wojtas

Turbina w silniku -mity i rzeczywistostość

Polecane posty

brzozak2    241

nie latwiej po prostu przyjac do wiadomosci, ze silnik doladowany ma lepsza charakterystyke i wieksza sprawnosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz zmieniasz podstawe rozmowy... napisane zostało wcześniej przez Bobek_Farmer I przez samego Ciebie że każdy JD z mocą 80KM będzie miał więcej NM...

 

MTZ powyżej 84rp. miały juz 310NM a JD 2650 był produkowany od 86rp. więc MTZ i tak ma wiekszy moment...


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jestem na tym forum 3 lata i od samego poczatku m.in. z @miraskiem mowilem o tym, ze liczy sie przebieg, a nie maximum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nie zamierzam nic wiecej tlumaczyc, bo i tak nie zrozumiesz

 

poza tym @qazi ci wszystko wytlumaczyl tylko powtorze to poraz ktory, naucz sie czytac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NO to pokaż mi ten przebieg jak taki jesteś mądry... każdy z was opiera się tak samo jak ja na maksymalnym momencie... Jak byś Ty również umiał czytać to także byś wiedział, o tym że wiem, że liczy się przebieg krzywej...

 

A mądrosci pokazujesz że to ja jestem głup i chory, nie potrafię czytać i inne takie... poprostu powiedz że musisz zawsze Ty mieć racje bo pozjadałeś wszystkie rozumy i będzie Ok


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

podaj jakiś link do danych MTZ od 86 roku bo nie wiem jak tam moment wygląda, porównując nawet do nowego z momentem 310Nm to i tak te stare JD z pojemności o 0,8l mniejszej mają moment o ok 25Nm mniejszy(2650- 78KM) lub o 5 Nm większy(2850-86KM) ale zaczynający się o 100 obrotów wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dane z książki...

 

Wiecie co wam powiem... lepiej zakończyć ten temat... bo i tak do porozumienia nie dojdziemy... każdy ma swoje osobne zdanie na różne tamaty i niech tak pozostanie...


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jakbym ja wiedzial, ze ty wiesz, to bym pomyslal, ze sam sobie przeczysz :(

skad ci mam wziasc kreski silnikow, ktorych juz sie nie produkuje? sa metody analityczne do wyznaczania krzywych, ale akurat tak sie sklada, ze nie mam takich 2 silnikow na stanowisku pomiarowym, np. w szkole gdzie moglbym spokojnie takie cos zrobic.

 

nie chodzi ze ja mam racje, tylko ze mam ten sam punkt widzenia co wiekszosc uzytkownikow sie tu wypowiadajacych, jak chcesz to plyn sobie pod prad, tylko w jakis sposob przekonaj chociaz siebie do swoich racji.

 

3e54a349a08d6428m.jpg

autor: Dr inż. Robert JAKUBOWSKI, napisz mu maila (na pewno znajdziesz w necie), ze nie zgadzasz sie z jego teoria, a w uzasadnieniu napisz: "bo tak", albo ze silnik mtz ma 275 nm, a porownywalny jd 285, chociaz ma mniejsza pojemnosc, w ogole nie normalna ta rozmowa :) :) :)

 

jak otworzycie fotosika, to okazuje sie ze zdjecie obok jest moja pancerna miska VW A.R.M.Y :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W seryjnym aucie? :( Wiesz, zrobić mocne doładowane auto to żadna sztuka, wystarczy odpowiednio dmuchnąć w odpowiednio wytrzymały silnik :) Co to za diesel N/A co ma 100KM z litra pojemności? :)

 

Niekoniecznie w seryjnym, miałem na myśli Audi S1, moce od 600 do ponad 700 km. W tamtych czasach było to wielkie osiągnięcie. Wg. mnie nie jest to tak proste jak się wydaje, zwłaszcza, jeśli nikt nie robił tego wcześniej.

Odnośnie diesli to miałem ma myśli silniki doładowane, silniki TDI mają blisko 90KM/litr, 3.0d od BMW osiąga nawet 306 KM(740d).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Porównywałem ciągniki obecnie produkowane, a to, że MTZ ma przestarzałe silnika to nie moja winna. Zauważ, ze nawet MMZ dokłada turbiny do swoich ciągników, żeby spełnić normy emisji spalin, także Twoja teoria tego nie potwierdza. Nie uważam, że silnik w MTZ jest było jest dobry i mocny, potrafi sporo wytrzymać, nie mniej jednak Ruskie i inne wschodnie ludy zauważyły, że bez ciśnienia nie wiele ugrają. Poczytaj sobie jakąś fachową prasę motoryzacyjną i zobaczysz, jakie są trendy. My patrzymy na silnik z turbiną pod kątem rozwoju technicznego i ewolucji, którą wprowadza raczej lepsze niż gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

NO to pokaż mi ten przebieg jak taki jesteś mądry...

W sieci wszystko da sie znaleźć :( W przypadku ciągników z lat '90 i '00 nie powinno to sprawić dużego kłopotu, wykresy z pomiarów na WOM są choćby tu DLG e.V. - DLG-Testberichte Traktoren und Transportfahrzeuge albo tu NE Tractor Test Publications , trudniej będzie np. ze starym MTZ ale skoro znalazłem charakterystykę zewnętrzną dla 30-letniego silnika UMZ na stronie obsianej ruskimi bukwami to i do MTZ też napewno gdzieś się znajdzie :)

 

Niekoniecznie w seryjnym, miałem na myśli Audi S1, moce od 600 do ponad 700 km. W tamtych czasach było to wielkie osiągnięcie. Wg. mnie nie jest to tak proste jak się wydaje, zwłaszcza, jeśli nikt nie robił tego wcześniej.

Odnośnie diesli to miałem ma myśli silniki doładowane, silniki TDI mają blisko 90KM/litr, 3.0d od BMW osiąga nawet 306 KM(740d).

Racja, jednak przyznasz że uzyskiwanie stosunkowo wysokich mocy z silników wolnossących w autach seryjnych też nie jest łatwe, czego np. Audi sie już nie podjęło. W dieslu sensowność turbiny jest raczej bezdyskusyjna, w benzynie to już zależy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

W dieslu sensowność turbiny jest raczej bezdyskusyjna, w benzynie to już zależy :(

jak dojda normy CO2 to chyba niestety benzyny tez beda skazane na turbiny :) przynajmniej te co beda mialy osiagac wyzsze moce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

jak dojda normy CO2 to chyba niestety benzyny tez beda skazane na turbiny :( przynajmniej te co beda mialy osiagac wyzsze moce

To się skończy era silnika spalinowego. Niech zasypią oceany i problem emisji CO2 się skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak już mówimy o samochodach, to polecam ten

. Bał bym się stanąć przed tą turbiną, pewnie wciągnęła by mnie do środka i wyleciałbym wydechem :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Niekoniecznie w seryjnym, miałem na myśli Audi S1, moce od 600 do ponad 700 km. W tamtych czasach było to wielkie osiągnięcie. Wg. mnie nie jest to tak proste jak się wydaje, zwłaszcza, jeśli nikt nie robił tego wcześniej.

Odnośnie diesli to miałem ma myśli silniki doładowane, silniki TDI mają blisko 90KM/litr, 3.0d od BMW osiąga nawet 306 KM(740d).

BMW w 2009r przekroczyło 100KM z 1litra pojemności w aucie serii 3.

Jeśli ktoś dba i wie jak należy się obchodzić z silnikiem który ma turbinę to awaryjność nie powinna być znacznie większa niż w silnikach bez turbo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jaki luz poprzeczny jest dopuszczany na wałku wirnika ? Bo luzu osiowego w ogóle nie może być.

W jaki sposób można sprawdzić czy z turbiną jest wszystko ok ?

 

I czy ktoś wie kto produkuje turbiny do silników w bizonach rekordach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego aby sprawdzić czy z turbiną jest wszystko ok to wydaje mi się że jest potrzebny jakiś sprzęt a więc zakład np. diagnostyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukesz    1

w turbo powinno być wyjście gdzie podłącza się zegar mierzący ciśnienie wskazania określają zużycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Co do luzu, to na sucho, bez oleju na łożyskach, może być wyczuwalny. W zasadzie turbiny do remontu kwalifikuje zaolejony kolektor dolotowy i nadzwyczaj głośna praca, wibracje związane z uszkodzeniem łopatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Z tego co mi wiadomo to na sucho może być blisko 1mm luzu poprzecznego ale osiowego nie powinno być nic... Śladowe ilości oleju w wylocie z turbiny też są w normie tylko nie powinno być go być zbyt dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

BMW już bardzo dawno przekroczylo magiczną moc 100km z litra a bylo to jeszcze w latach 90-tych w BMW E-36 M3 silnik 3201cm i moc 321km.Co do turbinki to ogólnie jestem za... choć wiadomo jeśli padnie to koszta są niemale. Ogólnie zajmuje się troche dieslami i mialem kiedyś taki przypadek że dmuchawka byla już tak padnięta a olej do kolektora to szedl przez nią ciurkiem aż silnik dostal takich wścieklyh obrotów iż myślalem że się rozleci. Nie można bylo go zgasić. Pomoglo jedynie wrzucenie najwyższego biegu i "zaduszenie" go. Zapalil się olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Widowiskowo jest w automacie, bo nic nie można zrobić. Wtedy albo korba wylatuje bokiem albo wypija sobie cały olej i się zaciera :(

 

...a może i można, zatkać dolot jak się zdąży :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Witam

Śledzę ten wątek od początku dla twórcy 912 turbo 4x4 wielki szacunek.

Sam posiadam ursusa po takim przeszczepie 1222 turbo 4x4 jednak nie jestem zadowolony z pracy silnika. Powinien być mocniejszy a jednak nie jest podejrzewam pompę wtryskową dlatego czytam to co wszyscy tutaj piszą może się dowiem czegoś ciekawego jak uzdrowić mój traktor.

Kolego dzarjan 8111 turbosprężarka zawsze korzysta z energii kinetycznej (inaczej energii ruchu spalin) dlatego montowana jest tak blisko zaworów wydechowych.

Kolego Andrzej 24871 piszesz w rozsławionym poście 74

” A więc błędnie jest głoszone wszem i wobec przez nie uświadomionych znawców* że turbo odzyskuje energie ze spalin, to jest nieprawda ona nie odzyskuje tylko czerpie tą energie spaliny nie opuszczają silnika swobodnie to jest dodatkowe obciążenie dla silnika ”

Dobrze się zastanów i pomyśl spaliny opuszczając komorę spalania niosą ze sobą impuls energii kinetycznej, kręcą wirnikiem całkiem za darmo w momencie otwarcia zaworu wydechowego potem gdy tłok wypycha resztkę spalin co mogło by obciążać silnik ich prędkość jest zbyt mała aby odpowiednio szybko kręcić wirnikiem turbiny. W ten właśnie sposób odzyskujemy ten szczątek energii która w innym przypadku idzie po prostu w rurę tworząc „wystrzały” po kolejnym cyklu spalania –hałas, warkot silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Dobrze się zastanów i pomyśl spaliny opuszczając komorę spalania niosą ze sobą impuls energii potencjalnej, kręcą wirnikiem całkiem za darmo w momencie otwarcia zaworu wydechowego potem gdy tłok wypycha resztkę spalin co mogło by obciążać silnik ich prędkość jest zbyt mała aby odpowiednio szybko kręcić wirnikiem turbiny. W ten właśnie sposób odzyskujemy ten szczątek energii która w innym przypadku idzie po prostu w rurę tworząc „wystrzały” po kolejnym cyklu spalania –hałas, warkot silnika.

 

Zgadzam się 100%

Co do twojego problemu z mocą "szóstki" to pompa może być winna bo żeby turbo dmuchało musi być dawka. Masz zalozoną pompę od turbo z LDA czyli zaworem zwiększającym dawkę przy doładowaniu.

Dobrym rozwiązaniem jest wpięcie w kolektor zegara i obserwowanie co się z ciśnieniem dzieje.

Może w turbinie być zapieczony lub źle wyregulowany zawór upustowy west gate

 

Co do kwestii wyżyłowania silników to 100km z litra z turbo to dużo ??

To chyba o motocyklach japońskich zapomnieliście w drugiej połowie lat 90 wyciągali 100km z 600cm co prawda przy obrotach rzędu 10-13 tyś

i znikomym momencie ale za to z tych obrotów przekładnia robiła ładny moment na kole

Trwałość moje Kawasaki gpz 500 miało 80tyś i ciągło Vmax więc to dobry wynik jak na szlifierkę poszło do ludzi i przekroczyło 100k

 

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj