Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wejście do Polski EURO€!!

65 odpowiedzi na ten temat

#41 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 00:40

Wejście do Polski EURO€!! ale wiazesz z tym swoja przyszlosc? czy masz jakis inny pomysl na zycie. ile wikliny sie "zbiera" z ha? ile mozna na tym zarobic?
za buraki w tym roku placa 70 zl/t wiec wiekszosc znajomyxh po prostu wypisalo sie z klubu buraka
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wejście do Polski EURO€!! Dzisiaj, 21:03
  •  

#42 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 09:50

A swoją drogą powinni wziąć dopłaty i skończył by się ten dziwaczny model gospodarstw ograniczających koszty produkcji do minimum.

Nie zabrać dopłaty tylko uzależnić je od produkcji, nie ważne ile kto ma ziemi i co z nią robi tylko ile wyprodukował, takie jest moje zdanie.

#43 Share JacekNH

JacekNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 10:26

Wejście do Polski EURO€!! @ Banan:

Moja rada.

Po pierwsze nie robie wikliny ani nikt w promieniu 60 km nie zajmuję tym. Nie zajmuje się również doradztwem. Od doradzania są takie instytucje jak:

- Ośrodki Doradztwa Rolniczego
- zdarza się do regionalnego ARiMR czasami można coś się dowiedzieć
- wót/gmina organizują jakieś szkolenia/wyjazdy
- internet (nie tylko AF)
- są targi rolnicze
- są doradcy rolniczy głównie pracujący na wyższych uczelniach

Nie trzeba mieć 1000 ha. Na 3,5 ha mozna również niezłe pieniądze wyciągnąć. Trzeba sobie poszukać, zainteresować się.

Co do Uni: Jeśli Francuzi przepchnął w Brukseli przyjęcie Turcji i krajów afrykańskich Morza Śródziemnego do UE to się rozpadnie to wszystko. Tak uważam.

#44 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 10:35

Wejście do Polski EURO€!! @Brzozak2 hehe to nie takie proste, zanim sprzedaz wikline to musisz robic opryski, potem ja skosic, potem posegregowac co do wielkosci, potem porobic we wiazki10kg, potem ja gotowac w kotle, po ugotowaniu ja sie koruje, potem suszy. i jezeli bedzie na niej robak to h... z niej w piec mozesz sobie ja wsadzic. a to co sie z niej wyrabia to mozna cuda zrobic. od koszykow przez meble, kwietniki po trumny. niewspomne juz o tym co na wystawach pokazuja. a widzialam juz krowe (laciata), konika, traktor, fotele, szafy.

PS. a co do wejscia euro do pl to jedni sa za a inni nie. a dyskusja to bylaby tu zacieta ale mozna byloby za to banana dostac.

Dla mnie UNIA to jest wpychanie chemii na nasz rynek. kiedys mielsmy zdrowa zywnosc a teraz co jest??? jeden wielki badziew, kupisz szynke zamrozisz a potem po odmrozeniu to nienadaje sie do jedzenia bo to istna woda z konserwantami.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#45 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 11:30

Wejście do Polski EURO€!! to polacy robia taka szynke, a nie unia, choc tam jest jeszcze gorsza.
nie obchodzi mnie jak sie robi wikline i ze trzeba opryskac, tylko ile pieniedzy mozna z tego miec (mniej wiecej) i jaki jest zbior z danego arealu, nie umiesz czytac ze zrozumieniem?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#46 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 12:09

Wejście do Polski EURO€!! od 400 do 1000zl za tone
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#47 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 17:50

Wejście do Polski EURO€!! a ile ton mozna zebrac z ha?? ile z tego zostanie w kieszeni??

#48 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 18:30

Wejście do Polski EURO€!! tego niemozna powiedziec odrazu ile mozna zebrac i ile zostaje. po pierwsze jaka dlugosc wilkliny kolor itp; to nie tak ze wykopiesz ziemniaki albo zboze i firma od ciebie kupi wszystko. zbierasz od 20ton do 50ton surowego, a potem on idzie do przerobki.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#49 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 18:31

Wejście do Polski EURO€!! 3.5 ha i 300zl doplat?chyba mieli racje unijni biurokraci ze banany chcieli prostowac. u nas wikliny nie brakuje w okolicy sa wsie ze przy co drugiej willi stoja wiazki[ciekawe skad maja kase jak sie nie oplaca]a powaznie to tak czy siak euro bedzie ,predzej czy pozniej.zalezy tylko na jakich warunkach i jaki przelicznik ustala.ceny pojda w gorew ramach zaokraglania

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#50 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 01 listopad 2008 - 18:39

Wejście do Polski EURO€!! Zgadzam się z brzozakiem to nie Unia pcha do nas chemię tylko nasi rodzimi przedsiębiorcy, nikt poporostu tego nie kontroluje, brak jest odpowiednich norm a wyroby końcowe zarówno w produktach mięsnych, jak i mlecznych. Na zachodzie pod tym względem jest znacznie lepiej, we Francji, Holandii, Niemczech nie spotkałem się z serem twardym takim jak u nas z dodatkami tłuszczu roślinnego, pdobnie jest z kiełbasami gdzie większość to kiełbasy suche typu salami, szynki suche, sery pleśniaki itp w Holandi super sery twarde. Naszych przedsiębiorców nikt nie kontroluje więc masują mięso dodając drugie tyle wody, masła i sery produkują z dodatkiem tłuszczu palmowego bez czytelnej informacji o tym. I wcale tego nie narzuciła nam Unia. A poniżej coś o dochodowości wilkiny. Co do oprysków to rzepak pryskam też 5 razy i nikt mi dopłaty do oprysków nie daje. A jak nie opryskam to nic nie zbiorę i podobnie jest z każdą uprawą rolną od zboża po warzywa trzeba pryskać i sypać nawozy by coś mieć.
Za jedną tonę wikliny zielonej sortowanej, dobrej jakości producent może uzyskać; 400 zł;
(15 t/ha x 400 zł = 6 000 zł; przyjęto plon 15 ton prętów jednorocznych z 1 hektara plantacji
wikliny Salix americana) , natomiast za jedną tonę wikliny okorowanej, można otrzymać na
giełdzie 4 000 zł (5 t/ha x 4 000 zł = 20 000 zł z 15 wikliny zielonej po uszlachetnieniu otrzymuje
się około 1/3 prętów okorowanych powietrznie suchych o wilgotności ok. 15% (5 ton)

poprawiłem trochę te robaczki zamiast polskich znaków

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 01 listopad 2008 - 19:08

Wejście do Polski EURO€!! a jeśli zeszliście trochę na chemie w żywności.wiecie ile można uzyskać szynki z 1 kg mięśnia?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#52 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 20:49

Wejście do Polski EURO€!! z 82 dag prawdziwej i 4 kg fałszowanej

#53 Share edzio

edzio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:Rolnicstwo,Motoryzacja

Napisany 02 listopad 2008 - 14:54

Wejście do Polski EURO€!! zapewne większość polskich rolników boi się nowych zmian które nadchodzą tak jak wejście Polski do uni ,
nawozy drożeją bo za granicą są droższe ze względu na kurs i tam wszystko wypychają,
skutkiem czego są zwyżki nawozów .
Ja przypuszczam że po wejściu euro które szybko nie nastąpi cenny nawozów się zrównają i to będzie mniej opłacalne eksportować na zachód. jak się mylę to mnie poprawcie tak tylko przypuszczam
moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.co...h?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

#54 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 listopad 2008 - 15:49

z 82 dag prawdziwej i 4 kg fałszowanej

dobrze myślisz.znajomy pracuje w rzeźni to z 1 kg mięśnia wyciągają od 4 do 4,5 kg szynki.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#55 Share Manio1523A

Manio1523A

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i oczywiście gospodarka

Napisany 02 listopad 2008 - 16:38

Wejście do Polski EURO€!! Moim zdaniem to głupota. To będzie totalna porażka dla rolników. Ceny pójdą w górę i nawozy i wiele rzeczy będzie droższe. Chociaż jak by dali 1 euro za 1zł to może byłoby ok.

#56 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 16:55

Wejście do Polski EURO€!! chyba byli byśmy największym importerem na świecie, dosłownie wszystkiego, co z tego że nawozy były by tanie skoro produkty przez nas wytworzone były by horrendalnie drogie, kto kupił by litr polskiego mleka za 1zł skoro można go przywieźć z zagranicy za 35 centow. Pomyśl zanim coś napiszesz...

#57 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 18:36

Ja mieszkam w Unii i jest mi tu bardzo dobrze, nigdzie nie muszę wyjeżdżać, a skoro Ty jesteś jej tak bardzo przeciwny, to nie musisz wyjeżdżać do swojej ojczyzny Tadżykistanu, wystarczy że się do swojego idola Łukaszenki wyprowadzisz ( twój drugi idol Lepper tez go popiera ). Pewnie internet ( dzięki któremu teraz wyzywasz ludzi od baranów) w twojej wsi też za unijne pieniążki powstał, tak samo jak wodociąg i kanalizacja itp. Ja pomimo wszystko wolałem postać dosłownie 30 min w kolejce PROW niż biadolić jak to w tej Polsce teraz źle, bo liberałowie z PO chcą nam EURO wprowadzić. I na koniec proszę mnie nie obrażać to ja też będę używał tylko konkretów, a nie inwektyw pod kolegi adresem.

A ja w Polsce i nigdzie się nie mam zamiaru wyprowadzać,Łukaszenka i Lepper to nie moi idole(Tusk to pewnie twój),internet mam z ERY a nie za kasę unii, wodociąg mam od 1993 r. a wtedy jeszcze unia kasy nie dawała, a kanalizy nie mam i pewnie jaszcze zejdzie nisz się doczekam, a mię jest dobrze z naszymi Złotymi a euro mi nie jest potrzebne, a na koniec to kto kogo obraża!

#58 Share edzio

edzio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:Rolnicstwo,Motoryzacja

Napisany 02 listopad 2008 - 22:10

Wejście do Polski EURO€!! Ja napisałem na końcu że to tylko przypuszczenia drogi panie bogdanie . po za tym stawki euro wobec złotówki się zrównają żywność zdrożeje ?może tak może nie ,bo nikt tego nie przewidzi,to jak trafienie w lotka

mi przynajmniej się nie spieszy z tym euro .
moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.co...h?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

#59 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 23:15

A ja w Polsce i nigdzie się nie mam zamiaru wyprowadzać,Łukaszenka i Lepper to nie moi idole(Tusk to pewnie twój),internet mam z ERY a nie za kasę unii, wodociąg mam od 1993 r. a wtedy jeszcze unia kasy nie dawała, a kanalizy nie mam i pewnie jaszcze zejdzie nisz się doczekam, a mię jest dobrze z naszymi Złotymi a euro mi nie jest potrzebne, a na koniec to kto kogo obraża!

już w roku 1991 działał w Polsce EBOiR i waśnie dzięki kredytom z tego banku powstało min w Polsce (także w mojej wsi ) wiele wodociągów, wiec wcale nie powiedziane ze u kolegi tez nie.
Co do tego , co podrożeje a co nie, to nic nie powinno zdrożeć z tego powodu ze przyjmiemy EURO, jeśli już to tylko z pazerności naszych rodaków którzy zaokrąglą ceny w gore. Z technicznego punktu widzenia jest to rodzaj denominacji. Moge za to powiedzieć co na pewno potanieje... będą to kredyty :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 09:42

Wejście do Polski EURO€!! euro właśnie ujednolici ceny i nie będzie wahań tak wielkich jak w ostatnim roku ,a euro podobno wymyślili by politycy by wzmocnić więzi UE .Można by go nie wprowadzać ale Polska to za slaby kraj (ekonomia itp) nie mamy takiej siły jak Anglicy .Zresztą jest to kolejny etap przylączania do wspólnoty (np zniesienio granice).

Wybór mamy (mieliśmy) albo Unia ,albo ZSRR z którego udało się wyrwać (a wy chcecie wracać ) ,ewentualnie izolacja (jak kiedyś Chiny) czyli nikogo nie wpuszczamy i niewypuszczamy i robimy tylko dla siebie (niema importu ani eksportu) i jeszcze 4 wyjście którego nieznam

milanreal1 to w tej szynce jeszcze jest oprócz 25 % szynki ??