Skocz do zawartości

Zdjęcie

brak ładowania akumulatora MF 255

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piotrjako

piotrjako

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 29 październik 2008 - 07:48

brak ładowania akumulatora MF 255 mam problem nie mam ładowania akumulatora w MF 255. podczas nocnej orki zaczeło mi się świecić ładowanie akumulatora, poświeci troszkę z jakieś kilka minut a później gaśnie tak kilka razy<praca przy włączonych światłach i halogenach> po wyłączeniu ciągnika już się nie świeciła kontrolka od łądowania i padł akumulator. następnego dnia na tym akumulatorze odpaliłem ciągnik i popracowałem z 1,5 godziny na światłach i zaczeły gasnąć świata. wymieniłem akumulator i cięgle brak kontrolki od ładowania akumulatora.
jak sprawdzić czy alternator ładuje akumulator i co może być przyczyną??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
brak ładowania akumulatora MF 255 Dzisiaj, 04:35
  •  

#2 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 29 październik 2008 - 09:04

brak ładowania akumulatora MF 255 Alternator remontowałeś czy od nowości u nas w 3512 po 9latach padł kółko siadło i to było przyczyną czasem jakieś kable nie łączą

#3 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 29 październik 2008 - 09:51

brak ładowania akumulatora MF 255 Masz może taki przyzad do badania napięcia? Jeśli tak to sprawdz jaka moc ma akumulatora gdy ciągnik jest zgaszony a następnie uruchom go i sprawdzi na klemach czy wzrosło napięci, ale z tego co piszesz to padł alternator możliwe jest też że regulator napięcia.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#4 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 29 październik 2008 - 20:26

brak ładowania akumulatora MF 255 Proponuje sprawdzić szczotki w alternatorze :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 29 październik 2008 - 21:28

brak ładowania akumulatora MF 255 odkręć kable od alternatora, przeczyść i popsikaj wd40, wymontuj kontrolkę ładowania i popsikaj ją oraz gniazdo w którym ona jest wd40. jeżeli po włączeniu ciągnika kontrolka świeci a po przegazowaniu silnika, żarówka gaśnie i już się nie zapala to znaczy że alternator ładuje

stawiam na nie łączącą kontrolkę ładowania

nie jest ważne ile świateł. grzałek itp włączysz, kontrolka i tak nie powinna świecić pomimo nawet bardzo dużego poboru prądu

#6 Share piotrjako

piotrjako

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 29 październik 2008 - 21:55

brak ładowania akumulatora MF 255 dzięki wszystkim za pomoc już naprawione, czyściłem złącza i spr kontrolkę a winowajcą były szczotki a dokładnie jedna się wytarła, po wymianie szczotek <ciężki dostęp do nich i trzeba było kombinować> cena 5 zł komplet prawie nie trzeba robić przegazówki zeby kontrolka zgasała.
dzięki wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

#7 Share jamakazi

jamakazi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 18 październik 2010 - 15:55

brak ładowania akumulatora MF 255 Witam
mam taki problem , że nie ładuje mi alternator ale nie włącza się też kontrolka.
mechanik na szybko mi powiedział że to coś jest źle połączone. mój ferdek jest z lat 80-tych i dopiero kilka lat ma elektrykę(chyba 8). czy może mi ktoś napisać co do czego powinno być połączone po kolei???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 27 październik 2010 - 20:12

brak ładowania akumulatora MF 255 Poszukaj instrukcji obsługi do mf 255, tam jest cała instalacja rozrysowana, tak na odległość jest ciężko powiedzieć. Na pewno dwa czerwone kable idą na złącze przykręcane nakrętką M6. To drugie jest od kontrolki.

Dodaj odpowiedź