Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tur 8

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 28 październik 2008 - 19:06

Tur 8 Witam. posiadam tura 8 na ursusie 1224 i mam problem poniewaz wolno on podnosi. jaka moze byc przyczyna? pompe w ciagniku wymienialem wiec to chyba nie jest tego wina. a jezeli chcodzi o zamykanie krokodyla to juz calkiem wolno zamyka. czy przyczyna tego jest elektrozawor?? zaznaczam ze tur sterowany jest joystickiem.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tur 8 Dzisiaj, 03:45
  •  

#2 Share narcin20

narcin20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 28 październik 2008 - 20:22

Tur 8 mam tura 6 przy nh tl100. zazwyczaj przyczyna tego typu awarii jest jedna- wtyczki i gniazda przy rozdzielaczu. odepnij je i sprawdz. u mnie po pierwszych 2 miesiacach wymienilem wszystkie bo sie powyrywaly w nich uszczelki i zatykaly otwor. napisz jak zadziala.

#3 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 28 październik 2008 - 22:27

Tur 8 nie no tam raczej wszystko w porzadku bo tura zdejmuje co kilka tygodni wiec widze co sie tam dziej. podejrzewam ze bedzie to wina rozdzielacza lub (znow) pompy w ciagniku. mialem zalozone ta najlepsza pompe to za dlugo nie pochodzila.

#4 Share narcin20

narcin20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 29 październik 2008 - 14:43

Tur 8 no to kombinuj. ja mialem tylko awarie wtyczek. czasami zupelnie z nich uszczelki wylatywaly a wygladalo to normalnie. zycze powodzenia i pozdro.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 29 październik 2008 - 18:41

Tur 8 cos mi sie wydaje ze znowu jest pompa do wymiany. a ktos na AF pisal ze jak sie wymieni silowniki to mu lepiej podnosil. czy to prawda?? bo ja wiem ze silowniki sie wymienia albo regeneruje tylko jak uszczelniacze beda puszczas olej.

#6 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 29 październik 2008 - 23:51

Tur 8 Jesli zostawisz podniesionego i nie opadnie nawet po paru godzinach to uszczelnienia w siłownikach ok, sam rozdzielacz także bo on także nie puszcza. Ale co do podnoszenia to tak jak przewidujesz pompa, albo zawór przeciażeniowy.
Zeby rozdzielacz nie otwierał sie do konca to raczej odpada nie na tylu sekcjach. Sprawdz napiecie na elektrozaworach
Zmierz jesli możesz ciśnienie na pompie. Jesli to jest jedna pompa w ciagniku to jak działa tylny TUZ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 31 październik 2008 - 20:21

Tur 8 powiem tak. jezeli chce pracowac turem z podniesionym tuzem to nie ma mowy o plynnej pracy bo poprostu wtedy tur na wolnych obrotach wogole nie podnosi. jezeli pracuje bez tura lub mam go wylaczone to tuz pracuje bardzo dobrze. jezeli zostawie podniesonego tura 1 metr nad ziemia to w czasie 1 godziny spadnie calkowicie na ziemie. po prostu dobre bo polskie no ale jednak do tego tura nie mam zadnych zastrzezen bo to raczej wina pompy no ale nic wiecznie nie trzyma. a co do napiecia w elektrozaworach to jest dobre bo mam polaczone prosto do ako.