oki39

Dolina Rospudy

Polecane posty

Tomcraft    4
Komisja Europejska żąda wstrzymania prac w Dolinie Rospudy

 

 

 

Komisja Europejska jest gotowa zwrócić się do Trybunału Sprawiedliwości UE o wydanie Polsce nakazu wstrzymania prac przy budowie obwodnicy Augustowa w cennej przyrodniczo Dolinie Rospudy - powiedział komisarz ds. środowiska Stawros Dimas.

Podczas spotkania w Brukseli z ministrem środowiska Janem Szyszką Dimas zapowiedział, że wyśle do polskiego rządu list z takim ostrzeżeniem. - Jeśli reakcja polskiej strony będzie niesatysfakcjonująca, rozpoczniemy przyspieszoną procedurę jak najszybciej, by zapobiec wyrządzeniu niepowetowanych szkód w środowisku naturalnym. Mam nadzieję, że uda się zapobiec poważnej katastrofie - oświadczył komisarz.

 

Podkreślił swoje rozczarowanie tym, że mimo upomnień ze strony Komisji Europejskiej Polska postanowiła kontynuować procedury, które otwierają drogę do budowy obwodnicy Augustowa na terenach chronionych w ramach unijnego programu Natura 2000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Ta mapka torche naświetliła sprawę :) Faktycznie poco budowac drogę na torfach i centralnie w lasach (duże koszty) jeśli można puści innym szlakiem który jest np wyznaczyny na tej mapce. Moim zdaniem to jest jakas manipulacja kogos kto stoi wysoko lub grupy ludzi. Ja juz nie moge sie doczekac kiedy zbudują tą ekspresówke, mam nie daleko to bede mógł ją osobiscie podziwiać :) Mam nadzieje ze wkońcu dojdą do porozumienia, niby sprawa prosta dla normalnego człowieka ale dla panów którzy stoją wyżej już nie... ciekaw jestem dlaczego.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

z tego co widze podwariant e bylby dobry tylko ze ja sie nie znam wiec duzo powiedziec nie moge... :):)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

to teraz za obwodnicą jeszcze z dziesięć lat poczekają, a ekolodzy i tak będą protestować.

Obwodnica będzie po bardziej zabudowanym terenie, ludzie będą naprawdę wdzięczni :)

 

Jewropejsy najchętniej by chcieli żeby Polacy żyli tak jak kilkaset lat temu, bo tak będzie ekologicznie, tylko z tą różnicą, że na zwierzątka to polować nie będzie można ( zresztą nie ma już na co, bo chronione lisy już swoje zrobiły ), roślinek też pewnie jeść nie wolno, bo jeszcze jakiegoś unikata skonsumują. Może załatwią eutanazję, to będzie takie postępowe.

 

A Rozpuda zarośnie i ta fauna i flora i tak zginie !!!


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Dla mnie to wszystkie warianty i podwarianty wydają się trochę dziwne jak patrze na tą mapkę!!!!A co do polityków UE to jestem ciekaw co by odpowiedzieli na pytanie dotyczące doliny:"Co Pan/Pani wie o tej dolinie i o tym obszarze"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
Może jeszcze wrócić :):):):)

powiedzial ze koniec z miastem....i chyba ma racje :) bo kto by chcial mieszkac w tlocznym miescie? :):):)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

jestem z tych okolic i z przykrością muszę stwierdzić, że życie wśród tej ilosci ciężarówek jest naprawdę uciążliwe mieszkałem około 20 lat przy głównej drodze prowadzoncej do przejścia granicznego w Budzisku kto nie miał z tym do czynienia to niewiele może powiedzieć. Augustów i Suwałki to miasta , w których rocznie ginie kilkanaście osób bezpośrednio zabitych przez ciężarówki lub związane z nimi kolizje. Do dziś pamiętam co zostało z dziewczyny, którą potrąciła 32 tonowa ciężarówka wyobrażcie sobie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak więc jestem i zawszę będę za wyprowadzeniem ciężkiwgo ruchu z miast i wsi. A apropo doliny Rospudy kochani połowa mojej rodziny mieszka w tych okolicach jest tam naprawdę urokliwie jednak kto z was chciałby mieć ok 6000 tyś. tirów na dobę obok swego obejścia ????


