce ojciec zauwazyl ze ciagnik sie grzeje, obawiam sie ze oni po prstu powycinali sekcje i przez to straciła sie powierzchcnia i objetosc chlodnicy - obecnie wchodzi do niej ok 15l a z tego co wiem powinno wejsc 23-24l :lol:

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#9 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 15:48

Chłodnica do 10245 Bez przesady, taka chłodnica kosztuje poniżej 1000zł :lol:

http://www.sklep-gre...p/cPath/460_467

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 14:39

Chłodnica do 10245 tez to pozniej znalazlem ale zeskanuje ci strone z katalogu granita gdzie jest wbite jak wol 2400

#11 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 16:05

Chłodnica do 10245 Bez przesady sąsiad ma takiego zetora, wymieniał w nim chlodnice rok temu, pytałem go dziś ile dał to mówił że coś okolo 1000zł.

#12 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 20:00

Chłodnica do 10245 znajomy sprowadził ojcu chlodnice opisana jako do ursusa 1014 i niestety nie pasuje - nie ma szpilek tylko jest na sruby z boku, teraz juz ma dokładny nr modelu jaki ma sciagnac to sie okaze na dniach jaka bedzie cena, ale ta do u1014 była za 650zl :lol:

#13 Share czajus

czajus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 20:23

Chłodnica do 10245 ja kupowalem w kaliszu w takim malym kiosku do zetora 12045 i placimel 600zl mialem ze soba starą i wybralem a jest 7 rodzji

#14 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 15:31

Chłodnica do 10245

znajomy sprowadził ojcu chlodnice opisana jako do ursusa 1014 i niestety nie pasuje - nie ma szpilek tylko jest na sruby z boku, teraz juz ma dokładny nr modelu jaki ma sciagnac to sie okaze na dniach jaka bedzie cena, ale ta do u1014 była za 650zl ;)

ze szpilkami to jest starszy typ jak w 1004 i pierwszych 1014

#15 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 20:54

Chłodnica do 10245

znajomy sprowadził ojcu chlodnice opisana jako do ursusa 1014 i niestety nie pasuje - nie ma szpilek tylko jest na sruby z boku, teraz juz ma dokładny nr modelu jaki ma sciagnac to sie okaze na dniach jaka bedzie cena, ale ta do u1014 była za 650zl ;)

Za 650 to jest blaszana,a nie mosiężna. Co do chłodnicy, to sąsiad wymieniał w w urusie U1212 bo się ciągnik grzał, jak poszedł do sklepu i kupił nowa to przy podnoszeniu tak się zamachną że sie prawie do tyłu przewrócił, różnica wagi pomiędzy nową a stara niecałe 10kg.

#16 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 22:04

Chłodnica do 10245 ojciec wczoraj przytaszczył chłodnice - dał za nią 640, z minimalnym tylko zarobkiem sklepu bo to kumpel ojca sciagał, ponoć ze taka sama kosztuje u innych po 900, ja jestem w stanie to uwierzyć bo już niejednokrotnie widzałem ze sklepy z czesciami maja od 50 do 80% marży

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 czerwiec 2009 - 11:59

Chłodnica do 10245 Sorki że odgrzebuje wątek ale....

Właśnie wykręciliśmy w naszym zetorku (10145) obie chłodnice i o ile ta od chłodzenia silnika miała tylku lekko zluzowaną jedną strone obejmy mocującej to nie wiem co zrobić z chłodnicą olejową (tą co ciągnie olej ze skrzyni).
3 lata temu wyjęto ją - umyto - wsadzono do wody i nabito 3-4 atm powietrza i nie było widać nieszczelności a jednak gdzieś olej wali bo ledwo domyłem ją nie mówiąc juz o tej od plynu chlodzącego silnik (na dniach będe ją mył jeszcze raz bo sporo jeszcze syfu zostało).
Nie wiem skąd cieknie ten olej (serwo w stanie idelanym - suchutkie, zresztą tam idzie inny płyn). Przewody do chłodnicy są OK, podkładki też więc obstawiam tę chłodnicę ale jak ją sprawdzić? Powiedzmy że przestaje mnie bawić co 2-3 lata wykręcać obie i obie myc przez pół dnia (oleju nie ubywa dużo tylko wentylator go rozbryzguje). Teraz to robię bo termostat i czujkę temp chce wymienić i posprawdzać czujkę paliwa w baku (buja mi się wskazówka-pewnie poszedł zbiorniczek powietrzny) ale chce od razu zrobic porządek z chłodnicą oleju.

Czy ktoś ma jakiś dobry pomysł jak sprawdzić tę chłodnicę?
Idzie o chlodnicę z tego linka:
http://www.sklep-gre...roducts_id/9573

PS: Jacek - ktoś Ci spartolił chłodnicę - rurek sie nie wycina - tato naprawiał wiele chłodnic od ciapków po te z UR2 i jednej nie udało mu sie naprawić (siakaś aluminiowa z C328). rurki sie zaślepia ale nie wycina bo później paskudnie sie lutuje górę lub dół.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke