Skocz do zawartości

Zdjęcie

Turbina w silniku -mity i rzeczywistostość

169 odpowiedzi na ten temat

#161 Share kris01

kris01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 19:52

Turbina w silniku -mity i rzeczywistostość Witam
temacik o mitach i rzeczywistosci pytanko moje czy ktos z szanownych kolegów moze sie wypowiedziec jakie doladowanie osaga turbina z bmw 2,5 tds w c360? mam zalozona taka turbine i nie udalo mi sie osiagnac wiecej niz 0,4 przy 2000 obrotow na jałowym dodam ze polaczenia turbo kolekktor i kolektor do glowic sa szczelne .Prosil bym o wypowiedz uzytkujacych taki sprzet ,liczylem na jakies 0,6 czy moze ktorys z kolegów redukowal wlot spalin do turbiny na mniejszy by nadac im wieksza predkosc?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Turbina w silniku -mity i rzeczywistostość Dzisiaj, 11:06
  •  

#162 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 20:14

Turbina w silniku -mity i rzeczywistostość JA teraz założyłem zegar do NH T 5060 i na podwórku osiągnął do 0,5, ale w czasie jazdy z opryskiwaczem po drodze przy przyspieszaniu osiągnął 1,1 przy 2 tyś.

#163 Share kris01

kris01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 21:33

Turbina w silniku -mity i rzeczywistostość Jak skoncze wszystko to spróbuje pod obciazeniem byc moze ze podczas pracy cisnienie wzrosnie dwukrotnie fajnie by bylo zeby podczas orki ładowal z 0,5.Mysle ze takie cisnienie bylo by odpowiednie do tego silnika i poprawilo by jego moc, zobaczymy jeszcze co osiągne podczas jazdy musze tylko chwile znalezc i splyw oleju podlaczyc do bloku bo narazie jest do banki i da sie zrobic jak na razie chwilową próbe na miejscu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#164 Share kris01

kris01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 09:10

Turbina w silniku -mity i rzeczywistostość witam informacja dla zainteresowanych z kultywatorem osiąga 0,5 do 0,6 bara przy 2000 obr

#165 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 10:01

BMW już bardzo dawno przekroczylo magiczną moc 100km z litra a bylo to jeszcze w latach 90-tych w BMW E-36 M3 silnik 3201cm i moc 321km.

Ciagle te BMW ... Opel tak samo wprowadzil swoj silnik C20LET 2.0 benzyna turbo 204KM (102KM/litr) , ladowal te silniki do Vectry A a pozniej do Calibr, nie wiem czy przed rokiem 90' nie pakowali ich do starszych modeli, ale kto by mowil o jakis Oplach, teraz sa te bmwu i audi i merce...
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#166 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 14:33

Turbina w silniku -mity i rzeczywistostość Panowie,żeby przyspieszyć powietrze wylatujące z turbiny do kolektora ssącego stosuje się zwężkę tuż przy jej wylocie. Możecie zobaczyć jak to jest zrobione w przypadku silnika zetora 7340.

Załączone miniaturki

• IMG_7157.JPG

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#167 Share grubcio

grubcio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 21 czerwiec 2014 - 23:42

Turbina w silniku -mity i rzeczywistostość Fajnie rozwiązane ;) Fizyka w zastosowaniu :) Redukcja może dużo pomóc, byle tylko nie przesadzić z tym, bo skutek będzie odwrotny...

#168 Share radzio445

radzio445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 14:12

Turbina w silniku -mity i rzeczywistostość Witajcie ;) mam pytanie czy do turbo (4cyl) musi być założony jakis specjalny tłumik ? Aktualnie mam założony prosty tłumik (zwykła rura) chciałbym zmienić na jakiś cichszy tłumik bo głośno chodzi. Pozdr czekam na odpowiedz ;)

#169 Share maciek251

maciek251

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 wrzesień 2015 - 11:43

no nie gadaj że 155 km to jest "prawie" tyle co 117 km. W 1614 skrzynia jest 3 biegowa to też nie oznacza że jest ciągnikiem gorszym. Jest przez to wzmocniona, bo ta z 1224 pewnie by się rozpadła smile.gif

jezeli ciagnik jest na pompie to pali wiecej ale moc tez jest wieksza przepal i tak jest i tak jezeli jest na common railu moze lepiej spalic dawke paliwa przy nieduzym zwiekszeniu spalania i wyciagnac dosc spora moc dlatego ze wszystkie czujniki daja korekty do silnika 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#170 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 16:03

Witajcie ;) mam pytanie czy do turbo (4cyl) musi być założony jakis specjalny tłumik ? Aktualnie mam założony prosty tłumik (zwykła rura) chciałbym zmienić na jakiś cichszy tłumik bo głośno chodzi. Pozdr czekam na odpowiedz ;)

Zastosuj sobie jakokolwiek zbytnio nie dławiący przepływu, moze być to perforowana rura, która jest owinieta watą wygłuszającą i na to założona zewnetrzna rura, a moze byc to jakoś bardziej zaawansowana konstrukcja, byle nie dławić za bardzo wylotu.

Dodaj odpowiedź