batim

Zetor 5320/5340- wszytko o tym modelu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

mowa jest o zetorze 5320 ! wiec jedna dźwignia jest od ręcznego druga dźwignia jest właśnie sprzęgło 5 minutowe i jeszcze jest 3 od zaczepu dolnego ale nigdy jeszcze jej nie używałem ! Nas interesuje ta obok ręcznego podnosi się do góry ja mam zółta ! zetor z 2000 roku... Wiec jak chcesz włączyć wałek podnosisz drzwi gnie do góry włączasz wałek na dole i po woli ja opuszczasz tak jak sprzęgło i wałek się uruchamia !!! Jak chcesz wyłączyć na krotki czas WOM "jak sama nazwa mówi 5 minut " podnosisz ta dźwignie wałek wtedy się zatrzymuje dajmy na to nawracasz z jakaś maszyna i potem uruchamiasz WOM z powrotem

 

w instrukcji piszą jak chcesz włączyć WOM musisz zgasić ciągnik ! Ja wbijam zawsze na zapalonym tylko jak jest zimny to wałek dobrze wchodzi ! ale jak popracujesz troszeczkę z maszyna to później już zgrzyta i nieraz nawet trzeba faktycznie zgasić ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bomba41    0

To wychodzi na to że masz z okrągłą maską i małą kierownicą tą nowszą wersję mój 97rok kwadraciak z dużą kierą. obok ręcznego mam tylko jedną dźwignię bo nie mam zaczepu typu HITCH tylko klasyczny, dzięki troche mi rozjaśniłeś sprawa jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
euro115    0

a miał ktoś luzy na wale przedniego napędu? powoduje to denerwujący brzęk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118

Witam. Nie wiem czy piszę w dobrym temacie, ale mam pytanie na temat zetora 5320, ponieważ jestem zainteresowany jego kupnem. Byłem dziś takiego obejrzeć i chciałbym się dowiedzieć czy w waszych 5320 jadąc 5 biegiem ulicą też tak wyje skrzynia czy tylny most, ale jest do dosyć głośno, a przy hamowaniu silnikiem jest jeszcze gorzej, co przy takiej kabinie jest uciążliwe. Jeszcze dwa pytania : sprzęgło bierze wysoko tzn.przy samej górze prawie na końcu czy to normalne i przerywa wspomaganie, ale okazało się że jest mało płynu w zbiorniczku czy to może coś z orbitrolem. Ciągnik z 2005 roku 3000 mtg. I jeszcze jedo przy wajchach od podnośnika jest czarny mały przełącznik prawo-lewo po zmianie stron nie zauważyłem szybkości reakcji podnośnika ani na podnoszenie ani na opuszczanie. Dzięki z góry za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prs613    0

Jaka jest prędkość Zetora 5320 na 1 biegu pełzającym przy obrotach 1600-1800 na standardowym ogumieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Biegów pełzających ten zetor nie ma tylko terenowe. Instrukcja podaje prędkość przy znamionowych obrotach silnika i dla opon 16,9R28 wynosi w zależności od skrzyni 1,33 i 1,48 km/h.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

seweryn20 przeczytaj mój post o sprzęgle i coś podpowiedz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wymontować starą , a nową założyć w jej miejsce . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wydaje mi się że najlepiej najpierw od dołu odepnij linkę , przytrzymując dźwignię jakąś łapką , a resztę już będzie łatwo odkręcać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor10    1

 a w kabinie odkręcic tą jakby obudowę tam gdzie jest ręczny czy jakoś inaczej ją odjąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To już w zależności od posiadanych narzędzi i umiejętności . Jeżeli w odkręceniu jakiegoś elementu przeszkadza drugi to trzeba też go odkręcić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3019

jedna srube odkrecic to nie problem a dostep jest o wiele lepszy, ja juz pare razy mialem boszem rozciac ja z tylu i juz by nie bylo wcale problemu ze spadaniem na rece. porzadna lyzka monterka tez sie przyda.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Te pługi starszej daty mają lekka ramę, idą lekko i pewnie da rady ale nie nadaje się do orki 30cm. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knox777    4

Witajcie

Jaki agregat uprawowo-siewny o jakiej szerokości najlepiej zaczepić do 5320 98r (kwadratowa maska nie wiem czy jest jakaś różnica między kwadratową a zaokrągloną) i ile najlepiej dołożyć kg na przód? Ziemie 3, 4 i lekkie pagórki

Drugie pytanie to jakie radio będzie pasować do tego zetora bo w obecnej chwili jest zamontowane stare przywiezione z niemiec prawdopodobnie od opla coś w tym stylu http://www.njuskalo.hr/image-bigger/oldtimer-dijelovi/opel-kadett-d-radio-slika-36959232.jpg

Jutro zrobię zdjęcie tego co jest aktualnie zamontowane.

 

Edit: Zdjęcie radyjka http://zapodaj.net/images/1b18bc03ea8d8.jpg jest prawie takie samo jak w podanym wcześniej linku.

Edytowano przez knox777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

każde radio będzie pasować, agregat to 2.5 m jeśli już a na przód dodatkowo ze 200 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knox777    4

A co zrobić jeśli na wolnych obrotach wspomaganie kierownicy praktycznie nie działa tylko trzeba dodać gazu aby można było skręcić ciężko winić orbitrol bo stary był regenerowany a jest założony w tym roku drugi i wraz ciężko się operuje kierownicą na niskich obrotach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pompę sprawdź. Mała wydajność na wolnych obrotach przy ciepłym oleju to zazwyczaj jej wina.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uhuhu, widze ze tu dawno nikt nie zaglądał, no ale spróbuję. Moi drodzy mam zetorka 5340 rocznik 96 kwadratowa kabina. Ostatnio czesto dziala jako pomocniczy traktor bo zastąpiła go forterra. No i mam zamiar go sprzędz z nowym opryskiwaczem biardzkim 800l. Teraz tylko kwestia na jakich obrotach jeździć i jakim biegiem. Jak dotąd pryskałem starą 60tka starym orpyskiwaczem niewiadomej marki na pełnym garze na 1. No ale czas zmienić tryb pracy i mam do was pytanie.

Na jakich obrotach zetor 5340 osiąga 540obr na wom? Jak pryskacie swoimi zetorami jesli ktoś takimi operuje z opryskiwaczem? Jakim biegiem jezdzicie itp? Prowadze gospodarstwo od 2 lat samodzielnie i wszystkoego sie ucze wiec bede wdzieczny za wszelkie instrukcje i szczegóły

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Opryskiwacz nie potrzebuje 540obr. Spokojnie wystarczy w zetorze 1400 1500 obr min 3 bieg lub jak bedzie ci za szybko to 2 a cisnieniem na opryskiwaczu wydatek cieczy regulujesz. Druga sprawa tez zalezy jakie dasz dysze bo jak 2ki zolte to wg mnie 2ka w zetorze to max. Ew 3ki dysze 3 bieg i cisnieniem doregulowac aby miec ok 200l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Paweł7245
      Chce założyć turbinę oraz intercooler czy taki oto jak na zdjęciu wystarczy jest on ponoć z jakiegoś citroena 1.6 bo pasował by idealnie

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj