Justin

Pług z podnoszeniem hydraulicznym

Polecane posty

Justin    0

Witam mam traktorek MTD Pony latem słuzy jako kosiarka potrzebuje go przerobić na spych do śniegu. Cały spych juz kupiłem podnosi sie do góry na bardzo masywnym zawiasie. Chciałbym zrobić hydraulicznie tak by można go podnosić do góry nie używając siły fizycznej. Z pod silnika wystaje szajba kóra napędza kosiarke mogłbym ja jednak użyć do zasilenia pompy, problem w tym jaką pompe zakupić i zmontowac wraz z jakims urządzeniem sterującym oraz siłownikiem. Co musiałbym mieć by podnosic taki pług do góry i opuszczać w dół? Proszę o pomoc, przeszukałem od kilku dni niesamowice duzą ilość forum ale nigdzi enie moge znalesc jakiegos schematu jakisch prostych wskazówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

Myślałem nad takim czymś do mojej Hondy 4514, ale ja bym to również wykorzystał układ hydrauliczny do mojej małej wywrotki no i do pługa. Mój silnik jest troszkę inny bo ma wał poziomy. Sama pompa nie wystarczy musiał by być jeszcze jakiś zbiornik na olej i rozdzielacz. jak na razie ciężko mi sie do tego zabrać, i tak sobie myślę czy jest sens wo gule takie coś robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Pompa to nie wszystko. Trzeba zakupić siłownik dwustronny, zbiornik oleju, rozdzielacz i zbliżysz się do 1000zł. Może lepiej jakiś siłownik elektryczny śrubowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Mysle ze zorzyk dobrze podpowiada. Teraz musialbys wiedziec i podzielic sie ta informacja.

1. Jaka instalacja elektryczna w pojezdzie dysponujesz. Jakie napiecie i wydajnosc. Jaki duzy kaumulator.

2. Jak duzej sily musisz uzyc do podnoszenia tego pluga.

 

Jezeli instalacja nie jest zbyt wydajna to zamiast pompy na kilkaset zl mozesz zalozyc jakis alternator za ok 50 zl. Do tego jakis niewielki akumulator np 50-60Ah. I problem zasilania masz rozwiazany.

 

Silownik srubowy z napedzajacym silnikiem 12V np od wycieraczek samochodowych.

 

Fajny projekcik widzialem na elektrodzie. Ktos zrobil z silnika od tylnej wycieraczki i starego lewarka od poloneza (takiego z korbka) naped do otwierania bramy. Taki silniczej juz z przekladnia slimakowa ma spora moc na wyjsciu. Dodatkowo podnosnik od samochodu jako wysiegnik. Tworca pisal ze uruchamiajac zapomnial o rygielku miedzy bramami. To malenstwo wygielo mu brame.

Moze tedy droga zeby podnosic ten plug. Mysle ze sprawa do przemyslenia.

Na tymforumpojawil sie takze post o sterowaniu wysiegnikiem od anteny satelitarnej w opryskiwaczu. Tez mysle ze zasada bardzo podobna by byla.

 

No a koszta zamiast liczyc w tysiacach za hydraulike, czy pneumatyke mozesz policzyc w pojedynczych setkach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jeszcze słowo do tematu. Jeśli pług jest ciężki i nie masz zamiaru używać docisku pługa do nawierzchni , to wystarczy zastosować małą wciągareczkę elektryczną na 12V i poprzez jakieś zblocze unosić ten pług. Tak było w starych spycharkach gąsienicowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justin    0

Myśle ze zastosowanie wyciagarki na 12 v bedzie najlepszym rozwiązaniem. W traktorku mam instalacje 12v jest alternator wiec stał dostęp do pradu by był. Troszeczke pokombinować z jakimś rusztowaniem na ten wyciagnik i bedzie działało. Super pomysł, dzieki wielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj