Skocz do zawartości

Zdjęcie

Głębosz Maschio Gaspadrdo ATTILA

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share azi

azi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 30 październik 2008 - 11:06

Głębosz Maschio Gaspadrdo ATTILA Wiatm!! Jestem zainteresowany kupnem głębosza. Ma współpracowac z New Holland-em TM 190 bądz case-m CVX 175. Ostatnio był u mnie przedstawiciel maschio i zaproponował mi model ATTILA 7 zębowy z podwójnym wałem kolczastym regulowanym hydraulicznie o średnicy 220mm. (niestety jest to model na oddcinanie:( ( natomiast zabezpieczenie chydraulicznie jest o 15tyś droższe tak więc to już by była za duzą inwestycja). wycenił mi go na niecałe 30tyś netto. Prosił bym o opinie na temat tej firmy bądz konkretnie tego głębosza. Czy powysze ciągniki sobie z nim poradzą (bo zapewniany jestm że tak gleby 3-4 klasa jest to teren pagórkowaty) . Może jakieś inne propozycje na temat głęboszy???? z góry dzięki pzdrawiam azi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Głębosz Maschio Gaspadrdo ATTILA Dzisiaj, 15:31
  •  

#2 Share andrzej3560

andrzej3560

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 17:33

Głębosz Maschio Gaspadrdo ATTILA Przed kupnem głębosza należy się mocno zastanowić (najlepiej wziąść głębosz na próby). Piszę o tym forum "czy talerzówką da się zastąpić orkę "

#3 Share parsonrumba

parsonrumba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 14:06

Głębosz Maschio Gaspadrdo ATTILA zależy ile masz ziemi, jak 20ha, to maszyna nie do zdarcia, jak troche wiecej i bedzie rzeczywiscie pracowal jak powinien, to bedziesz mial powyginane zeby, a na wymienne nakładki bedziesz czekał pol roku. Jak chcesz kupic najpierw niech Ci koles da namiary na kogos kto uzywa i sobie podzwon, albo pojedz i popatrz na taka maszyne ktora przerobila juz ze 2-3 sezony. I zapytaj dealera na kiedy Ci zamówi częsci, albo podpisz taka umowe, ze jak nie dostarczą Ci czesci w 2 tygodnie od zamowienia to moze sobie zabierac maszyne. znajomy mial ich agregat - brona+nabudowany siewnik, i jak napisalem na 20 ha by starczylo, ale przy duzym areale niemal kazdy spaw puscil, i musial zbierac po polu zgarniacze, znacznik itp..... taka bardziej zabawka niz maszyna rolnicza, i jak na cene którą chca moze lepiej jakiegos vogel nota, albo cos innego wez teraz duzo firm ma w ofercie podobne maszyny.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 18:51

Głębosz Maschio Gaspadrdo ATTILA w atilla jak na naszych terenach to co 200ha wymienisz dzioby.. u nas takiego głębosza ciąga 200km czasem 180(idzie dobrze ale szału nie ma). po tym głęboszu nie trzeba orać. maszynę oceniam na super
http://www.agrofoto....253275-maschio/

można by się przyczepić do paru pierdół tylko widziałem że w nowym modelu poprawili... a kolega wyżej troszeczkę przesadza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 19:54

Głębosz Maschio Gaspadrdo ATTILA akurat te maszyny gaspardo sa dosc udane i nie spotkalem sie z powyginanymi zebami, peknietymi ramami itp.

nie podoba mi sie w nich to, ze ugniatanie gleby nie jest jednolite, potrzeba zamontowac cos co rozgarnie ziemie przed walem, zeby ten ugniatal w miare jednakowo.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#6 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 08:31

Głębosz Maschio Gaspadrdo ATTILA potwierdzam że tak jest. tylko jak pole jest zaorane i popada to trzeba dłużej czekać aby ziemia obeschła a po atilli można prędzej wjechać i chyba dlatego że jest nie równo zagęszczona. było to widać jak pół działki było pługowane a pół głęboszowane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share sebarr

sebarr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 21:37

Głębosz Maschio Gaspadrdo ATTILA Czy można tak na "oko" określić zapotrzebowanie na moc tego grubera w przypadku gdy jego głębokość pracy nie będzie przekraczała 25cm????

http://otomoto.pl/ma...na-A120240.html

Chodzi o to, że teraz dysponuję słabym ciągnikiem który zamienić chce w przyszłym roku na coś ok170km ale maszyna już mi teraz potrzebna. Nie będę kupował 2 czy 2,5m żeby za rok sprzedawać z dużą stratą i kupować 3m.

Dodaj odpowiedź