Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW prawdopodobnie wstrzymane

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 09 maj 2007 - 22:13

PROW prawdopodobnie wstrzymane kissmy... no właśnie mi tez chodzi o gospodarstwa do 300 ha, nie jestem zwolennikiem tysięczników...sam chciałbym mieć koło 100 ha - czas pokaże czy osiągnę swój cel...

ale wydaje mi sie że niskotowarówka nie osiągnie sie celu popierania takich gospodarstw - ludzie dostają za mało pieniędzy by cokolwiek wskurać, więc je konsumują.
all rights reserved

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW prawdopodobnie wstrzymane Dzisiaj, 15:13
  •  

#22 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 10 maj 2007 - 18:02

PROW prawdopodobnie wstrzymane

ale wydaje mi sie że niskotowarówka nie osiągnie sie celu popierania takich gospodarstw - ludzie dostają za mało pieniędzy by cokolwiek wskurać, więc je konsumują.

właśnie dlatego dostają tak mało, gdyż większe wsparcie również byłoby przeznaczone na konsumpcję a ma ono na celu tylko utrzymanie tych gospodarstw a dzięki temu minrol zyska na czasie

#23 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 11 maj 2007 - 15:56

PROW prawdopodobnie wstrzymane Nie wszyscy, którzy biorą niskotowarówki są nierobami, bo np. mój wujek otrzymal tą dopłatę i inwestuje w gospodarstwo ( kupił kosiarkę rotacyjna i opryskiwacz ), ale większosc będzie dostawac przez 3 lata bo mało kto inwestuje w rolnictwo ( warunkiem otrzymania tej dotacji przez nastepne 2 lata jest ''pokazanie'',że inwestowało sie w gospodarstwo ( maszyny, zwierzęta itp. )

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 11 maj 2007 - 16:13

PROW prawdopodobnie wstrzymane Dopłaty do niskotowarowych były dobre ale niektórzy nie potrafili ich wykorzystać. U mnie na wsi są też tacy agenci co za dopłaty bezpośrednie okna do domu kupują a ich ciągnik w rozsypce. Nie rozumiem takich ludzi zamiast wykorzystać pieniądze na rozwój to prze***** na byle co. A PROW-u zdecydowanie nie powinni wstrzymywać.
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

#25 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 11 maj 2007 - 16:15

PROW prawdopodobnie wstrzymane no i co przez zakup kosiarki i opryskiwacza stanie się "towarowy"- nie wierze

#26 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 19 maj 2007 - 15:38

PROW prawdopodobnie wstrzymane No, ale przecież pieniądze z produkcji przeznaczy np. na zakup ziemi. W tym rodzaju dopłat chodzi m.in. o to, aby zmniejszyc ilosc osób pracujacych w rolnictwie.

#27 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 01 maj 2009 - 19:37

PROW prawdopodobnie wstrzymane orientuje sie ktoś, czy będą przyjmowane wnioski na niskotowarowe na 2009 r.?

#28 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 02 maj 2009 - 06:50

PROW prawdopodobnie wstrzymane Na razie o niskotowarówce można zapomnieć, nie ma jej w nowym PROW-ie i dopiero po ewentualnych zmianach w programie może coś będzie. Ale Unia była dość sceptyczna dla tego rodzaju pomocy i szanse są raczej małe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 02 maj 2009 - 07:27

PROW prawdopodobnie wstrzymane Potwierdzam,są małe szanse na ten program,każda zmiana w PROW musi być uzgodniona z KE,w tej chwili najważniejszą sprawą dla ministerstwa rolnictwa są renty strukturalne.

#30 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 03 maj 2009 - 17:40

PROW prawdopodobnie wstrzymane bez obrazy ale według mnie ten program to był taki niewypał ze głowa mała !!!!!!! Chyba najwieksza głupote zrobili jaka mogli. Przez niskotowarówke miedzy innymi srednia pow. gospodarstw nadal bardzo wolno rosnie. Wiekszosc co miał pare ha wzieła niskotowarówke jedni remontowali domy inni kupili jakiegos papaja a do tej pory końmi robili i sie wielki farmer zrobił co ma 3ha i bedzie te 3ha trzymał a ten kto chce kupic nie ma gdzie :) Przynajmniej u mnie praktycznie zero ruchów w ziemi :) Według mnie to dopłaty do powierzchni i niskotowarówka do tego sie przyczyniły :). Jestem pewny w 100% że zeby nie było dopłat do pow. to ziemia nie miała by takiej ceny jak ma teraz i nie było by wielkiego problemu z kupieniem :) Ostatnio trafia mi sie kawałek 2,5 ha klasa V może miejscami IV i VI ( żyto i owies urosnie) klientka krzyczy po 10k !!!!! ale jak narazie nikt sie nie rwie z zakupem :) Taka ziemia 2 lata temu to po 4k była.

#31 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 03 maj 2009 - 18:10

PROW prawdopodobnie wstrzymane Ja wziołem niskowtowarowe i niby nic nie zrobiłem?
-remont obory
-zakup 2 ciągników (c330 i 7211)
-maszyny to nowy opryskiwacz, pług, gruber, rozrzutnik, mieszalnik
A te k**** z agencji jeszcze mi to zabrały. Zakupiłem ok. 100sztuk prosiąt bez umowy i się doczepili że nie mam na nie rachunku :) :) :) :) A wziołem dlatego bo nie trzeba było wtedy oddawac, a co bym zrobił jakby trzeba było?
Normalnie paranoja za jedną głupią udokumentowaną sztuke teraz nic nie dostane :) :) :)
A wy bierzcie sobie PROW-y i później nie płaczcie jak ci co wzieli młodego rolnika i teraz biorą kredyty aby spłacic to 50tys+odsetki :) Najlepiej żebyśmy wogóle do tej uni nie wchodzili :)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#32 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 03 maj 2009 - 18:18

PROW prawdopodobnie wstrzymane Takich jak ty jest mały odsetek z tych co to wzieli. Dlatego nie mówie ze wszyscy ale 90% to poszła kasa w błoto :) No a ten przepis że nie ma kary jak sie nie wywiaze z planu rozwoju to juz wilkie p0rzegiecie. Każdy mówił jak sie cos zrobi to dadza kolejne 2 lata a jak nie to i tak 15tys wpadnie :)
Nie porównuj "nowego PROW " zobacz jakie tam sa formalnosci cos za cos. jak sie w to wejdzie to jest sie uwiazny umowami i jak cos zle zrobiosz to oddajesz z odesetkami a w niskotowaróce niczym nie ryzykujesz.

#33 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 03 maj 2009 - 18:21

PROW prawdopodobnie wstrzymane W nowej chyba oddajesz :)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#34 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 12:54

PROW prawdopodobnie wstrzymane Po 10 tys za ha to w moich okolicach jednej sekundy by nie czekała na sprzedaż. U nas teraz cena za 1 hektar zaczyna sie od 30000 tys :mellow: i mało kto sprzedaje. a klasa tez jest IV ,V a nawet VI ;/;

#35 Share prolnik

prolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 19:57

PROW prawdopodobnie wstrzymane U mnie III klasa od 8 tys. Lepsze od 11 do 14 tys. Lubelskie jak co.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 22:03

PROW prawdopodobnie wstrzymane Ostro, az nie do uwierzenia... ja z podlaskiego.