Pawel330

Seradela

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thor1984    685

Ja siałem coś koło 25 kg/ha. Na dołkach była super a górkami wiadomo gorsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Znajomy wziął to na kiszonkę. Z tego co mówił później krowy fajnie to pobierały 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514
Dnia 4.11.2018 o 13:38, MarekDFagrofarm410 napisał:

Już dwa lata sieje seradele na ziarno po 10 ha rocznie a w tym roku 22 ha mam zamiar posiac. Ostatnio znajomy mi podpowiedział żeby zrobić wsiewke seradeli w pszenżyto wiosną i później po żniwach na petkusie ją odciągnąć. Próbował ktoś tak ? Ma jakieś z tym doświadczenie ? Chciałbym 2 ha wsiać i spróbować czy się uda. Nasienie mam swoje wiec żadna strata.

To gdzie ty sprzedajesz tyle ziarna


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
10 godzin temu, aro321 napisał:

też na kruszonkę? ile kg na ha siać? klasa ziemi 5

Jak na kiszonkę  to  30 -35  kg.  i dobrze  by było  dorzucić z 5 kg.  facelii lub gorczycy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elamir    1

Tak jak wyżej pisano chce wysiać seradele po życie na kiszonkę w połowie maja i zastanawiam się czy nie dorzucić łubinu żółtego do mieszanki, żeby więcej masy było. Próbował tak ktoś, nie konkurują za bardzo te dwie rośliny? Chciałbym załapać się na dopłaty pastewne dlatego akurat łubin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCiapek330    17

Siał ktoś może seradelę siewnikiem konnym? Jeśli tak to jak go ustawialiście (dolny czy górny wysiew i jak na jakiej pozycji dźwignia zastawek)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

Ja zawsze sieję seradele po zbiorze żyta na kiszonkę około 20 mają wychodzi nieźle a czy ktoś praktykował wsiac seradele w żyto wiosna powiedzmy w marcu w ilości około 30kg a potem w maju po ścięciu żyta seradela by już rosła bez żadnej uprawy co o tym myślici

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt135    11

Czy stosował ktoś Agil czy leopard na perz w seradeli? W jakiej fazie należy zastosować środek? Planuje zakupy środków ochrony roślin i miałbym to z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro198080    0

Panowie jak wysiać seradela w owies jedno i drugie na ziarno. Sieje sie razem czy najpierw owies a dopiero później wsiew seradeli. Jest problem z ich zbiorem? Ziemia to V VI klasa dobrze utrzymana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro198080    0

Panowie jak wysiać seradela w owies jedno i drugie na ziarno. Sieje sie razem czy najpierw owies a dopiero później wsiew seradeli. Jest problem z ich zbiorem? Ziemia to V VI klasa dobrze utrzymana. Czy może się jednak nie da tego zrobić że względu na okresy wegetacji?

Edytowano przez jaro198080

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja sieje  razem  mieszam  w betoniarce   najpierw  seradela  do tego wsypuje  nitraginę   potem  dodaje  owies  i  sieje  razem

Edytowano przez TheKingofFarmersisback

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

a ja mam prośbę-pytanie czy moze ktos mi powiedziec ile wazy 1litr nasion saladery?

ewentualnie jezeli ktos ma nasiona czy noze nasypac 1 litr i zwazyc ,potrzebuje po prostu ciezar usypowy nasion zeby ustawic rozsiewacz bo chciałem zrobic wsiewke w pszenzyto ozimwz gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj