Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dolina Rospudy

111 odpowiedzi na ten temat

#61 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 25 luty 2007 - 12:40

Dolina Rospudy Robi si? coraz ciekawiej

Projektant "ekologicznej" obwodnicy Augustowa nie ma uprawnie??
2007-02-25
Jan Jakiel ze stowarzyszenia SISKOM, który zaprojektowa? lansowany przez ekologów alternatywny wariant obwodnicy Augustowa, nie ma do takich prac ?adnych uprawnie? jak dowiedzia? si? "Wprost". Co wi?cej, Jakiel nigdy nie zaprojektowa? nawet ?adnej drogi.

- Jego propozycja trasy wokó? Augustowa nie omija punktów kolizyjnych, a na jednym etapie przebiega nawet przez ?rodek wsi - mówi Tadeusz Suwara, prezes firmy Transprojekt Warszawa, która przygotowa?a aktualny plan obwodnicy. - To w rzeczywisto?ci nie jest gotowy projekt, a jedynie kreska namalowana na mapie - mówi o pomy?le Jakiela Andrzej Maciejewski, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jan Jakiel przyznaje, ?e nie ma uprawnie?. - Po sko?czeniu studiów powinienem odby? dwuletni sta? na budowie i w biurze projektowym. Jestem w trakcie. To jednak nie ma ?adnego znaczenia, bo pod przygotowanym przez nas projektem podpisa?a si? osoba maj?ca takie uprawnienia. Prosi?a jednak o anonimowo?? - mówi „Wprost" Jakiel. Przyznaje, ?e jego projekt jest na razie studyjny, a kolejne jego etapy powinno przygotowa? renomowane biuro projektowe.

Wi?cej w poniedzia?kowym wydaniu „Wprost"

http://www.wprost.pl/ar/?O=101969
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dolina Rospudy Dzisiaj, 11:27
  •  

#62 Share at_horses

at_horses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 25 luty 2007 - 14:34

Dolina Rospudy W tym wszyskim Ci ludzie nie zdaja sobie z jednej podstawowej rzeczy sprawy... Unia daje, unia wymaga... jak nasze oszolomy z rzadu na sile rusza ta budowe, unia cofnie pieniadze (bo kto jak inny jak nie unia daje ta kase na ta obwodnice) to dopiero wtedy augustowianie poczekaja sobie nastepne nascie lat na obwodnice... no chyba ze sami sobie zbuduja za swoje pieniadze...
Nasz kochany rzad jak narazie potrafi tylko szczuc ludzi na siebie... (zyjemy niestety w ciemnogrodzie...)
Kaczuchy nie wiedza jak z tego wyjsc to CBA nasylaja i referendum które nic nie wnosi...

Kazda ze stron ma swoje racje ale jezli nie bedziemy dzialac zgodnie z tym czego wymaga od nas unia (my rolnicy wiemy cos na ten temat...) beda kary, cofniete pieniadze na inne drogi, remonty, obwodnice... byl kiedys taki zart ze sukces budowy polskich dróg ma wielu ojców ale jedna matke... Unie Europejska....
niech poczekaja na orzeczenie komisji europejskiej...
mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

#63 Share mirek998

mirek998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 luty 2007 - 16:12

Dolina Rospudy panowie,ja nie jesem z tamtych stron jestem z południa pyrlandii ale czy Wy nie znacie sposobu z beczkowozem z gnojowicą jak to swego czasu w Bartoszycach zastosowali?. kiedyś w ,,Sexmisji" mówili: facet twój wróg" teraz to ,,zielony twój wróg " przynajmniej jeśli chodzi o rolników :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Pronar15

Pronar15

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 25 luty 2007 - 18:14

Dolina Rospudy Powiem krótko moim zdaniem poweinni usunąć natychmiast stamt ekoloogów zanimsię rozproszą postawcie sie w sytuacji mieszkanców augustowa oni noca nie mogą spac przez te wielkie tiry i dla nich to jestr jedyne rozwiązanie. A tak wogle to ja nie lubie Ekologów bo przez nich wycofali rajd KORMORAN odbywający sie w moim regionie czyli podsumowując powinni wjechac buldorzerami i by szybko uciekli a jak nie to gaz łzawiący i wszystkich na 48h na komende

#65 Share siostrzeniecjara

siostrzeniecjara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 25 luty 2007 - 18:31

Dolina Rospudy W Dolinie Rospudy pojawił sie nawet Krzysztof Kononowicz aby pogodzic ekologow oraz zwolennikow obwodnicy Augustowa chyba nic z tego nie wyszlo.Ja jestem za obwodnica czasmi mam okazje jechac tamta droga to az strach, tyle niewinnych ludzi zgnielo...

#66 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 25 luty 2007 - 19:22

Dolina Rospudy Kononowicz to dopiero by polska rzadzil... :)
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#67 Share Kasztanka

Kasztanka

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 237 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 27 luty 2007 - 19:01

Dolina Rospudy

Kononowicz to dopiero by polska rzadzil... :)

"Co sie stało sie?" :)
"Od tego oni są, od tego są oni" :)

#68 Share V8.

V8.

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 28 luty 2007 - 16:11

Dolina Rospudy ja jestem za obwodnicą.. czasami jezdze sprinterem przez Augustów...wiec dobrze wiecie o czym mowie .. oczywiscie przyroda przyroda...ale ludzie bezpieczeństwo jest bezcenne .,,tych ktorzy mieszkaja tam i tych którzy podrózują .

#69 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 28 luty 2007 - 18:39

Dolina Rospudy Nad doliną rozpudy to wszyscy rozpaczają bo będzie przechodziła tamtędy obwodnica, według wielu bezpieczna dla przyrody(estakady na wysokości 11 metrów nad gruntem), ale jak na dnie Bałtyku ma przebiegać gazociąg to jest dobrze, bo to Szkopy z Ruskimi robią. A to jest dopiero bomba ekologiczna!!!!!!!!!!!!

#70 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 28 luty 2007 - 18:50

Dolina Rospudy No niby bedzie iles tam nad ziemia ale i tak osuszanie tych bagien zajmie duzo czasu i pochlonie duzo kasy. Moze pogadalibysmy tera o tym gazociagu? Bo widze malo kto sie wypowiada juz o dolinie to niebede zakladal tematu nowego. Ja mysle tak jezeli gdzies na dnie baltyku lezy stara tykajaca boba to pomyslcie co bedzie jak sie styknie z gazociagiem wypchanym gazem, po rurach poplynie ogien i zrobi sie duze ognisko u "dawcy" i odbiorcy gazu. A mysle ze w wodzie nie powinno byc ale malo kto plywa po dnie baltyku (chyba). Co Wy myslicie o tym?
Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 28 luty 2007 - 18:54

Dolina Rospudy Sam gazociąg !!! a jeszcze przy budowie jak zostanie naruszona broń chemiczna, której akurat w Bałtyku nie brakuje i nawet nikt nie wie w których miejscach ona leży. :rolleyes:

Gdzie są ci którzy zapewniali że wejście do UE nie ograniczy naszej suwerenności !!!!!!!!!!!!!!
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#72 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 28 luty 2007 - 18:57

Dolina Rospudy No wlasnie bedzie lecial ogien i po drodze niszczyl wszytskie tykajace bomby. Onie az sami sie prosza o tragedie.

#73 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 28 luty 2007 - 18:58

Dolina Rospudy @oki jak o będzie 11 metrów nad ziemią to spaliny wiatr zdmuchnie hen daleko i zostanie ich tyle ile by tam doszło nawet z wariantu ekologów. A co do osuszania: mój kuzyn studiował projektowanie dróg itp, jak z nim gadałem to mówił że jest już taka technika, która pozwala osuszyć teren wyliczony niemal co do centymetra, także twój powód odpada. A co do Bałtyku: to jest niebezpieczne na pewno. Mogę się założyć, że gdyby prowadzono gazociąg z Norwegii do Polski to Szkopy i Ruskie by protestowali, że Bałtyk jest zagrożony, ale że idzie jak idzie to widzicie co jest.

#74 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 28 luty 2007 - 19:01

Dolina Rospudy Ja nie watpie ze technika nie idzie na przod i napewno maja takie sposoby ze byloby tak jak mowisz ale troche kasy na to pojdzie chyba nie? A co do spalin to nie bylbym taki pewny zreszta i tak zyjemy w takim powietrzu paskudnym ze czy pojdzie wiecej czy mniej to juz mala roznica.

#75 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 28 luty 2007 - 19:21

Dolina Rospudy Oki widzę że popierasz Wajraka i jego ekologów, a i jeszcze Kalisza który był w rządzie który właśnie tę drogę projektował.
Postaw się w sytuacji rolnika, którego taka droga odetnie od pola i by coś zebrać z pola położone kilkadziesiąt metrów dalej będzie zaiwaniał ileś kilometrów, słuchałem tych ekologów w "Warto rozmawiać" ( można chyba to obejrzeć na www.itvp.pl ) jak też na blogu Wajraka http://adamwajrak.blox.pl/html Oni nie słuchają i nie chcą słuchać żadnych argumentów, ci ludzie co tam mieszkają dla nich są niczym - raczej podludźmi. Z wpisów można wnioskować że ich jedynym kontaktem z naturą jest to co zobaczą w TV i przeczytają GWnie oraz co im opowie ich GURU.
Czy ktoś wierzy w to że jak wytyczą inny przebieg trasy to nie będzie protestów ???

Nie wiem, ale w TV gdy pokazywali te demonstracje to ja widziałem tylko las sosnowy, może tam jest inaczej, ale ja u siebie na podmokłym terenie widzę tylko olchę. To prawdziwy ekolog powinien zrąbać ten las i odtworzyć taki jak powinien być w naturze :rolleyes:

#76 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 28 luty 2007 - 19:27

Dolina Rospudy yyyyy troszke Cie nierozumie nie sledze w telewizji tego wiedz nieznam tych ludzi a o rolniku to juz nie wiem kompletnie o co lata. O ktora droge Ci chodzii o ta co jest czy o ta obwodnice?

#77 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 28 luty 2007 - 19:32

Dolina Rospudy Projekt ekologów przewiduje że droga będzie przecinać jakąś wieś, a chyba każdy się domyśla z czym to się wiąże ( jeśli ma być ekspresowa to przejazdy będą co ileś kilometrów, nie przejedziesz przez drogę ). Są chyba linki do mapek na forum

#78 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 28 luty 2007 - 19:34

Dolina Rospudy haah czyli widzicie przetnie jakas wies i znowu w tej wsi beda wypadki.

#79 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 28 luty 2007 - 19:49

Dolina Rospudy

haah czyli widzicie przetnie jakas wies i znowu w tej wsi beda wypadki.

Na drogę ekspesową nigdzie nie ma bezpośrednich wyjazdów to wypadków być nie powinno, tylko smród i hałas zostanie i daleka droga na bliskie pole. Ale czy slyszałeś by jakiś ekolog przejmował się człowiekiem na wsi w szczególności rolnikiem, dla nich to coś takiego jak Indianie w USA - wystrzelać, a niedobitki zamknąć w rezerwatach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 28 luty 2007 - 20:04

Dolina Rospudy No nie zajmie sie rolnikiem ekolog bo rolnik smrodzi ciagnikiem:P