oki39

Dolina Rospudy

Polecane posty

oki39    2

yyyyy troszke Cie nierozumie nie sledze w telewizji tego wiedz nieznam tych ludzi a o rolniku to juz nie wiem kompletnie o co lata. O ktora droge Ci chodzii o ta co jest czy o ta obwodnice?


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Projekt ekologów przewiduje że droga będzie przecinać jakąś wieś, a chyba każdy się domyśla z czym to się wiąże ( jeśli ma być ekspresowa to przejazdy będą co ileś kilometrów, nie przejedziesz przez drogę ). Są chyba linki do mapek na forum


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

haah czyli widzicie przetnie jakas wies i znowu w tej wsi beda wypadki.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
haah czyli widzicie przetnie jakas wies i znowu w tej wsi beda wypadki.

Na drogę ekspesową nigdzie nie ma bezpośrednich wyjazdów to wypadków być nie powinno, tylko smród i hałas zostanie i daleka droga na bliskie pole. Ale czy slyszałeś by jakiś ekolog przejmował się człowiekiem na wsi w szczególności rolnikiem, dla nich to coś takiego jak Indianie w USA - wystrzelać, a niedobitki zamknąć w rezerwatach.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

No nie zajmie sie rolnikiem ekolog bo rolnik smrodzi ciagnikiem:P


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

@oki i właśnie ekolodzy są trochę podobni do ciebie(bez urazy oczywiście): usłyszą trochę i krzyczą jakby wszystko dokładnie wiedzieli. Jeśli nie wiesz to Ci powiem jeszcze że około 30 gospodarstw będzie musiało być zrównanych, jeśli zostanie wcielony projekt ekologów. Wtedy wypłacić odszkodowania to będzie wiele większy koszt niż osuszanie bagien. @Kserkses u mnie na bagnach też same olchy są, no i bobry :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
No nie zajmie sie rolnikiem ekolog bo rolnik smrodzi ciagnikiem:P

Dzięki ekologom rolnicy będą zmuszeni smrodzić więcej :rolleyes:


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
Dzięki ekologom rolnicy będą zmuszeni smrodzić więcej :)

Duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuużo więcej :( :( :) :rolleyes: :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

Hehe i paczcie z jednej obwodnicy zniszcza doline rospusty:P powieksza droge na pole rolnikowi i rolnik bedzie smrodzil traktorkiem:P hehe dobrze kombinuja::rolleyes:


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    248

ja powiem tylko tyle.Ekologów powinni stamtąd wystrzelić na orbite i jak najszybciej zacząć budowę obwodnicy.Żadne pieniądze ani cuda przyrody nie są tyle warte co życie setek ludzi którzy tam ginęli giną i będą ginąć jeśli obwodnica nie powstanie. Takie jest moje zdanie.Życie i zdrowie ludzi na pierwszym planie. Oczywiście nie chodzi mi o to żeby karczować setki tysięcy hektarów lasów bo ktoś ma taką zachciankę ale w ramach rozsądku jak najbardziej

 

"tak orzecze wódz tęga pała" :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psellos    0

A nie wydaje Ci sie Sztafek ze ten teren jako dziedzictwo dla przyszlych pokolen ma nadrzędna wartosc.Oczywiscie nalezy respektowac zdanie mieszkanców Augustowa-tam gina ich dzieci rozumiem ich,ale spójrz ze plan budowy tej drogi powstawal od ponad 10 lat wiedziano doskonale o tym ze jest to teren o duzym znaczeniu ekologicznym ale nikt z projektantów niepomyslal o tym aby go ominac i poprowadzic szlakiem który nie wzbudzi takich kontrowersji.

Oprócz tego kiedy rzadzący sa przyparci do muru to i tak niezamierzaja odstapic od swego planu pomimo grozby nalozenia kar przez UE.Pamietaj ze np.Minister srodowiska jest po to aby bronic interesów narodu w zakresie swoich obowiazków a on dziala wbrew jego woli,w tej kwestii, na to wskazuja sondaze.

Ja ogólnie jestem przciwny przyczepianiu sie do drzew ale w tej sytuacji ekolodzy niewazne kto za nimi stoi chociaz wierze w ich szczerosc i apolitcznosc, moim zdaniem maja calkowita racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
chociaz wierze w ich szczerosc i apolitcznosc,

HA HA HA

malutki cytacik z jednego z artykułów z rzepy

Gdy w 1988 ekolodzy przypinali się do drzew, broniąc Góry św. Anny, Adam Wajrak wyszydzał ich akcję. Jego ówczesną postawę może tłumaczyć fakt, iż wtedy Unia Wolności współrządziła i miała wiceministra od środowiska.
polecam przeczytać dwa artykuły z Rzepy http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/opini...opinie_a_1.html http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/opini...opinie_a_1.html

jak linki nie działają to zostały tu wklejone bo w rzepie zaraz znikają w płatnym archiwumhttp://www.ivrp.pl/viewtopic.php?p=55333#55333 .

