Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług z podnoszeniem hydraulicznym

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Justin

Justin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 październik 2008 - 21:00

Pług z podnoszeniem hydraulicznym Witam mam traktorek MTD Pony latem słuzy jako kosiarka potrzebuje go przerobić na spych do śniegu. Cały spych juz kupiłem podnosi sie do góry na bardzo masywnym zawiasie. Chciałbym zrobić hydraulicznie tak by można go podnosić do góry nie używając siły fizycznej. Z pod silnika wystaje szajba kóra napędza kosiarke mogłbym ja jednak użyć do zasilenia pompy, problem w tym jaką pompe zakupić i zmontowac wraz z jakims urządzeniem sterującym oraz siłownikiem. Co musiałbym mieć by podnosic taki pług do góry i opuszczać w dół? Proszę o pomoc, przeszukałem od kilku dni niesamowice duzą ilość forum ale nigdzi enie moge znalesc jakiegos schematu jakisch prostych wskazówek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług z podnoszeniem hydraulicznym Dzisiaj, 23:33
  •  

#2 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 27 październik 2008 - 21:06

Pług z podnoszeniem hydraulicznym Myślałem nad takim czymś do mojej Hondy 4514, ale ja bym to również wykorzystał układ hydrauliczny do mojej małej wywrotki no i do pługa. Mój silnik jest troszkę inny bo ma wał poziomy. Sama pompa nie wystarczy musiał by być jeszcze jakiś zbiornik na olej i rozdzielacz. jak na razie ciężko mi sie do tego zabrać, i tak sobie myślę czy jest sens wo gule takie coś robić.

#3 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 27 październik 2008 - 21:44

Pług z podnoszeniem hydraulicznym Pompa to nie wszystko. Trzeba zakupić siłownik dwustronny, zbiornik oleju, rozdzielacz i zbliżysz się do 1000zł. Może lepiej jakiś siłownik elektryczny śrubowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 28 październik 2008 - 17:00

Pług z podnoszeniem hydraulicznym Mysle ze zorzyk dobrze podpowiada. Teraz musialbys wiedziec i podzielic sie ta informacja.
1. Jaka instalacja elektryczna w pojezdzie dysponujesz. Jakie napiecie i wydajnosc. Jaki duzy kaumulator.
2. Jak duzej sily musisz uzyc do podnoszenia tego pluga.

Jezeli instalacja nie jest zbyt wydajna to zamiast pompy na kilkaset zl mozesz zalozyc jakis alternator za ok 50 zl. Do tego jakis niewielki akumulator np 50-60Ah. I problem zasilania masz rozwiazany.

Silownik srubowy z napedzajacym silnikiem 12V np od wycieraczek samochodowych.

Fajny projekcik widzialem na elektrodzie. Ktos zrobil z silnika od tylnej wycieraczki i starego lewarka od poloneza (takiego z korbka) naped do otwierania bramy. Taki silniczej juz z przekladnia slimakowa ma spora moc na wyjsciu. Dodatkowo podnosnik od samochodu jako wysiegnik. Tworca pisal ze uruchamiajac zapomnial o rygielku miedzy bramami. To malenstwo wygielo mu brame.
Moze tedy droga zeby podnosic ten plug. Mysle ze sprawa do przemyslenia.
Na tymforumpojawil sie takze post o sterowaniu wysiegnikiem od anteny satelitarnej w opryskiwaczu. Tez mysle ze zasada bardzo podobna by byla.

No a koszta zamiast liczyc w tysiacach za hydraulike, czy pneumatyke mozesz policzyc w pojedynczych setkach :P

#5 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 28 październik 2008 - 20:00

Pług z podnoszeniem hydraulicznym Jeszcze słowo do tematu. Jeśli pług jest ciężki i nie masz zamiaru używać docisku pługa do nawierzchni , to wystarczy zastosować małą wciągareczkę elektryczną na 12V i poprzez jakieś zblocze unosić ten pług. Tak było w starych spycharkach gąsienicowych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Justin

Justin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 październik 2008 - 21:46

Pług z podnoszeniem hydraulicznym Myśle ze zastosowanie wyciagarki na 12 v bedzie najlepszym rozwiązaniem. W traktorku mam instalacje 12v jest alternator wiec stał dostęp do pradu by był. Troszeczke pokombinować z jakimś rusztowaniem na ten wyciagnik i bedzie działało. Super pomysł, dzieki wielkie.