Skocz do zawartości

Zdjęcie

Proxima 8441

62 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 20:17

Proxima 8441 Jakie opinie? Zwrotny, szybki, zaskoczony jestem spalaniem spodziewałem się więcej, bo wszyscy mnie straszyli, a to jak zwykle stereotyp wychodzi na to, troszkę za głośny, ale jest i tak chyba ciszej jak w NH czy Casie na moje ucho, o duży feler że strasznie skacze na dołach, ale to chyba moja wina bo na przodzie mam 400kg obciążników, a na tyle tylko po dwa talerze na koło czyli 150kg. myślę , że trzeba będzie jeździć z bakiem zalanym po korek to powinno mniej skakać chyba..... albo deko spuścić powietrze. Wkurza mnie jeszcze ta wajcha od gaszenia i ciężko chodzący drążek zmiany biegów, tutaj NH tdd czy jego pokrewne bije go na głowę, ale może się wyrobi. No i co jeszcze, fotel pasażera zabiera za dużo miejsca i ciężej wchodzić, wajcha reduktora biegów gniecie w łydkę, będe musiał ja jakoś przekonstruowac....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Proxima 8441 Dzisiaj, 10:12
  •  

#22 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 20:25

Proxima 8441 Nic na to skakanie nie poradzisz (najwyżej z przodu zmniejsz minimalnie ciśnienie, lub zdejmij kilka walizek) po 100mtg nie będziesz miał problemu ze skakaniem, gumy muszą się troche przyjeździć i się ułożyć, bo puki świerze to skaczą jak piłki he he
ps. odpisz pw ;)

#23 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 21:59

Proxima 8441 Hm ... ciekawe jak z tym przejeżdżeniem.... bo jak jadę to nawet momentami przechodzi od opon przez traktor takie drżenie jakby gumy wpadały w swoisty rezonans, no wk.... mnie to..... <_< Kurcze Forterry chyba mniej skaczą a bynajmniej ta co nią jeździłem, a myślałem że Proxim to nie dotyczy, bo kolegi nie skacze ale to chyba dlatego że nie ma obciążników z przodu

#24 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 22:09

Proxima 8441 spuscic powietrze i gra... My mielismy nawalone po 2,5 atm... Tym sie nie dało jechać...
DEZERTER

#25 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 22:14

Proxima 8441 @Włodiw ten rezonans minie po 100-200mtg zobaczysz miałem to samo, jak zmniejszysz ciśnienie może być jeszcze większy ten rezonans opony muszą sie ułożyć i tyle, sprawdz ciśnienie żeby było tak 1,3-1,5mpa i gitara <_<

#26 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 22:41

Proxima 8441 Czyli co ? Zejść do 1,5-1,3 ? W swoim Zetorku 3320 na diagonalnych oponach miałem 1,2. a tu są radialki, a radialki mogą mieć niższe ciśnienie z tego co się orientuje. Przekopałem instrukcję ale nie widzę ciśnienia jakie musi być . PS. Ja do 200 mth w nim przy tym telepaniu to nie wytrzymam, wszystkie kręgi mi wylecą z kręgosłupa.... <_<

#27 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 08:10

Proxima 8441 A jakie teraz masz ciśnienie w oponach? Powyżej 1,5 atm? To spuść natychmiast, u mnie ciągnik po zakupie też padaczkował, okazało sie że około 2 atm. miał nabite w kołach, jeździło sie jak żelaźniakiem i tak śmiesznie wibrował na asfalcie <_<

#28 Share PawelS

PawelS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 10:32

Proxima 8441 My nie mieliśmy takiego problemu , żeby nam skakł <_<
Również z przodu mamy 450kg ale i na tylnych kołach po 4talerze na jednym .
Właśnie po założeniu obciążników na przód i tył przetkał nam tak podskakiwać , jest bardziej dociążony i lepiej idzie , narzazie ma tylko 65 MTH . Możliwe ze za dużo nabili ci Atm , sprawdź i spuść jeśli jest za dużo i napisz czy podziałało .

#29 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 15:43

Proxima 8441 więc tak bylo nabite po 2atmosfery, spuściłem na 1,65 i jest zdecydowanie lepiej , opony już prawie nie mają rezonansu. U was też wentyle są od środka??? Co za idiota pozakładał te kola i w jakim celu..... Pepicki to maja fantazję......

#30 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 16:17

Proxima 8441 W celu że felgi mają regulację rozstawu poprzez zmianę położenia tarczy i obręczy względem siebie, jak i też poprzez obracanie tych elementów (przy pewnych rozstawach wentyle będą od środka). Daje to bodajże 8 różnych rozstawów kół.

Jak masz opony radialne to daj jeszcze mniej wiatru, choćby 1,4 atm...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 17:37

Proxima 8441 U mnie w ciągniku tej klasy z przodu w radialkach jest 1.2atm, to opony są az przysiadnięte jak ciągnik nie ma nic na tylnym TUZ'ie (450kg jest obciążenia), a z tylu jest 1.3atm na postoju widać delikatne ugięcie, ale jak zapnie sie agregacik 1.1t czy talerzówkę 1.3t to ładnie przysiadają (też radialki, bardzo wysoki profil mają) ale amortyzacja na pusto czy z maszynami super, polecam upuścić powietrza, możne nie az tyle co u mnie ale upuścić <_<

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#32 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 17:42

Proxima 8441 Dobijało mnie to skakanie a miałem po 1,5 atm fabrycznie, upuściłem na 1,3atm to po polnej drodze przy 10-12km/ha jak na stole wibracyjnym było, upuściłem jeszcze na 1,2 przód i tył i przestał skakać i było fajne do czasu jak skaleczyłem tylną opone (480 na nierównościach bardzo bok opony potrafi się wybrzuszyć) więc po około 120mtg nabiłem tył na 1,6mpa i o dziwo wcale nie skakał, ba nawet całkiem komfortowo się jeździ teraz, ale przodek musi mieć mniej <_<

ps. z tym wentlem od środka przewalone wiem bo mam tak w c 330

ps2. czy proxima ma bezdentkowe koła?

#33 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 17:56

Proxima 8441 Ferdek, ja w cięższym ciągniku z oponami 18.4 mam po 0,8 atm. i jakoś sie nie kaleczą, dlatego wnioskuje że to przypadek że skaleczyłeś opone, a nie wina małego ciśnienia <_<

Btw. przy takim ciśnieniu to sie jeździ jak Mercedesem :)

#34 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 18:10

Proxima 8441 jakim ciągniku? w mf 255 też mam po 0,8mpa żeby dało się pracować tzn cofnąć do pryzmy na płycie gnojowej z kolcami na podnośniku, inaczej zachowuje się 20 letnia diagonalna opona a inaczej miękka radialka, raczej winna była skaleczeniu nieuwaga lub brak wprawy z większą maszyną, ale z większym ciśnieniem teraz wogóle nie odczuwam problemu ze skakaniem

#35 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 09:58

Proxima 8441 Takie ciśnienie mam w 912 jak jeżdże bez przeciwwagi. Ciągnik często robi w lesie i opony dają rade, ot zwykłe stomilowskie radialki <_< Możliwe że tak jak nowe buty, tak i nowa opona potrzebuje sie rozchodzić by było wygodnie :)

#36 Share arturmen

arturmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 10:40

Proxima 8441 Panowie, nie pytam teoretyków tylko praktyków... Mam 30 ha i chce kupic jakiś nowy ciągnik... Myslę własnie o Proximie 80 km , zastąpi ona 914?? Czy da rade w agregacie uprawowo- siewnym? Chce teraz kupic agregat ale jakiś tańszy, Agro-masz lub cos podobnego ale z wałem packera do tego mam nowy siewnik poznaniak 3m. Da rade z tym czy nie? Ziemie średnie, 2 kawałki z górką, ale nie jest tragicznie....

#37 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 15:38

Proxima 8441 Teraz jest proxima 85, ale niewiem czy produkują jeszcze 8441 ale to jest to samo tyle że naklejki zostały zmienione. Na twojm miejscu zastanowił bym się jeszcze nad proximą plus 8541 bo jest chyba trochę dłuższa i ciężejsza i nawet jak byś w przyszłości zamówił do niej tura to była by lepsza no i ma lepsze wyposażenie, albo bardzo poważnie zastanowił bym się na ursusem 6024 bo taka sama moc a ma lepsze od 8441 wyposażenie i silnik jest oszczędniejszy ale rozważ wszystkie możliwości. Proxa 8441 jak kupowaliśmy kosztowała 104000zł na promocji a kmpla ojciec kupił 6024 za 114000zł. te 10000zł zwróci ci się chociażby na paliwie. Tutaj jest nad czym się zastanawiać. Ja z ojcem żałujemy że nie wzieliśmy 6024 no ale mówi się trudno i żyje się dalej. Porządnie się zastanów nad tym wyborem, bo nie codziennie wydaje się 100000zł. A z tym agregatem nie wiem czy 82KM starczy ci i zastanowiłbym się nad zetorem proximą plus 9541 czy jakoś tak.
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#38 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 31 marzec 2009 - 17:16

Proxima 8441 Ja bym nie podzielił taj opinii, miałem dwa Ursusy i jakoś jednego się pozbyłem, została mi jeszcze jedna padlina, a Zetora sobie chwale bo miałem jednego i był ok. Teraz mam drugiego co z niego będzie czas pokaże. Ursus, a Zetor to są dwie skrajności w wykonaniu i nigdy bym już nie kupił Ursusa. Można mieć sentyment do marki bo nasze Polskie, ale ni chol.... tego nie kupił bym. A co do Zetora, to Proxima sobie spokojnie poradzi z agregatem uprawowo-siewnym, tylko musisz wziąść do niej komplet obciążników na przód, a z podnoszeniem tez nie ma problemu, bo ma prawie 4t udźwigu na TUZie. Tylko proponował bym ja rozszerzyć po mojemu fabryka sprzedaje ją na zbyt wąskim rozstawie i wtedy będzie miała większy skręt i będzie stabilniejsza w pracach polowych.

#39 Share proxima95

proxima95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 13:56

Proxima 8441 Z racji tego że byla tu mowa o ciśnieniu w oponach, chciałbym się zapytać jakie powinno być ciśnienie w ciągniku pracującym z TUR-em?
Proxima 95, bo taki mam. W instrukcji jest napisane(zależnie od szybkości) tak:
-opony przednie średnia to 120kPa
-opony tylne średnia to 80kPa
sa do tego dwa odnośniki:
1. wartości te są dla średnich rozstawów kół
2. w razi eksploatacji na twardym podkładzie zaleca się podwyższyć ciśnienie o 30kPa.
ale chyba nie brali pod uwagę TURa.
a ja eksploatuje w różnych warunkach.
Moje pytanie: Czy powinienem zostawić te średnie wartości ciśnienia dla pracy w rożnych warunkach z TURem i max rozstawie kół???
Max rozstaw kół jest dobry przy TURze , ale czy nie pogarsza to nośności przedniej osi?
Z góry dziękuje za pomoc:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 17:37

Proxima 8441 A jak jest z kosztami przeglądów i serwisu ?? A co z dostępnością części ??