Po przeczytaniu proszę o wypowiedzi !!!

 

W WSI24 wcześniej przez cały dzień leciał pasek że "Le Soir pisze że Polski rząd gardzi prawem unijnym " tylko jakby ktoś nie wiedział to w tej belgijskiej gazecie publikują niektórzy publicyści związani z GW z którą związany jest też Wajrak. Jednym z publicystów "Le Soir" jest np. Leopold Ungier niegdyś funkcjonariusz UB ( mam nadzieję że wiecie co to było ). O tym że GWno ma w d... Polskie interesy chyba wyjaśniać nie muszę, jest to wręcz partia polityczna która walczy o powrót do wpładzy straconej w ostatnich wyborach !!!

 

W podpisie mam coś dzięki czemu można zrozumieć "uczciwość" tej gazety :rolleyes:


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psellos    0

Kserkes niebylem na wczesniej na forum któego link podałes wiec ten "cytat" to zbieg okolicznosci,nie wnikałem za głęboko w polityczne zawilosci jakie towarzyszyly i towarzysza budowie tej drogi.Jedno jest pewne-napewno jest ona elementem gry politycznej z jednej bądz drugiej strony.Ale patrząc calkiem obiektywnie wydaje mi sie ze problem zachowania Doliny Rospudy w nietkniętym stanie wyrasta ponad polityczne podzialy i dlatego niepowinno sie starac na sile budowac tej obwodnicy przez rzeke tylko dlatego zeby zrobic "na zlosc" jakiejs tam partii politycznej czy ugrupowaniu-komukolwiek.Moim zdaniem pozostawienie tego terenu w stanie jak najbardziej naturalnym jest rzeczą najawzniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

@Psellos: sondaże wskazywały że parlamentarne wygra PO, prezydenckie Tusk i co z tego było: g***o było. A co do drogi: w '97 czy '99 Unia zatwierdziła wstępne plany obwodnicy, jedyne co się zmieniło od tamtej pory to to, że estakada będzie 11 m wysoka, a wtedy miało iść równo z terenem, przebieg ten sam, organizacje ekologiczne brały udział w planowaniu trasy i uznały że to jest najkorzystniejszy układ. To jest walka polityczna bo się obóz rządzących zmienił, i są protesty co ciekawe za którymi stoją ci, którzy wówczas rządzili i którzy są winni tej a nie innej trasie, protestują sami przeciw sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Obecnie rządzący jedyne co zrobili to zarezerwowali pieniądze i rozstrzygnęli przetarg na wykonawstwo, cała dokumentacja była zrobiona wcześniej. Szczególnie oburza mnie postępowanie Kalisza czy Siwca, bohaterów ekologów.

Co ciekawe PO jak zawsze gdy jest jakaś kontrowersyjna sprawa nabrała wody w usta !!!


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
Obecnie rządzący jedyne co zrobili to zarezerwowali pieniądze i rozstrzygnęli przetarg na wykonawstwo, cała dokumentacja była zrobiona wcześniej. Szczególnie oburza mnie postępowanie Kalisza czy Siwca, bohaterów ekologów.

Co ciekawe PO jak zawsze gdy jest jakaś kontrowersyjna sprawa nabrała wody w usta !!!

 

Nabrała wody w usta bo jak zwykle nie ma żadnego pomysłu!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

Sluchajcie na Rmf Fm Wolne zarty jak o dolinie rospudy zartuja:P masakra


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

no słyszałem,jaja sobie równo robią.. :rolleyes:


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Pasuje jak ulał do tematu, więc postanowiłem wkleić to z innego forum http://www.ivrp.pl/viewtopic.php?p=55516&a...99b063083#55516 dodam że autor jest lekarzem pracującym w Niemczech, więc zna tamtejsze realia

WITAMY w skansenie Polska czyli program Natura 2000

 

 

W ostatnim tygodniu bylem pare dni w Polsce. Jadac sobie samochodem obserwowalem zmiany i sluchalem radia Bzdet (jak to jeden z moich zacnych znajomych je okresla) - no wkoncu wroga trzeba sluchac, aby wiedziec co u niego Wsrod newsow waznych i niewaznych dobil mnie jeden, mianowicie o nastepnych blokowaniach polskich projektow przez Bruksele. Wszystko w kontekscie o Rospudzie i o obrzuceniu domu jakiegos zielonego z GW. Po puszczeniu paru zdan owego nastapilo ogloszenie nowych planow Brukseli w stosunku do Polski (oczywiscie komentator glosil to glosem zwyciezcy): gazoport nie moze byc budowany Swinoujsciu poniewaz ok. 50% Swinoujscia jest objetem programem Natura 2000, zeby bylo lepiej - rowniez tunel pod Swina nie moze byc budowany... Nie bede sie juz tutaj rozwijal jesli chodzi o obwodnice Wasilkowa...

Do Slaska mozna bylo podciagnac autostrade idaca na odcinku miedzy Olszyna a Krzywa jakies 70 km przez obszary lesne. Tam bylo wolno bo sa strefy, gdzie firmy nie placa podatkow, sa mrowki pracujace za niskie stawki, a co najwazniejsze - moze tam Helmutom uda sie odzyskac ziemie... Reszta Polski niech bedzie rezerwatem. A wiec kochani - nareszcie UE pokazala o co jej chodzi.

W zwiazku z tym, ze Polska ma byc skansenem, gdzie turysci z calego swiata beda mogli podziwiac jak to sie drzewiej zylo proponuje, jak to zwyczajowo przyjete jest na calym swiecie przed wjazdem do parku rozrywki, pobierac oplate - w zaleznosci od celu wyprawy moznaby podzielic:

a - wjazd na tereny gdzie mieszkaja sami tubylcy - 500 euro/miesiac

b - wjazd na tereny gdzie mieszkaja tubylcy i uprawiaja role 750 euro/miesiac

c - wjazd na tereny gdzie mieszkaja tubylcy i dookola jest las, w ktorym mieszkaja dzikie zwierzeta 1000 euro/miesiac

d - wjazd na tereny gdzie nie mieszkaja tubylcy a sa tylko lasy i dzikie zwierzeta 2000 euro/miesiac

Dodatkowo mozna wprowadzic oplaty:

zdjecie z bocianem - 200 euro

zdjecie ze swistakiem - 100 euro

zdjecie z kozica - 200 euro

zdjecie przy zatrzymanym przez KE projekcie tubylcow 1000 euro (jako wyjatkowy rarytas).

Dodatkowo jakies oplaty klimatyczne, klimatyczno-grilowe, a i jak samorzady pomysla to moga turystom pokazac konia z furmanka za 50 zeta albo pokazanie piejacego koguta za 150 zeta (w Niemczech trzymanie kogutow w terenie zabudowanym zostalo zakazane )...

Jakie ognisko z soltysem...

Mozliwe, ze ceny trzeba dopracowac, wiec czekam na Wasze propozycje...

_________________

Co myślicie o tym tekście i propozycjach w nim zawartych :rolleyes:

<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Moja opinia co do Doliny Rozpudy jest taka że nikt inny jak mieszkańcy okolic powinni mieć decydujący głos a oni chcą tej drogi już tak jak jest wytyczona i moje zdanie jest takie że nie powinno być pretensji bo jakiś Ekolog z Warszawy co obwodnica na obwodnicy nie ma zielonego pojęcia jaki horor tam ludzie na codzień przeżywają się mondrzy a ciekawe jak by on tam mieszkał i ktoś powiedział że lepiej wyburzyć 30 domów niż przez doline... albo jak by w każdego z nas wiosce była taka dolina i drugi wariant żeby za domami szła i dojazd na pole na max. ograniczony ciekawe co powinno wziąść góre dobro ludzi mieszkających wokół czy przyroda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

A z tego co slyszalem to ekolodzy sie juz wyniesli. Pewnie im sie znudzilo i bylo im zimni:P


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
A z tego co slyszalem to ekolodzy sie juz wyniesli. Pewnie im sie znudzilo i bylo im zimni:P
Pewnie wprost przeciwnie, bo jak się ociepliło to zrobiło się mokro :rolleyes:

<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekQ    9

moim zdaniem powinni wybudowac te obwodnice tak jak jest teraz przeciez nie popsuja calej doliny Rospudy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
    • Przez kamils1118
      Witam. Czy będąc na ryczałcie i mając konto osobiste w banku spółdzielczym muszę zakładać drugie konto rolnicze żeby dostawać przelewy fakturowe np. za sprzedane bydło lub zboże? Wiem że dopłaty bezpośrednie mogą wpływać normalnie na konto osobiste.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj