Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie równe obroty

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 16:57

Nie równe obroty Siemanko :)
Mam taki problemik-otóż zetorek pracuje nie rowno i nie wazne czy na rogrzanym czy nie, dodam ze nie potrzebuje bardzo duzego obciazenia zeby zadymić. Ciągnik w sobote jedzie do mechanika ale z innego powodu wiec jakbyscie powiedzieli co moze byc to byśmy sie za to zabrali.

Moim zdaniem wtryski albo cos z pompą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie równe obroty Dzisiaj, 07:45
  •  

#2 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 01 listopad 2008 - 17:05

Nie równe obroty regulator obrotów maybe
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

#3 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 17:07

Nie równe obroty bardzo możliwe ze wtryski leio. sprawdź je oraz luzy na zaworach.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#4 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 17:38

Nie równe obroty Ale jak nierówno? Falują obroty czy poprostu słychać że jeden cylinder 'odstaje' od reszty. Mi dymi i idzie dymek z jednegoo cylindra i mam zamiar sprawdzić wtrysk, luzy zaworowe, ale jeszcze nie udało mi się go zlokalizować :)
Warto pompe wyregulować ewentualnie regenerowac, potrafi to wiele zmienić..

#5 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 14:08

Nie równe obroty u mnie też są nierówne obroty co ciekawe na aparatach nic nie wykazuje (w warsztacie) domyślam sie że to wina regulatora obrotów

#6 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 14:14

Nie równe obroty Ale u mnie wachania widać na obrotomierzu-jak myślicie co jest przyczyną?

#7 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 14:40

Nie równe obroty Tak jakby sam sobie gazu dodaje? :) A jak mu depniesz do spodu to jakie ma najwyższe oborty? Kopci przy przegazówce? Coś powoduje zakłócenia w dawkowaniu paliwa, przyczyny mogą być różne - regulator, zużycie pompy (zjechane krzywki, zawieszanie sie tłoczka, itp.), kulawy wtrysk/wtryski.

Najsampierw :) sprawdziłbym wtryski (rozpylanie, ciśnienie). Nie stuka/cyka Ci przypadkiem w okolicy któregoś cylindra jak przystawisz z góry ucho?

#8 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 14:47

Nie równe obroty Te obroty falują. Maksymalne obroty to 2100obr, przy przygazówce lubi przykopcic, nic nie stuka.
Tak jak pisałem wcześniej, nie musi byc duze obciązenie zeby puscił dyma-mocy nie traci w tym momencie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 listopad 2008 - 14:51

Nie równe obroty A może jest zapowietrzony? Wtedy silnik chodzi jak chce. Ewentualnie wtryski źle rozpylają albo regulator obrotów w pompie.
Co do falujących obrotów to przyjrzałem się Lambo 55 które jeździ po Politechnice Gdańskiej i zauważyłem, że obroty jałowe falują dosyć mocno, tak na ucho to o jakieś 50-100 rpm. Dziwne żeby takie rzeczy działy się w nowym ciągniku :) .

#10 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 14:52

Nie równe obroty często po wymianie kompletów naprawczych (tzn. tłoki +tuleje ) ,szczególnie na podróbki , silniki , nie tylko zetorowskie,mają takie objawy i nie pomoże tu żadna regulacja czegokolwiek , a na pewno regulatora obrotów , dlaczego ??????? :)

nowy

#11 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 14:53

Nie równe obroty Zapowietrzony nie jest napewno, wtryski sprawdzimy na początku jesli nie pomoze to wezmiemy sie za regulatro obrotow ale wtedy trzeba wykrecać pompe wtryskową.
@DarekD zetor chodzi na orginalnym silniku, nie wymieniane były komplety naprawcze.

#12 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 14:54

Nie równe obroty To raczej coś z pompą/regulatorem, ale wtryski też możesz sprawdzić jak jest przyrząd (nie wiele to roboty). Wiesz jaka to jest diagnostyka przez internet :)

#13 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 20:38

Nie równe obroty falowanie obrotów, to sprawka regulatora.

#14 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 19:38

Nie równe obroty u mnie pompa byla sprawdzana na stole i niby wszystko w porządku ale obroty nadal falują mechanik powiedział że stół powinien wykazać jak byłoby cos nie tak z regulatorem a wedlug niego jest wszystko w porządku już zrezygnowałem z szukania chyba zostanie tak jak jest]

#15 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 19:53

Nie równe obroty

u mnie pompa byla sprawdzana na stole i niby wszystko w porządku ale obroty nadal falują mechanik powiedział że stół powinien wykazać jak byłoby cos nie tak z regulatorem a wedlug niego jest wszystko w porządku już zrezygnowałem z szukania chyba zostanie tak jak jest]

Jakby go rozebrał i pomierzył zużycie, luzy itp w/g danych fabrycznych, wyregulował, to moze coś by wyszło. Nie przyłożył się fachowiec, ustawią wydatek, początek wtrysku i wydaje się że to wszystko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 20:14

Nie równe obroty u mnie jak da się najniższe obr tylko by nie zgasł po pyrka-nierówne obroty z 20-30 s i ciut se zwiększy (sam) i chodzi równo