Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór?

98 odpowiedzi na ten temat

#61 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 01 sierpień 2010 - 15:46

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? Właśnie dla tego większość rolników wybiera New Hollanda bo 40 tysięcy piechotą nie chodzi a każdej marki ciągniki się psują

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? Dzisiaj, 10:44
  •  

#62 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 02 sierpień 2010 - 20:29

Jak sami widzimy każdy z nas zna osobę która miała kiedyś problemy z NH.

Podobnie kolego każdy z nas zna osobę która miała problemy z John Deerem, Fendtem, Casem, itd. Odkrywcze stwierdzenie.

A wracjąc do wątku, to moim zdaniem przedwszystkim SERWIS. Jego kompetencje, szybkość reakcji i sprzyjanie klientowi. Jak sobie dobrze współpracę ułożysz, to po okresie gwarancji, jak odpukać coś się stanie, chłopaki po godzinach napewno Ci pomogą za normalną stawkę.

#63 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Hodowla bydła mlecznego, Muzyka electro house..:)

Napisany 03 sierpień 2010 - 19:10

Właśnie dla tego większość rolników wybiera New Hollanda bo 40 tysięcy piechotą nie chodzi a każdej marki ciągniki się psują

Z jednym się tutaj niezgodze ;) a mianowicie z tym ze nie każdy wybiera NH bo w mojej okolicy to zielono od JD i czerwono od Zetorow. NH sa tylko 3 szt... dwa T6070 i jeden TD80 czy jakos tak:P
Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

#64 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 19:37

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? Dużo rzeczy też jest uwarunkowanych terytorialnie [lokalizacja dealerów, serwisu itp]

#65 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 19:55

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? Pisząc że większość chodziło mi o to że w ubiegłym roku to NH sprzedał najwięcej ciągników

#66 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 06:17

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? Terytorialnie to najblizej jest diler NH... jakies 30Km, pozniej mamy dilera Case to jakies 40km, Zetora tez jakies 40km, McCormicka to okolo 50km bedzie a Johna to okolo 100km( odległosci podaje od mojego miejsca zamieszkania);)

#67 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 sierpień 2010 - 06:59

Podobnie kolego każdy z nas zna osobę która miała problemy z John Deerem, Fendtem, Casem, itd. Odkrywcze stwierdzenie.

Tylko tych związanych z NH jest o wiele więcej.

#68 Share Matiboos

Matiboos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 19:05

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? Jak ciągników więcej się sprzedaje to wiadomo słychać o większej liczbie awarii. Najbardziej rzetelną diagnozą psucia się ciągników to jest wyliczenie procentowe z ilu sprzedanych ile się po jakiej ilości MTH zepsuło. W mojej okolicy większość nowych ciągników to New Hollandy i jakoś nikt się nie skarży że mu się strasznie psują. Tylko wy wynajdujecie jakieś nie stworzone historie że owe ciągniki cały czas się psują. Wiadomo każdy ciągnik ma prawo się zepsuć. Ale do 1000MTH żaden NH mi się jeszcze nie zepsuł. A po to takie tam drobne awarie się zdarzały.

#69 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 20:19

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? @HubertOjdana.. czlowieku!... jakiś szczyniak Ci za skore zalazl co mial NH i teraz piszesz i sie wyżywasz ze Nh to niewiadomo jakie awaryjne jest. Niejestem ani za NH ano za JD bo niemam, niejezdzilem wiec niewiem jak tam co i jak ale wez obluzuj kite i odpusc. Bedziesz teraz wmawiał ze JD to niewiadomo jakie cudo a tak niejest. Moze jest ciut bardziej dopracowany ale ciagnik jak ciagnik.

#70 Share w2004

w2004

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 00:24

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? Jeśli chodzi o serie NH T6000 spokojnie możną ją ponoć polecić, w moim rejonie kilka osób kupiło 6030 i 6050 Plusy jak i znam jednego 6070 Range Commanda w dużych gospodarstwach 6-cylindrówki i dają im spory wycisk (sąsiad w redliniarce sporo robi Plusem). Spalanie ponoć niskie, kosztują sporo ale ponoć warte tej kasy. Pracowałem w jednym kilka dni to kabina wygodna jak nigdzie chyba.
...tylko cenowo nie każdego stać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:wyłącznie ładne kobiety

Napisany 12 październik 2010 - 19:15

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? wasze spory o jakość marki są często podstawą rosnacej nienawiści, a przecież mamy się tu wyłącznie dzielić opiniami, najlepiej praktycznymi i sprawdzonymi. Swego czasu a było to dawno temu chciałem zostać rolnikiem . Łatwo było wówczas kupić kawałek lichej ziemi lecz ciagnik to było coś niedostepnego.W tamtym czasie za ciagnik uważano Ursusa C360 który był mniej ceniony niż Ursus C330- popularny "Ciapek". Mój pierwszy ciagnik, właśnie Ursus C355 kupiłem na przetargu w podkoszalińskim PGRze. Radość była ogromna , bo chociaż w tym co kupiłem brakowało oprócz tłumika jakieś 30% części, to uważałem że mój ciagnik jest najlepszy. Ciągnik miał jakieś 17-19 lat i zapłaciłem za niego 240 tys. starych zł. To co kupiłem po drobnych zabiegach pojechało od razu w pole i bardzo dobrze w/g mnie się sprawowało.Do czasu. Pewnego kwietniowego poranka, jak co dnia rano wstałem , zjadłem i hodu w dzierżawione pole. Jakieś 20 km do tego pola było. Ze względu na przymrozki spuszczałem wodę z bloku silnika, a że wyrywny byłem jak mój ciagnik, to i zapomniałem rano wlać ją ponownie. Po jakichs sześciu kilometrach zaczeło coś smierdzieć. Dzwięk silnika też jakby bardziej metaliczny.Do najbliższego zabudowania miałem z 600 m więc buch do wodopoju. Pamiętam,że wszystkie konie prychały i kwiczały gdy podałem im pierwsze wiadro z wodą. Nie zrażony tym co się stało kontynuowałem jazdę na pole i rozpocząłem siew jęczmienia Poznaniakiem. Siałem przez wiekszą część dnia lecz na koniec zaczeła mrugać kontrolka smarowania. Po sprawdzeniu- brak wody w chłodnicy i nadmiar oleju w silniku. Co robić ? Do ludzi daleko jak do Chin, a ze sobą nie mam ani wiadra ani lejka. Uratował mnie pusty worek po nawozie do którego spuszczałem to czego w silniku było za dużo.Po chwili zgodnie z tym co mówił Zagłoba "Oleum uniosło sie do góry a woda została na dole", więc olej z powrotem do silnika a woda do chłodnicy. Tak dokończyłem siew. Następnego dnia a było to jakieś państwowe (nie kościelne) święto z domorosłym mechanikiem postanowiliśmy na polu naprawić uszkodzenie. Mój mechanik pojechał ze mną , nie zgadniecie gdzie. Na złomowisko do SKR-u. Poszperał i wyciągnął tłoki z literką B, a po chwili jeszcze jakieś tuleje. Brakowało tylko pierścieni,bo stare uzyskały "barokowy" kształt. Drogą dedukcji mechanik znalazł u znajomego pierścienie które były nieco za duże, ale to był nie problem dla takiego Asa. Na ręcznym kamieniu szlifierskim skrócił te pierścienie i tak złożyliśmy silnik. Ciągnik pracował jeszcze pół roku i to jak! W końcu listopada pojechałem z nim na giełdę do Warszawy i sprzedałem go za niebagatela 1.430.000 starych złotych. W tym miejscu nasówa się pytanie jaki ciągnik z tych o które boje toczycie można naprawić w polu częściami ze złomu? Który z dzisiejszych zachodnich super ciągników przyniesie swojemu właścicielowi pięciokrotny zysk?

#72 Share Pawlusiek3

Pawlusiek3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja, komputery, off-road, modelowanie 3D, Kręcenie filmików itd...

Napisany 29 styczeń 2011 - 19:11

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? Siema , może wiecie ile kosztuje Nowy New holland 6050 plus . Z obciążnikami itp?

#73 Share agentczor

agentczor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 07:47

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? Na standardowej osi cennikowo około 202tys netto.

#74 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 styczeń 2011 - 08:29

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? Czemu zasadniczo bój idzie między NH i JD? Jakoś z markami MF, SDF, Case, Claas, Valtra tego problemu nie ma. Dodany obrazek

#75 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 06 luty 2011 - 07:47

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? bobek tego nie wiedzą najstarsi górale tak czy siak sam ten spór podgrzewam żeby nie było

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#76 Share pracaipasja

pracaipasja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 12 luty 2011 - 22:32

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? :) T6050 plus,1850 mth,mam go dwa lata robi na 100ha-bez usterek(odpukac) do teraz nie czepiam sie innych,nie chwale swojego-tak po prostu jest

#77 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 14 luty 2011 - 21:08

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? Też polecam serie T 6000, mój tata jest szczęśliwym posiadaczem T 6030 Plus którego oczywiście ja wybierałem i uważam że to był bardzo dobry wybór. Cena tego modelu z soboty u mojego dobrego dealera to 230 tyś. brutto w tej samej cenie model T 6050 Plus. W mojej okolicy jest mało new hollandów bo zaledwie 2 TD 80D, TM 165 KM, T 6010 Plus, T 6020 Plus, T 7040, przeważają deutze i case-y, z tego co wiem jak narazie wszyscy użytkownicy są bardzo zadowoleni.

#78 Share galanonim

galanonim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 luty 2011 - 19:44

Też polecam serie T 6000, mój tata jest szczęśliwym posiadaczem T 6030 Plus którego oczywiście ja wybierałem i uważam że to był bardzo dobry wybór. Cena tego modelu z soboty u mojego dobrego dealera to 230 tyś. brutto w tej samej cenie model T 6050 Plus. W mojej okolicy jest mało new hollandów bo zaledwie 2 TD 80D, TM 165 KM, T 6010 Plus, T 6020 Plus, T 7040, przeważają deutze i case-y, z tego co wiem jak narazie wszyscy użytkownicy są bardzo zadowoleni.

hm możesz mi opisać jak funkcjonuje skrzynia w tak owym ciągniku? można zrobić tak żeby półbiegi wchodzily automatycznie ?

#79 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 15 luty 2011 - 19:50

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? nie możesz z taką skrzynią ciągnik będzie sporo droższy z tego co się orientuję:P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share galanonim

galanonim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 luty 2011 - 19:56

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? mniej więcej ile ta skrzynia może być droższa?