Skocz do zawartości

Zdjęcie

Omega ;)

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 27 październik 2008 - 20:12

Omega ;) Witam wszystkich użytkowników siewników omega :P jak się wam sprawują , ile ha siejecie i czy są godne polecenia ?? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Omega ;) Dzisiaj, 23:43
  •  

#2 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 29 październik 2008 - 07:35

Omega ;) moja omega sieje ok 10ha buraków i 40 ha kukurydzy, i pomimo że nic za nią nie zapłaciłem (a jest kupiona nowa) to drugi raz bym tego padła nie chciał...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#3 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 29 październik 2008 - 08:43

Omega ;) to co za darmo ci dali ten siewnik?
AF - to Jest To:)

#4 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 29 październik 2008 - 13:15

Omega ;) @pioter moze zle ja uzytkujesz ze tak narzekasz?? ja nie moge o niej zlego slowa powiedziec po za tym ze musze wymienic tarcze i uszczelki ale to sie robi w kazdym siewniku. ja sieje 15 ha swojego i 35 ha uslug kuku i nie narzekam. po co mam placic 2 razy wiecej za zachodni siewnik skoro wytrzyma tyle samo bo nie wiem co oprocz tych tarcz moze sie zepsuc no a za czesci zaplace 2 razy mniej.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 29 październik 2008 - 19:52

Omega ;) @Henius91 ale jak można źle użytkować siewnik???napisz jak ty swojego uzytkujesz to może wyciągne jakieś wnioski...

-jak pamiętam przy pierwszym uruchomieniu zaczął się kopcić pasek od napędu dmuchawy, jak się okazało koła pasowe były źle ustawione względem siebie i wystarczyło włożyć podkładki pod obudowę wentylatora o grubości 15-20mm :P
-jego jakość wykonania przeraża!!!!jest cała masa ostrych krawiędzi i końców o które bardzo łatwo się pociąć, a że mam sekcje do buraka i kuku to trzeba go dwa razy w roku przezbroić i za każdym razem jak go z bliska pooglądam to jestem chory... :)
-niby siewnik punktowy ale rozmieszczenie ziaren w rzędzie ma fatalne czy to buraki czy kuku, jedynie co mu się udaje to jak ustawie kuku na 90tyś na ha to zawsze tyle wyjdzie.
-redlice po ok 120ha nadają się do regeneracji.

nie wiem ile teraz nowy kosztuje ale pewnie ponad 30 tys brutto.jeżeli ktoś zdecyduje się na kupno takiego nowego siewnika to naprawdę musi być być bogaty, mnie na to nie stać i wole dołożyć do zachodniego lub wynająć usługę.

jedynie co mnie pociesza to fakt ze nie dałem za niego ani złotówki bo pieniądze były z rozpadu SKR-u :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#6 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 29 październik 2008 - 20:12

Omega ;) no ja siałem starszą omegą buraki jeszcze kilka lat temu i była fatalna to mało powiedziane wysiewała niewiadomo ile nasion wolno się tym siało... no i strasznie nierówno czasami 3 buraki w kupie się zdarzało a jeśli chodzi o głębokość siewu to siała jak chciała:-D hehe no w Monopilu juz nie mam tych problemów:-D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 31 październik 2008 - 20:59

Omega ;) cos dziwnego piszecie bo ja juz uzytkuje ten siewnik 5 lat i jesli dobrze ustawie to zawsze dobrze wychodzi no ale po pierwsze trzeba umiec dobrze ustawic. @pioter moze masz jakis inny ale u mnie nie ma zadnych "ostrych krawedzi". rozmieszczenie ziaren jest idealne tylko trzeba miec dobre uszczelki i musza byc optymalne obroty dmuchawy.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy