Skocz do zawartości

Zdjęcie

Beczkowóz- ocynk. czy laminat?

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 18 maj 2006 - 07:46

Beczkowóz- ocynk. czy laminat? Muszę kupic beczkowóz i zastanawiam sie nad Joskinem z beczką ocynkowaną(19,5 tys. zł netto) albo Meprozetem z beczką z tworzywa sztucznego(29 tys. netto). Oba o poj. 5000 litrów. Co bedzie lepsze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Beczkowóz- ocynk. czy laminat? Dzisiaj, 18:06
  •  

#2 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 18 maj 2006 - 23:44

Beczkowóz- ocynk. czy laminat? Ja bym polecił Joskina. Ocynk na ich beczkach jest chyba dośc solidny więc powinien zabespieczyc zbiornik na długie lata. A może za kilka lat będziesz go chciał wymienic na większy to wątpie żeby ci ktoś zapłacił za tego z tworzywa sztucznego te 10tys więcej, a i laminat z latami traci swoje właściwości tak bynajmniej mi sie wydaje, a już napewno jest bardziej podatny na pęknięcia jak byś niechcący czymś uderzył w beczkę albo oparł się nią o ściane lub coś innego.

#3 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 05 czerwiec 2006 - 12:59

Beczkowóz- ocynk. czy laminat? Jeszcze mam troche czasu do zakupu beczki- do 20.06:), i biore pod uwage juz tylko0 joskina albo woz f-my Dynamic Metal- z pompą wirową. Czy ma ktos doświadczenia z taką pompą? Co lepsze- pompa prózniowa(kompresor) czy pompa wirowa?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share master

master

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 05 czerwiec 2006 - 13:49

Beczkowóz- ocynk. czy laminat? ja osobiście do beczki wybrałbym kompresor. szybsze napełnianie i oprurznianie, a co do wirowych to: jak złapie jakiegoś syfu to możesz mieć problem.

#5 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 05 czerwiec 2006 - 22:56

Beczkowóz- ocynk. czy laminat? Tak jak pisał master lepszym rozwiązaniem jest chyba kompresor. Jedną z zalet pompy wirowej i chyba jedyną sensną jest fakt że nie ma opcji zassania beczki. U mnie w gospodarstwie zostały zassane dwie beczki, ale trzeba dodać że były to beczkowozy rosyjskie ze zwykłej stali i jak krzyżaki wyrdzewiały to bach i łódeczka. Ale dobry ocynk powinien służyć przez dłuuuuugie lata. Ja polecam Joskina bo i sam mam plan zakupu beczki tej firmy tylko nieco większej tak z 12tys ale to jeszcze nie teraz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 06 czerwiec 2006 - 07:29

Beczkowóz- ocynk. czy laminat? I teraz to już na pewno kupię Joskina- Modulo 4000 z kołami 385/65*22,5, wąz 6 cali; tyle tylko ze w umowie z ARiMR mam 4 tys. litrow, jesli sie zgodzą to wezmę większy, a jesli nie to taki tez mi wystarczy:), dzięki wszystkim za opinie

#7 Share balzik1

balzik1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 23 luty 2009 - 07:19

Beczkowóz- ocynk. czy laminat? troche trudny wybór ale ja też myśle że joskin byłby lepszy np grubszy wąż ''150 łyżka rozlewająca która dość ładnie rozlewa nie chlapie na beczkowóz tak jak niektóre inne szersze opony przez co beczka tworzy kolein no i mocniejsza pompa pociągnie nawet gęstą gnojowice (po zmiksowaniu oczywiście) zgodze sie z tym że laminat po latach traci właściwości wystarczy spojrzeć na niektóre beczki fortschritt hts 100 na allegro <_<

#8 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 23 luty 2009 - 08:09

Beczkowóz- ocynk. czy laminat? Dobre 2 lata za późno, ale dzieki za pomoc <_<

Nawiasem mówiąc nie żałuję wyboru, jednak gdy jest podmokłe pole to nawet koła duże nie pomagają, siada po oś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share barka

barka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 luty 2012 - 06:31

Beczkowóz- ocynk. czy laminat?

Ja bym polecił Joskina. Ocynk na ich beczkach jest chyba dośc solidny więc powinien zabespieczyc zbiornik na długie lata. A może za kilka lat będziesz go chciał wymienic na większy to wątpie żeby ci ktoś zapłacił za tego z tworzywa sztucznego te 10tys więcej, a i laminat z latami traci swoje właściwości tak bynajmniej mi sie wydaje, a już napewno jest bardziej podatny na pęknięcia jak byś niechcący czymś uderzył w beczkę albo oparł się nią o ściane lub coś innego.

Jeśli mogę doradzić o laminacie, który jest np. w niektórych nadkolach to traci on swoje właściwości od wody , słońca.Widziałem beczkowozy które z zewnątrz były trochę jak sito, bo nikt ich nie zabezpieczył TOPKOTEM.Jest to taka specjalna farba z utwardzaczem, w której znajduje się rozpuszczony wosk.Podczas utwardzania wypływa on na powierzchnię tworząc tłustą powierzchnię.Stary laminat musi być przeszlifowany papierem np. gramatura 40 i odtłuszczony acetonem lub nitro.Malujemy wałkiem lub pędzlem, rozrabiając po około 0,5 kg.Niektóre nadkola w ciągnikach są wykonane z laminatu tak cienkiego ,że trzeba je wzmocnić dodatkowymi warstwami.Wyschniętą warstwę laminatu szlifujemy i malujemy TOPKOTEM.