oki39

Dolina Rospudy

Polecane posty

kserkses    2

ze dwa dni temu czytałem, że by było ekologicznie to nie powinno na kuli ziemskiej być więcej niż 10 tysięcy ludzi :)


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

dawno mnie nie bylo i nieczytalem wszystkich komentarzy ale wydaje mi sie ze przesadzacie troche z ta ekologia. Oczywiscie jezeli sa ekologami to nie powinni robic czegos co zagraza atmosferze i kuli ziemskiej, niech jezdza brudzacymi brumami ale niech chociarz uratuja jedna rzecz to ze jezdza autami to znaczy ze nie moga bronic Doliny Rospudy? czy jakiej innej waznej ziemi na naszym globie?


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

@Oki39: oni ratując dolinę Rozpudy skazują na śmierć wiele ludzi!!!! Wyobraź sobie o ile czasu się przeciągnie budowa jeśli zmienią trasę, wykupienie gruntu itd itp. Przecież to kilkaset osób nawet może zginąć, a ile zostanie rannych, kalekami??!!!Dla nich od ludzi ważniejsze są robaczki!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

hm.. no moze tak. Wiecie z jednej strony dobrze i zle a z drugiej zle i dobrze ja na ten czas az sie wybuduje obwodnica to bym zrobil przejscia nad i pod jezdnia. To by mieli chociarz na ten czas bezpiecznie zreszta i tak zanim sie wybuduje to ile minie.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

a po co robic obwodnice??? szybciej by bylo wysiedlic Augustów,albo calkiem zburzyc a ludzi tam mieszkajacych przeniesc do rospudy,gdzie beda na drzewach mieszkac,nie jezdzic tylko chodzic i jesc tylko zdrowa zywnosc... :):)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

hehe no kolejny pomysl:P


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

oki,jest wiele pomyslow,tylko nie kazdy chce tych pomyslów wysłuchac,i tak te pacany zrobia co chca nie proszac nikogo o zdanie i i nie zwazajac na krzywde innych ludzi..cóz takie jest zycie..w dolinie rospudy...hehe :):)

co z tego ze bedzie piekna dolina jak ludzie beda ginac...

 

a moze by tak przeniesc Augustow gdzies indziej?? nie ma ktos moze wolnego pola?? :):):)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Jak dobrze zapłacą to mogę ich wpuścic :) ale pewnie ekolodzy też by się znaleźli, w przeciwieństwie do zakopanej zdechlizny u Stokłosy która ekologom specjalnie nie przeszkadza. Rolnik u siebie jak padnie zwierzak to zakopać nie może, a tam tysiące ton i jest OK.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jak sąsiad nie podkabluje to można zakopać :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

wlasnie..."jak sasiad nie podkabluje".. :)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Robi si? coraz ciekawiej

Projektant "ekologicznej" obwodnicy Augustowa nie ma uprawnie??

2007-02-25

Jan Jakiel ze stowarzyszenia SISKOM, który zaprojektowa? lansowany przez ekologów alternatywny wariant obwodnicy Augustowa, nie ma do takich prac ?adnych uprawnie? jak dowiedzia? si? "Wprost". Co wi?cej, Jakiel nigdy nie zaprojektowa? nawet ?adnej drogi.

 

 

 

- Jego propozycja trasy wokó? Augustowa nie omija punktów kolizyjnych, a na jednym etapie przebiega nawet przez ?rodek wsi - mówi Tadeusz Suwara, prezes firmy Transprojekt Warszawa, która przygotowa?a aktualny plan obwodnicy. - To w rzeczywisto?ci nie jest gotowy projekt, a jedynie kreska namalowana na mapie - mówi o pomy?le Jakiela Andrzej Maciejewski, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Jan Jakiel przyznaje, ?e nie ma uprawnie?. - Po sko?czeniu studiów powinienem odby? dwuletni sta? na budowie i w biurze projektowym. Jestem w trakcie. To jednak nie ma ?adnego znaczenia, bo pod przygotowanym przez nas projektem podpisa?a si? osoba maj?ca takie uprawnienia. Prosi?a jednak o anonimowo?? - mówi âWprost" Jakiel. Przyznaje, ?e jego projekt jest na razie studyjny, a kolejne jego etapy powinno przygotowa? renomowane biuro projektowe.

 

 

Wi?cej w poniedzia?kowym wydaniu âWprost"

http://www.wprost.pl/ar/?O=101969

<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

W tym wszyskim Ci ludzie nie zdaja sobie z jednej podstawowej rzeczy sprawy... Unia daje, unia wymaga... jak nasze oszolomy z rzadu na sile rusza ta budowe, unia cofnie pieniadze (bo kto jak inny jak nie unia daje ta kase na ta obwodnice) to dopiero wtedy augustowianie poczekaja sobie nastepne nascie lat na obwodnice... no chyba ze sami sobie zbuduja za swoje pieniadze...

Nasz kochany rzad jak narazie potrafi tylko szczuc ludzi na siebie... (zyjemy niestety w ciemnogrodzie...)

Kaczuchy nie wiedza jak z tego wyjsc to CBA nasylaja i referendum które nic nie wnosi...

 

Kazda ze stron ma swoje racje ale jezli nie bedziemy dzialac zgodnie z tym czego wymaga od nas unia (my rolnicy wiemy cos na ten temat...) beda kary, cofniete pieniadze na inne drogi, remonty, obwodnice... byl kiedys taki zart ze sukces budowy polskich dróg ma wielu ojców ale jedna matke... Unie Europejska....

niech poczekaja na orzeczenie komisji europejskiej...


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek998    0

panowie,ja nie jesem z tamtych stron jestem z południa pyrlandii ale czy Wy nie znacie sposobu z beczkowozem z gnojowicą jak to swego czasu w Bartoszycach zastosowali?. kiedyś w ,,Sexmisji" mówili: facet twój wróg" teraz to ,,zielony twój wróg " przynajmniej jeśli chodzi o rolników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar15    0

Powiem krótko moim zdaniem poweinni usunąć natychmiast stamt ekoloogów zanimsię rozproszą postawcie sie w sytuacji mieszkanców augustowa oni noca nie mogą spac przez te wielkie tiry i dla nich to jestr jedyne rozwiązanie. A tak wogle to ja nie lubie Ekologów bo przez nich wycofali rajd KORMORAN odbywający sie w moim regionie czyli podsumowując powinni wjechac buldorzerami i by szybko uciekli a jak nie to gaz łzawiący i wszystkich na 48h na komende

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Dolinie Rospudy pojawił sie nawet Krzysztof Kononowicz aby pogodzic ekologow oraz zwolennikow obwodnicy Augustowa chyba nic z tego nie wyszlo.Ja jestem za obwodnica czasmi mam okazje jechac tamta droga to az strach, tyle niewinnych ludzi zgnielo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

Kononowicz to dopiero by polska rzadzil... :)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanka    1
Kononowicz to dopiero by polska rzadzil... :)

 

"Co sie stało sie?" :)

"Od tego oni są, od tego są oni" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
V8.    0

ja jestem za obwodnicą.. czasami jezdze sprinterem przez Augustów...wiec dobrze wiecie o czym mowie .. oczywiscie przyroda przyroda...ale ludzie bezpieczeństwo jest bezcenne .,,tych ktorzy mieszkaja tam i tych którzy podrózują .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Nad doliną rozpudy to wszyscy rozpaczają bo będzie przechodziła tamtędy obwodnica, według wielu bezpieczna dla przyrody(estakady na wysokości 11 metrów nad gruntem), ale jak na dnie Bałtyku ma przebiegać gazociąg to jest dobrze, bo to Szkopy z Ruskimi robią. A to jest dopiero bomba ekologiczna!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

No niby bedzie iles tam nad ziemia ale i tak osuszanie tych bagien zajmie duzo czasu i pochlonie duzo kasy. Moze pogadalibysmy tera o tym gazociagu? Bo widze malo kto sie wypowiada juz o dolinie to niebede zakladal tematu nowego. Ja mysle tak jezeli gdzies na dnie baltyku lezy stara tykajaca boba to pomyslcie co bedzie jak sie styknie z gazociagiem wypchanym gazem, po rurach poplynie ogien i zrobi sie duze ognisko u "dawcy" i odbiorcy gazu. A mysle ze w wodzie nie powinno byc ale malo kto plywa po dnie baltyku (chyba). Co Wy myslicie o tym?


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Sam gazociąg !!! a jeszcze przy budowie jak zostanie naruszona broń chemiczna, której akurat w Bałtyku nie brakuje i nawet nikt nie wie w których miejscach ona leży. :rolleyes:

 

Gdzie są ci którzy zapewniali że wejście do UE nie ograniczy naszej suwerenności !!!!!!!!!!!!!!


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

No wlasnie bedzie lecial ogien i po drodze niszczyl wszytskie tykajace bomby. Onie az sami sie prosza o tragedie.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

@oki jak o będzie 11 metrów nad ziemią to spaliny wiatr zdmuchnie hen daleko i zostanie ich tyle ile by tam doszło nawet z wariantu ekologów. A co do osuszania: mój kuzyn studiował projektowanie dróg itp, jak z nim gadałem to mówił że jest już taka technika, która pozwala osuszyć teren wyliczony niemal co do centymetra, także twój powód odpada. A co do Bałtyku: to jest niebezpieczne na pewno. Mogę się założyć, że gdyby prowadzono gazociąg z Norwegii do Polski to Szkopy i Ruskie by protestowali, że Bałtyk jest zagrożony, ale że idzie jak idzie to widzicie co jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

Ja nie watpie ze technika nie idzie na przod i napewno maja takie sposoby ze byloby tak jak mowisz ale troche kasy na to pojdzie chyba nie? A co do spalin to nie bylbym taki pewny zreszta i tak zyjemy w takim powietrzu paskudnym ze czy pojdzie wiecej czy mniej to juz mala roznica.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Oki widzę że popierasz Wajraka i jego ekologów, a i jeszcze Kalisza który był w rządzie który właśnie tę drogę projektował.

Postaw się w sytuacji rolnika, którego taka droga odetnie od pola i by coś zebrać z pola położone kilkadziesiąt metrów dalej będzie zaiwaniał ileś kilometrów, słuchałem tych ekologów w "Warto rozmawiać" ( można chyba to obejrzeć na www.itvp.pl ) jak też na blogu Wajraka http://adamwajrak.blox.pl/html Oni nie słuchają i nie chcą słuchać żadnych argumentów, ci ludzie co tam mieszkają dla nich są niczym - raczej podludźmi. Z wpisów można wnioskować że ich jedynym kontaktem z naturą jest to co zobaczą w TV i przeczytają GWnie oraz co im opowie ich GURU.

Czy ktoś wierzy w to że jak wytyczą inny przebieg trasy to nie będzie protestów ???

 

Nie wiem, ale w TV gdy pokazywali te demonstracje to ja widziałem tylko las sosnowy, może tam jest inaczej, ale ja u siebie na podmokłym terenie widzę tylko olchę. To prawdziwy ekolog powinien zrąbać ten las i odtworzyć taki jak powinien być w naturze :rolleyes:


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj