Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia biegów w MF 3070

58 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 27 maj 2012 - 11:09

Skrzynia biegów w MF 3070 Przyczyn moż być kilka. Zużyte widełki, zużyte łożyska, nadmierny luz między kołem jazdy do przodu a tuleją przesuwną. Chyba że zużute masz zęby na kole albo tulei. W każdym razie ja by tego tak nie zostawil ponieważ użytkowanie spowoduje dalsze zniszcenia w układzie rewersu a wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów przy kasie u Korbanków. Być może teraz wystarczy wykasować nadmierny luz na okładzie koła - tuleja przesuwna albo napawać widełki. Potem będzie gorzej. Pamiętaj że główne ociążenie utrzymania w zazębieniu tulei i koła przenoszą ich zęby a raczej spejany zarys zapobiegający wyskakiwaniu.. Zatrzask na wodziku to sprzawa drugorzędna choć wielu walczy właśnie z nim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia biegów w MF 3070 Dzisiaj, 04:24
  •  

#42 Share micro16

micro16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 27 maj 2012 - 15:15

Skrzynia biegów w MF 3070 Wiec sam widzisz ze czym predzej bierz sie do roboty i go rozbieraj zeby jeszcze gorzej nie bylo, bo pozniej koszty mozesz miec duzo wieksze a na pewno tego nie chcesz:)

#43 Share Marcin79

Marcin79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 22:25

Skrzynia biegów w MF 3070 W moim MF 3070 po otwarciu bocznej pokrywy okazało się że 3 zębatki na wierzchu mają powykruszane ranty. Nie mam katalogu żeby znależć i kupić je, czy do wymany ich muszę rozpołowić ciągnik? Prosze o pomoc nr katalogowe zębatek

#44 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 22:03

Skrzynia biegów w MF 3070 A wiec tak zdjałem pokrywe w skrzyni z boku w boim MF-ie jak radziliscie nie czekałem z tym. I wszystko co widac wyglada ok. Tryby od biegów jak nowe synchronizatory spoko luzu na tej dzwigni co rewers do przodu i do tyłu przełancza nie ma. Jedynie jest luz dosc spory na tym mechanizmie który jest sterowany siłownikiem i zmienia zakres biegów A i B i nie wiem czy to wyskakiwanie i złe załanczanie to jest tego wina czy jednak rewersu którego prkatycznie po zdjeciu pokrywy nie widac i stanu ocenic sie nie da. Bede wdzieczny za szybka odopowiedz bo nie wiem co robic czy ciagnik rozpoławiac czy da sie zrobic to bez rozpoławiania w co watpie. A zniwa juz coraz blizej jednak i ciagnik musi byc sprawny.

Dodam ze dzwignia rewersu wchodzi bez problemu do przodu na grupie A ale ciagnik zamiast jechac to wydaje z siebie takie odgłosy jakby tryby sie nie zazebiały do tyłu nie ma z tym problemu tak samo na B praktycznie to sie nie zdarza no moze sporadycznie.

Edytowany przez pablo21, 02 lipiec 2012 - 22:48.

#45 Share mariuszrichter

mariuszrichter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 18:38

Skrzynia biegów w MF 3070 Witam!
Mam problem ze skrzynia biegow od mf 3065. Mianowicie brak jakiegokolwiek biegu. Podczas jazdy cos zgrzytnelo, tak jakby wyskoczyl bieg, i od tej chwili nie ma zadnego biegu. Czuc ze biegi wchodzą lecz skrzynia nie ciagnie. wcześniej zdarzalo się ze wyskakiwal zajac.po kilkukrotnej probie zalaczenia wszystko wracalo do normy. Proszę o pomoc. mój nr 535 370 020. Będę wdzięczny za jakakolwiek pomoc!

#46 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 31 sierpień 2013 - 19:51

Skrzynia biegów w MF 3070 Kolego dzwoń tu http://agro-mechanika.ngb.pl/

#47 Share pawel10987

pawel10987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 20:57

witam. mam taki problem z wymiana pierscieni od polbiegu w skrzyni 16x16 w3065 . prosze o jakos porade. z gory dzieki

#48 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 12:22

Kolego @Pawel jaki masz problem z tymi pierscieniami??

#49 Share pawel10987

pawel10987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 21:09

porostu nie wiem jak je dobrze wlozyc zeby ich nie uczkodzic

#50 Share tomek6674

tomek6674

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne (opasy)

Napisany 25 styczeń 2015 - 11:34

Witam. Mam takie pytanie posiadam MF 3070 i pod kabiną gdzie łaczy sie wajcha do zmiany biegów ze szkrzynią mam chyba luzy bo tak przy zmianie 1,2,3,4 trzeba mieszać troszkę. I jeszcze jest takie coś jak przesjcie z tej wajchy zmiany biegów do tej skrzyni i jakby tam był większy luż. Co mam zrobić żeby tego sie pozbyć. Nic nie zgrzyta ani nic tylko tak wiekszy luz na tych łączeniach jest. Niedługo podeśle zdjęcia lub filmik jak to chodzi. :)

Edytowany przez tomek6674, 25 styczeń 2015 - 11:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 26 styczeń 2015 - 17:26

O ile sie nie mylę to "ciężkość" przekładania dźwigni mozna wyrególować wykręcajac ten kawałek od dźwigni do przegubu albo go wkręcając tzn. będzie sie wydłużał lub skracał :) Mi pękł ten grot wchodzacy do skrzyni koszt 450 używany :)

Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#52 Share tomek6674

tomek6674

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 19:05

właśnie tu na przegubie mam te luzy bo nie mam tej gumy i pewnie dostał sie tam kurz i najprawdopodobniej sie to przez to zrobiło :) na dniach zobacze czy coś to da rozkręcenie lub wkręcenie :)

#53 Share darek2575

darek2575

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 13 luty 2015 - 12:01

Witam, ja się dołączę do tematu 

KamilW napisał: Ja mam w mf 3095 taką sytuację że nie chce mi wrzucić biegów A. Po wrzuceniu jakiegoś biega na A i puszczeniu sprzęgła słychać dźwięk jak by tryby nie były do siebie dopchnięte wink.gif Na B wyczystko działa prawidłowo. Co może być tego przyczyną ?? 

no i ja mam podobny problem, tylko że u mnie zdarza się to sporadycznie,ostatnio pracowałem ciągnikiem prawie dwa dni i nic się nie działo a trzeciego dnia po kilku godzinach właśnie zmieniając z szybkich na wolne ciągnik nie chciał jechać . Tak jakby się tryby ślizgały. ogólnie dzieje sie to zazwyczaj przy zmianie z szybkich na wolne,  tylko u mnie dzieje się to zarówno do przodu i do tyłu, nie idzie jechać. Czy myślicie że to może być kwestia tego uszczelniacza? 

#54 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 13 luty 2015 - 12:19

W którymś temacie własnie padło takie stwierdzenie: Nie dział A to w pierwszej kolejności wymienic uszczelnienie na siłowniku, potem wyregulować siłownik... tyle że o sposobie samej regulacji jakoś nigdzie tu nie czytałem

#55 Share darek2575

darek2575

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 luty 2015 - 08:58

delikatna zmiana w tym co pisałem wcześniej :

no i ja mam podobny problem, tylko że u mnie zdarza się to sporadycznie,ostatnio pracowałem ciągnikiem prawie dwa dni i nic się nie działo a trzeciego dnia po kilku godzinach właśnie zmieniając z szybkich na wolne ciągnik nie chciał jechać . Tak jakby się tryby ślizgały. ogólnie dzieje sie to zazwyczaj przy zmianie z szybkich na wolne,  tylko u mnie dzieje się to zarówno do przodu i do tyłu, nie idzie jechać. Czy myślicie że to może być kwestia tego uszczelniacza? 

na zakresie A tak jak pisałem, jakby jakieś tryby się ślizgały, ciągnik niby chce ruszyć ale nie ma siły, bez obciążenia powoli się toczy ale slychać jakby dźwięk przeskakujących trybów. Natomiast zakresu B wogóle nie da się włączyć, po prostu dźwignia nie daje. Ponadto gdy się to dzieje zapala się kontrolka, druga od lewej w dolnym rzędzie (bodajże od ciśnienia oleju w skrzyni.

#56 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 14 luty 2015 - 12:07

Jesli juz sami chcecie cos grzebac  z tymi szczelnieniami silownika grupy A/B to poprostu wyregulujcie go na poczatek tak jak jest teraz, moze faktycznie tylko niedociaga przez uciekajacy olej

#57 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 14 luty 2015 - 12:34

a widziałeś gdzie instrukcje regulacji? W książce napraw wymagane spec narzedzia, cisnieniomierz... ot tak chyba tego nie da się dobrze zrobić

#58 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 14 luty 2015 - 14:04

Istnieja tacy ludzie ktorzy wiedza jak dokonac takiej regulacji.....ale ogolnie rzec biorac lepiej nie regulowac tego nie majac pojecia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#59 Share tomek6674

tomek6674

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 15:40

Mam jeszcze jeden problem jak to można tak nazwać :) czasami ciężko wsadzić drugi bieg. Zakres A/B ładnie wchodzi, tylko ten drugi bieg tak nie bardzo. 4 też wchodzi bez problemu. Jest niski stan oleju znaczy na minimum jest to może być to przyczyną? Mam jeszcze jedno pytanie czy mogę zmieszać olej w skrzyni znaczy wiem że jest zalany fuchs tylko zapomniałem czy 10w40 czy 15w40.