Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór?

98 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Piotrekkk

Piotrekkk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 16:23

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? Koledzy powiedzcie mi jakie są wady i zalety tego modelu? i z jakim ogumieniem najlepiej go zakupic? Oczywiście chodzi mi o NH T 6050 PLUS

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? Dzisiaj, 01:50
  •  

#42 Share MaciejNewholland

MaciejNewholland

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 07 czerwiec 2010 - 15:18

Jak sadzicie czy 6050 plus to dobry wybor na glowny ciagnik?? Bedzie chodzil na 70h..

Bardzo Dobry Wybór, polecam New Hollanda
Lepszy niź john deere 6430 i 6430premium i od innych oczywiscie

#43 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 07 czerwiec 2010 - 16:39

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? Kolego wyżej, Twoje wypowiedzi są dośc śmieszne, prawisz jak podrzędny sprzedawca, jeśli chcesz wiedziec jakie ciągniki są dobre wybierz się do Niemiec, Francji i tam zobacz jakich ciągników jest najwięcej, żadna marka nie jest idealna, każda ma braki, jesteś ślepo zapatrzony w NH który na pewno nie jest lepszy od JD, wielu znających temat rankinguje marki w kolejności 1Fendt, Jd tuż za nimi Valtra przerwa i dopiero jest na mniej wiecej równym poziomie jest MF CNH DF, jeśli chodzi o ciągniki koncernu CNH to od serii t6000 zawsze wybrałbym Case a nie NH, Ludzie mówią ze to samo ale tak nie jest.
Wracając do tematu to umieszczenie skrzyni jest trochę problematyczne jak dla mnie. Duża kabina może by zaletą jak i wadą. do tego ciągnika opony coś ok 560 na tył byłoby ok nie można przesadzac bo szeroki kapec z przodu ogranicza skrętnośc. W CNH mocno denerwują mnie daleko wychodzące błotniki do tyłu, troche widoczności cierpi no ale cóż- design.

#44 Share MaciejNewholland

MaciejNewholland

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 07 czerwiec 2010 - 18:37

Kolego wyżej, Twoje wypowiedzi są dośc śmieszne, prawisz jak podrzędny sprzedawca, jeśli chcesz wiedziec jakie ciągniki są dobre wybierz się do Niemiec, Francji i tam zobacz jakich ciągników jest najwięcej, żadna marka nie jest idealna, każda ma braki, jesteś ślepo zapatrzony w NH który na pewno nie jest lepszy od JD, wielu znających temat rankinguje marki w kolejności 1Fendt, Jd tuż za nimi Valtra przerwa i dopiero jest na mniej wiecej równym poziomie jest MF CNH DF, jeśli chodzi o ciągniki koncernu CNH to od serii t6000 zawsze wybrałbym Case a nie NH, Ludzie mówią ze to samo ale tak nie jest.
Wracając do tematu to umieszczenie skrzyni jest trochę problematyczne jak dla mnie. Duża kabina może by zaletą jak i wadą. do tego ciągnika opony coś ok 560 na tył byłoby ok nie można przesadzac bo szeroki kapec z przodu ogranicza skrętnośc. W CNH mocno denerwują mnie daleko wychodzące błotniki do tyłu, troche widoczności cierpi no ale cóż- design.

Heh nie musisz mi mówić i sciemniać że jestem śmieszny;/Chociaź mam 15Lat to taki głupi nie jestem.Heh wracając do tematu; Fakt Fendt jest najlepszym ciągnikiem, Lecz nie oszmieszaj sie że JD jest lepszym Ciągnikiem od NH , niewiem z jakiej persperktywy patrzysz na JD.Wytłumacz mi jedno Dlaczego jest tak duźo JD na Allegro (prawie moźna znajść kaźdy typ JD) A szczególnie nowe ciągniki ,rozmawiałem z wieloma posiadaczami JD którzy 2letnie JD zamienili na NH lub Case i rzadziej Fenda.Firma JD juź jest przereklamowna więc nie musisz mi kitów wciskać,nie mówiąC o Valtrze(znajomy ma Valtre 240km i zawsze coś się dzieje i mimo tego jeszcze wyglądu niema). Case Bardzo dobry ciągnik równy z Newciem ,Chodz niektórzy ludzie by woleli NH niź Case ponieważ ma więcej elektroniki.
Dobra nie kłócmy sie , przecież Każdy ma Swoje Zdanie.i ta rozmowa nie jest Tematem Tego postu:)
Dobrze SlaVO mówi za duźe też nie dobrze ale jakbyś miał jeszcze skrętną Oś To całkiem całkiem Ps.(mój znajomy ma T6050plus i ciągnie pług Kuhn 5skibowy obrotowy)Czy ja wiem:)czy aź tak bardzo tak te błotniki przeszkadzają, Każdy przecież na Swój ciągnik nie narzeka:)
PozDr;)

#45 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 czerwiec 2010 - 19:21

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? @MaciejNewholland gadasz jak jakis głupi sprzedawca, NH reprezentuje ten sam poziom co Zetor czy SDF, do JD to mu jeszcze duzo brakuje chociażby stereotypów na temat duzego spalania Dodany obrazek, a ten twoj znajomy to moze co najwyżej skrobac a nie orac, albo ciagnac w pozycji transportowej ten pługDodany obrazekDodany obrazek

#46 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 czerwiec 2010 - 19:22

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? Każdy w swoim odczuciu nie jest głupi, a jednak rzeczywistość to weryfikuje. :) Czemu uważasz Fendt'a za najlepszego? Teoria o NH, JD i Allegro jest sprzeczna z prawami ekonomii. :) Teoria o przereklamowaniu JD nie ma podparcia merytorycznego, więc póki co to puste słowa. W którym miejscu Case ma więcej elektroniki? To, że znajomy ciągnie pług 5 skib to jeszcze nic nie znaczy. :) Zależy jakie skiby, gleba, głębokość, prędkość, ukształtowanie terenu. :)

#47 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 07 czerwiec 2010 - 20:30

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? Kurcze czytając post #44 dowiedziałem się że za rok będę sprzedawał JD i musiał kupić NH ... :)

#48 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 07 czerwiec 2010 - 20:46

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? Ta jasne 126KM i 5 skib chyba 5*40cm poczytaj w galerii co o NH myślą np tutaj
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#49 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 07 czerwiec 2010 - 23:11

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? Jak można pisac że Nh jest najlepsze skoro chocby Case/Steyr jest lepsze:)

#50 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 czerwiec 2010 - 08:44

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? Kolejny temat w którym @MaciejNewHolland prawi swoje mądrości. Każde jego zdanie jest wręcz śmieszne i niedorzeczne.

Każdy przecież na Swój ciągnik nie narzeka:)

Ja bynajmniej nie kryję wad,usterek swoich ciągników i kiedy tylko mogę ,,narzekam'' :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 08 czerwiec 2010 - 12:19

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? @Maciej czy ty pracowałeś jakimiś maszynami pokroju NH T6050 ?? Założe się że nie. Chyba że zabawkami z Brudera.

#52 Share szables

szables

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 14:40

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? A czy kolega Maciej nie zastanawiał się czemu NH jako jedyne z 'zachodnich' mają ceny w zł.
Każdy kogo znam mówi że NH to badziewie często się psujące i z dużym spalaniem, a ich duża popularność w Polsce, to głównie kwestia ceny (każdy kto go kupi, to się chwali że zachodni a nie jakiś ursus czy zetor).

Tak poza tym to sąsiąd w ubieglym roku kupil nowego NH T6080 i po zaoraniu i zasianiu agregatem jakis 20ha, mial jakies problemy z załączaniem przedniego napedu.

#53 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 14:59

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? U mnie znajomy ma 75ha i kupił 7030 to w 14 miesiącu użytkowania pękła tylna oś i 50 tyś naprawa.

#54 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 czerwiec 2010 - 15:40

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? Jak sami widzimy każdy z nas zna osobę która miała kiedyś problemy z NH.

#55 Share Matiboos

Matiboos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 18:28

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? Ja powiem wam szczerze wszystkie awarie w NH które mi się przydarzyły. TD85D ( praca w turze, lekkie prace) musiałem wymienić tarcze od sprzęgła. TM120 ( ciężkie prace) przetarcie się tuby ( była słabo dokręcona i dlatego to się stało), pęknięcie takiego małego siłowniczka od sprzęgła. Poza tym brak jakichkolwiek awarii.

#56 Share krys1

krys1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 17:08

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? Witam. Ja osobiście mam 1,5 roku NH T6070 zrobiłem 900mth i nic narazie się nie dzieje, pracuje na 120ha mam zamiar kupić jrszcze t6020 i jestem z niego zadowolony. A co do spalania sąsiad ma JD6620 ciągniemy te same pługi i jemu spala około 5l na/ha więcej.

#57 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Hodowla bydła mlecznego, Muzyka electro house..:)

Napisany 30 lipiec 2010 - 19:15

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? czytając posty #42 do #52 to zbiera mnie na śmiech i jednocześnie mi troche przykro. Niejestem uzytkownikiem NH ale np. taki @szables sądzi ze Nh to badziewie, niewiem dlaczego aż takie srogie zdanie o nich masz no ale ok. O Macieju to juz niebede wspominał bo mnie w brzuchu aż boli.

Moje skromne zdanie jest takie. Niema ciągnika...jakby to powiedzieć...najlepszego pod względem trwałości.Kazdy ma jakies niedociagniecia, lekkie ale ma.W Kazdym napewno by sie znalazło jakies malutkie usterki(mozecie niepopierac mojego zdania ale mysle ze taka jest przykra prawda)Druga sprawa to taka ze z ciagnikiem nikt sie nie ożenił wiec bez przesady, niema ciagnika bezawaryjnego.. moze byc najwyzej mniej awaryjny. Znajomy ma Case CS 86 i przy 4.5tys mtg walnął mu reduktor w skrzyni, naprawa 10tys zł.. i ja sie pytam, to jest ciagnik za 200tys super trwały i bezawaryjny? taka maszynka powinna bynajmniej 10tys mtg bez awari przechodzic przy dobrym dbaniu o niego! A wracając do spalania to każdy nowy ciagnik spali sporo gdyz terazniejsza emisja spalin postawila na ekologie i przez to spalanie jest wieksze, wiec mysle ze taki NH czy JD czy DF beda spalały porównywalnie tyle samo oczywiscie przy tych samych warunkach i maszynach i przy tej samej liczbie cylindrow bo wiadomo ze 120KM w 4 cyl w plugu spali troszke wiecej niz 120KM 6 cyl bo bedzie "przyciskany" mniej i kultura pracy 6 jest wiadomo ze lepsza.
UWAGA! to co napisalem to jest tylko moje osobiste zdanie wynikajace z konsultacji z uzytkownikami.Kazdy moze sie z nia niezgodzic.
Pozdrawiam;)
Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

#58 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 30 lipiec 2010 - 19:31

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? Popieram użytkownika powyżej.Żaden traktor nie jest ideałem i nie wierzmy stereotypom :D
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

#59 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 20:55

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? Jest jeszcze jedno ale, NH kupisz jakieś 30 tysi taniej od porównywalnego case czy JD więc nawet jak się zepsuje to masz te pieniądze do przodu bo ciągniki każdej marki się psują, co do spalania to mam NH 6050 drugi rok wcześniej miałem Ursusy 1201 i 1224 i patrząc po tym ile do tych ursusów tankowałem to NH bardzo mało pali (dokładnie nie sprawdzałem tylko po rocznym zużyciu ropy na tym samym areale do tego jeszcze dużo szybciej wykonuje swoją robotę a wiadomo czas to pieniądz)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Hodowla bydła mlecznego, Muzyka electro house..:)

Napisany 31 lipiec 2010 - 07:43

Czy NH T6050 Plus to dobry wybór? Zgadza sie, ale kurcze ciagnik za te min 200tys powiniem bynajmniej te.. no przynajmniej 6-7tys mtg bez awari przechodzic a tu lipnie wychodzi z ta awaryjnoscia. A co do ceny to za NH 112KM mi powiedzieli 184tys netto a za JD 115KM 222tys netto wiec jest spora roznica. Tak sie lekko powie" e to tylko 40tys" ale kurde wez tu teraz na tym mleczku to 40tys zarob.
Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P