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

"CYTAT"

Dla mnie to wszystkie warianty i podwarianty wydają się trochę dziwne jak patrze na tą mapkę!!!!A co do polityków UE to jestem ciekaw co by odpowiedzieli na pytanie dotyczące doliny:"Co Pan/Pani wie o tej dolinie i o tym obszarze"

 

 

 

brawo świetne pytanie połowa ludzi, którzy opowiadają się przeciwko budowie obwodnicy nie bardzo wiedzą w którym miejscu leży ta dolina


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Nie wiem czy wiecie, ale sie okazało że ci co tam siedzą(ekolodzy)dostają nawet 400zł dziennie!!!!!Pytanie brzmi kto im za to płaci i jaki ma w tym cel??!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

tak slyszalem o tym dzis w radiu gadali.. :)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

@tomcraft słuchaj firma siskom chce puścić obwodnice przez 10 miejscowości, znaczy to że mają je wyburzyć. Ja jestem za obwodnicą. Niech ci zieloni przyjadą strajkować do miasta i zobaczą jak to jest żyć z tirami...


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maQ    2

budowie obwodnicy w dolinie rospudy mówie stanowcze nie

po co niszczyć kolejne piękne krajobrazy i siedliska wielu zagrożonych zwierząt, skoro jest inne wyjście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba99    0
jak jest inne rozwiązanie,to niech puszcza tą droge drugą stroną i wszyscy bedą zadowoleni,a ci ekolodzy to troche przesadzają,namioty na drzewie :)

jak to widzę,to przypomina się reklama piwa>tylko dla orłów<.

Ta z kretem na drzewie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
budowie obwodnicy w dolinie rospudy mówie stanowcze nie

po co niszczyć kolejne piękne krajobrazy i siedliska wielu zagrożonych zwierząt, skoro jest inne wyjście

To dotyczy obwodnicy Warszawy, ale jak najbardziej na miejscu

Ekolodzy protestują przeciw warszawskiej obwodnicy autostradowej w tunelu pod Ursynowem (14 km od centrum miasta) i proponują obwodnicę przez Górę Kalwarię (ponad 40 km) - udając, że nie rozumieją, iż nikt tamtędy jeździć nie będzie. Oczywiście można uznać, że stolica ma już wszelkie potrzebne obwodnice - od północy przez Gdańsk, od południa przez Kraków, od zachodu przez Berlin i od wschodu przez Moskwę. Wystarczy myśleć obwodnicą mózgu, a nie samym mózgiem.

http://krzysztofleski.salon24.pl/6538,index.html

 

 

Podobno ma być referendum na Podlasiu w sprawie obwodnicy, tylko jak wiadomo jeśli referendum da inny wynik niż oczekuje UE to i tak nie będzie miało znaczenia, bo tak wygląda w UE demokracja. Wiele razy było tak że gdy wynik był inny niż miał być to robiono referanda dotąd, aż wynik był własciwy.

 

Dodam też że nie pamiętam takiej awantury gdy okazało się że Stokłosa utylizował tysiące ton zdechlizny zakopując to w ziemi. Czyżby dlatego że to jego ziemia i nikomu nic do tego ??? Wody gruntowe raczej nie uznają granic !!!

 

Czy obozowiska i samochody ekologów w lesie nad Rozpudą nie niszczą środowiska ??? Czy palenie ognisk w takim lesie jest dozwolone ???


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Referendum faktycznie jest rozwazane, ja jesli bede glosował to oczywiscie na tak, torche ta nagonka medialna jest przesadzona... Jak by to był jakis zamach terrorystyczny ;] Może ktos chce zarobic to niech tam jedzie podobono płacą 400zł za dzien :) tylko najgorzej jak by ktoś takiego delikwenta scioł razem z drzewem heh Gdyby tam wpuscic Augustowian to by szybko zrobili tam porządek;]


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Geodeci wyznaczą trase a Augustowianie przyjdą nocą z piłami spalnowymi i wytno moment dzrzewa razem z ekologami :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
Geodeci wyznaczą trase a Augustowianie przyjdą nocą z piłami spalnowymi i wytno moment dzrzewa razem z ekologami :)

i po robocie odjadą samochodami ekologów :) , bo co to za ekolog co jeździ czymś co powoduje efekt cieplarniany :)


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
i po robocie odjadą samochodami ekologów :) , bo co to za ekolog co jeździ czymś co powoduje efekt cieplarniany :)

 

Powinni im pozabierać samochody i sprzedać. Pieniądze przeznaczyć np: na płyty obornikowe. Ekolodzy niech jeżdzo rowerami.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ciekawe jest to ,że kupili jakiś tam hektar ziemi-uwaga -3 lata temu-ciekawe czy już wtedy wszystko zostało zaplanowane-a jeżeli tak to przez kogo?Druga rzecz-gdzie ci ludzie pracują ,a jeżeli pracują to kto im wszystkim udzielił urlopów w tym samym czasie ?No i na koniec mam jedną propozycję-powinniśmy tych ekologów potraktować jako szlagier eksportowy-jeżeli gdzieś w Unii zaczną budować jakąś drogę ,która choć trochę ingerowałaby w otaczające środowisko powinniśmy wysyłać tych młodych ,silnie zmotywowanych ludzi aby własną piersią bronili dziewiczej Unijnej przyrody a nasz rząd powinien grzmieć i upominać te państwo członkowskie ,które by na taki akt się poważyło (zasada wzajemności-co nie ?:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Ciekawe jak budowali drogi w Alpach nie naruszając środowisko, czy może jest tak że my to chcemy żyć, a tam gdzieś w Polsce to urządzimy skansen :)


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Dla ekologów życie mrówki jest ważniejsze od życia człowieka :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Kto im płaci te 400 zł?? Zapewne ci co wykupili działki po drugiej stronie Augustowa. Ja osobiście jestem za budową bo byłem pare razy w augustowie i wiem co tam się dzieje na ulicach. A zmiana przebiegu trasy odwlecze napewno budowę na conajmniej 5 lat w tym czasie zginie może 100- 150 osób ale to się nie liczy dla ekologów. Kiedyś oglądałem dokument na temat drzew prz drogach itp. to np. szwedzi przy drogach powycinali wszystkie drzewa(nie pamiętam jakich to się tyczyło dróg czy tylko ekspresowych czy innych)

i na nic się zdały krzyki ekologów bo władze podjeły decyzję że to posunięcie uratuje życie wielu osobom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Zasadnicza rzecz: to nie jest protest przeciw budowie autostrady tylko przeciw rządowi!!!!Widzieliście te wozy telewizyjne?? Przecież oni śledzą tam każdy krok rządowych!!!!!!!!

 

Co do rozwiązania problemu ze środowiskiem naturalnym to mam 2 propozycje:

1. Skasujmy wszystkie samochody, ciągniki, różnego rodzaju silniki itp itd, cofnijmy się w rozwoju o jakieś 200 lat, a ziemie będziemy uprawiać w koniki, dalej by nie wykorzystywać` zasobów złóż mineralnych to wszystko twórzmy z drzewa(budynki, maszyny itp), cofnijmy się o dodatkowe 1000-1500 lat. A żeby nie marnować drzew to wybijmy wszystkich ludzi, natura będzie żyła swoim życiem. Ciekawe czy ekologom byłoby wtedy happy???

2. Jak nie pasuje 1. to zebrać wszystkie atomówki jakie są(wystarczą pewnie tylko izraela i USA) rozmieścić je równomiernie na globie, wysadzić jednocześnie wszystkie, rozpier***ić planetę i po problemie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

tak,to jest najlepszy wariant ten ostatni... :)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
    • Przez kamils1118
      Witam. Czy będąc na ryczałcie i mając konto osobiste w banku spółdzielczym muszę zakładać drugie konto rolnicze żeby dostawać przelewy fakturowe np. za sprzedane bydło lub zboże? Wiem że dopłaty bezpośrednie mogą wpływać normalnie na konto osobiste.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj