Skocz do zawartości

Zdjęcie

wyciek oleju w 72.11

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 13:29

wyciek oleju w 72.11 Mocny 255 na którym tłoku pękąły ci pierścienie i czy masz orientację po ilu mth.
Ja w swoim zauważyłem że jak na bagnecie jest pokazany poziom oleju w połowie między min. a max to nie ma wycieku z odmy, jak tylko ciutkę więcej to wyrzuci ten "nadmiar", odkąd go mam tak się dzieje, w transporcie zawsze po zatrzymaniu wyrzucił parę kropli.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wyciek oleju w 72.11 Dzisiaj, 22:01
  •  

#22 Share mocne255

mocne255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,mechanizacja wędkarstwo

Napisany 18 styczeń 2009 - 18:27

wyciek oleju w 72.11 Pierścienie były popękane na pierwszym od kabiny i co było dziwne ten olej wywalał co jakiś czas.Potrafił nawet to zrobić pod małym obciążeniem jak zaczeło się lać to jak by olej leciał prosto z pompy, jednorazowo wywalał 2 do 3 litrów i znów był spokój.Po dwóch takich wybrykach założyłem wąż na odme bańka po oleju pod maską i olej już nie leciał na ziemie.Teraz jest ok tulej ,tłok ,pierścienie wymienione a na odmie tak od czasu do czasu kropla oleju wisi nawet jak wygiołem rurke od odmy w kształcie laski ; nie mylić z kobietą'. Po ilu mth nie mam pojęcia ale kuzyn chyba z trzy razy wymieniał pierścienie przy 7211, jego ojciec jak zapalał zimnego Zetorka to wkręcał go na max obroty i pierscionki pękały.Teraz ma zakaz odpalania zimnego i nic się nie dzieje.
zetor5211 c 360 ZT303D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share szymek212

szymek212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 07:13

wyciek oleju w 72.11 Tematy połączone

Witam. Panowie od pewnego czasu mam problem z zetorem 7211, otóż dzieją się z nim dziwne rzeczy, ponieważ jadąc nim drogą (nawet na pusto) czy pracując w polu co jakiś okres czasu zaczyna wyrzucać olej odmą (w ciągu 1 minuty potrafi wypluć 2-3 litry do bańki którą ma założoną na odmę) po zdjęciu nogi z gazu wszystko się normuje i ciągnik dalej pracuje normalnie nie wyrzucając nawet kropli oleju, i dzieje się tak co jakiś czas i tylko na rozgrzanym silniku. Silnik został rozebrany sprawdzone zostały pierścienie czy nie ma pęknięcia gdzieś pozakładane nowe uszczelki, a problem w dalszym ciągu nie ustąpił. Koledzy jeśli ktoś ma jakiś pomysł to niech się wypowie na ten temat. Z góry dziękuje i proszę o pomoc...

Edytowany przez KRISTOFORn, 03 wrzesień 2013 - 07:49.

ZETOR 10540
ZETOR 7745+TRAC-LIFT 120
URSUS C-330M
BIZON SUPER ZO-56 razem w jednej drużynie;-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share Sollter

Sollter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 22:29

wyciek oleju w 72.11 ciężko powiedzieć.
u nas są od nowości zetory ale z czymś takim to nigdy nie było problemu, owszem chamulce, hydraulika, tam jakiś wężyk od paliwa to się zdażało, ale silniki to nawet od nowości nie były myte i są suchutkie, nie ma nawet najmniejszych wycieków, z odmy to tak kapie jak powietrze dmucha to musi kapać ale nie lać olejem, jak za cały sezon 1/1,5 litra weźnie to max.