Pawel330

Seradela

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pajej    231

Mam pytanie. Przeczytałem cały temat i nie mam odpowiedzi.

Jak sardele wsieje w żyto lub owies to po skoszeniu zboża zbiore jeszcze nasiona sardeli, czy tylko zielona masa mi zostanie?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Tylko zielonka -  ona zacznie dopiero ładnie rosnąć   jak dostanie światła  po żniwach.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Zaprawiał ktoś   seradelę nitraginom   -   jest do seradeli   czy jakaś   uniwersalna  ?  bo znalazłem do  łubinu,  nostrzyku  a do seradeli nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

W  necie znalazłem  że jest-   tylko że na tę  chwilę nigdzie  nie ma....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Pewnie sie pojawi w połowie lutego lub na początku marca - nitragina nie jest zbyt trwała a nikt teraz nasion nie zaprawia nitraginą bo za wcześnie

Pozdrawiam 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Też   nigdy nie zaprawiałem i  było ok.  a w zeszłym  roku powschodziła ładnie  ale dużo   wyginęło......     dodam tylko że  było  mocno  powapnowane   ze 4  lata temu.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

A pryskałeś czymś doglebowo na chwasty?

Edytowano przez karbex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Właśnie  też o tym pomyślałem-   ,,Tolurex''    poszedł   ale  rok  szybciej.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

No po roku to raczej nie powinno już zaszkodzić. Ale to nie brak nitraginy ją położył. Albo masz zasadową glebę ale oprysk jeszcze trzyma, bo może słabiej ale by rosła a skoro wyginęła to coś ją przytruło

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Dawka poszła  konkretna -   mała suma opadów   -,   stawiam na ten oprysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Ja wsiałem 3 tygodnie temu - powoli wschodzi a bagno też było ale chyba teraz nawet większe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

W tym  roku  pójdzie  ,,labrador''  na jednoliścienne   ,na dwuliścienne  nic nie  znalazłem.... 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Na którym podajniku? Ja się zastanawiałem czy na tej pochyłej blasze pod sitami nie założyć jakiejś siatki tak jak w starodawnych wialniach 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie miał ktoś z was problem ze oprzędzik zjada liście w seradeli ? U mnie pierwszy taki przypadek odkąd sieje. Teraz pytanie czy to pryskać od oprzedzika czy przesiewać pole..

IMG-20230503-WA0000.jpg

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Byłem w polu i u mnie to samo. I w ogóle jakąś lipa bo słabo powschodziła a co wzeszło to obgryzione. Mam nadzieję że odbije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj