oki39

Dolina Rospudy

Polecane posty

oki39    2

Jak wiecie od pewnego czasu w mediach duzo mowi sie o tej dolinie ma tamtedy przebiegac obwodnica ktora ma zapewnic mniej wypadkow na drodze glownej przebiegajacej przez miasto Augustów gdzie jak mowili w telewizji codziennie ginie czlowiek, jakie sa wasze zdania na ten temat? Ja sprawy tak bardzo nieznam i nie sledze jej ale wydaje mi sie ze nie powinni przeprowadzac tam obwodnicy. Mowili ze osuszanie terenu pochlonie starsznie duzo pieniedzy, ze nie bedzie to oplacalne. Moga przecierz zbudowac ja po drugiej stronie. Moze ktos z was mieszka tam? Albo co lepsze uczestniczy w "walce" o piekno przyrody.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

A budowa obwodnicy trasą którą "ekolodzy" wyznaczyli będzie kosztować jeszcze więcej!!! A niech budują!!!Nie budowali obwodnic było źle, chcą budować też nie dobrze!! Ten naród ma nasrane we łbie!!! A co do "ekologów" to ja jestem ciekaw czym oni jeżdżą-samochodami czy bryczkami w konie??jak domy ogrzewają itd...!! A takich "dolin" to jest baaardzo dużo, tylko że nie są tak zabezpieczone. Jak ci ekolodzy wejdą na drzewa to powinni je ścinać razem z nimi!!!By obalili jedno i reszta by uciekła!!! I 3/4 z tych "ekologów" to nie żadni ekolodzy tylko przeciwnicy polityczni, znaleźli okazję do dosrania i wykorzystują wciskając ciemnocie kit!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadius    0

Moim zdaniem upór urzedników jest powiązany z tym, że zarobili oni tam wielkie pieniądze. Plany budowy obwodnicy ustalano z 10 lat temu i od dawna było wiadomo po których działkach będzie przebiegać, cwaniaczki wykupili działki aby w przyszłośi zarobić nie małe pienądze. A tak naprawde za mniejsze pieniądze można wybudować obwodnicę z drugiej strony, co prawda dłuższą o 40-50 km ale przy dotacji z UE nawet 80%. :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

W telwizji mowili ze tam zyja rosliny i zwierzeta o zagrozonym i zadkim gatunku. Moze ma ktos mapke jak ma to wygladac?


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

jesli obwodnica bedzie budowana w dolinie rospudy mozemy stracic dotacje unijne na budowe drogi i zaplacic ogromne kary tak bylo w portugali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Versus ma rację, ci tz "ekolodzy" nie mieszkają w Augustowie i nie prowadzają dzieci po ulicy jest wiecej spalin niz tlenu. Jeśli cos sie buduje to widaomo ze traci się czesc żyznej, żyjącej ziemi, ale to jest koszt alternatywyny, gydy kazy tak rozumował ze lepiej nie budowac to chodzili bysmy piechota po polach, trzeba cos zniszczyc by cos stworzyc taka jest kolej rzeczy, a to ze dolina rozpudy to malownicze miejsce, ale zielonosc trawy przedkladac na rzycie kierowców i zyjących w Augustowie ludzi to troche chore jak dla mnie. Te tereny są bogate w zieleń, i jeśli by jej troche ubyło to w skali globalnej nie wiele by ucierpiała przyroda. Jeśli oni takimi ekologami sa to niech jada do Warszawy rowerami, bo pociąg zurzywa prad który wytwarza sie przez spalanie węgla a to zanieczyszcza... auto tez zanieczyszcza. Trzeba miec troche szereszy punkt widzenia. Ekolodzy to marionetki, jak myslicie kto finansuje ich spotkania, obrady itp? Ten kto ich finansuje dyktuje im czy mają krzyczec czy nie proste. Może pamietacie jaka była nagonka kiedys na panie które miały futra z lisów, po jakims czasie bały sie wychodzic w futrach na ulice bo baly sie ataków "ekologów" i faktycznie popyt zmieniszyl sie znaczoąco, co pociogneło za sobą wzrost liczby żyjących lisów. Lis powietrzem sie nie naje, wiec łapie zające, przedtem liczba lisów była regulowana odstrzałem, teraz nie oplaca sie ich odstrzelac to się tak namnorzyły ze przewyrszyły liczbę zajęcy, została zachwiana równowaga ekologiczna, lisów jest bez liku a zajęcy trzeba "szukac ze swieczką" oczywiscie nie dosłownie. Lisy nie mając co jesc zdychają... to jest ekologiczne??? Albo przychodzą do gospodarstw i tam szukają pozywienia. Najpierw trzeba zastanowic się nad czyms dokladnie nim zacznie sie pochopne działania.

Tak nawiasem TV jest medium które czasami mówi prawde ale nie całą prawde...

Ale jesli jest mozliwosc zbudowania np tej drogi omijac dany obszar to dlaczego tak sie nie zrobi?


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Co do działek: cwaniaczki nie mogli zbytnio wykupić działek skoro przebiega znaczna część trasy przez tą dolinę!!!!! Tak można byłoby powiedzieć prędzej gdyby inną trasą przebiegała!!! I takie pytania:

1. Z doliny najwięcej pożytku mają okoliczni mieszkańcy. Czy nie do nich powinien należeć decydujący głos???

2. Czy gdyby z powodu omijania jakiegoś chronionego obszaru urzędnicy przenieśli trasę autostrady na wasze pola byście byli zadowoleni????

3. (trochę podobne do Viper'a) Czy gdyby wilki zabijały wam rocznie 8-10 sztuk bydła przy produkcji 20 sztuk (a takie przypadki są) i zapadłaby decyzja o częściowym odstrzale wilków to czy byście stanęli po stronie ekologów którzy prawdopodobnie by w takim przypadku protestowali przeciw dokonaniu tego odstrzału???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Co do działek: cwaniaczki nie mogli zbytnio wykupić działek skoro przebiega znaczna część trasy przez tą dolinę!!!!! Tak można byłoby powiedzieć prędzej gdyby inną trasą przebiegała!!! I takie pytania:

1. Z doliny najwięcej pożytku mają okoliczni mieszkańcy. Czy nie do nich powinien należeć decydujący głos???

...............

Jeśli jest to dobro narodowe lub państwowe a tym bardziej unikalne w skali kraju jeśli nie Europy to nie tylko mieszkańcy tego regionu powinni decydować.

Zresztą wiele pożytku ma cały kraj z tego, że ma coś cennego, niezniszczonego ręką człowieka.

Jeśli Ci mieszkańcy tak źle czują się tam to:

- niech wybiorą takich przedstawicieli (wójtów, radnych itd) którzy zapewniliby im budowę autostrady nie przez dolinę tylko obok – wilk byłby syty (natura nienaruszona) i owca cala (mieszkańcy mieliby autostradę-obwodnicę). A jak wybierali złych polityków to niech teraz cierpią.

- niech zmienią miejsce zamieszkania jak im się teren nie podoba – mieszkają w malowniczym rejonie więc albo mają malowniczy rejon i problemy albo niech mieszkają w innym regionie z innymi problemami.

 

NIE. Nie jestem ekologiem.

Sam mieszkam w obszarze objętym programem „Natura 2000” przez co np. nie mogę zakopać szamba w okresie od któregoś marca do któregoś lipca (okres lęgu ptaków itp).

Będę musiał kopać w żniwa i po żniwach gdy jest najwięcej prac polowych. Mówi się trudno.

Mieszkam tutaj i liczę się z tym gdzie mieszkam (niedogodności w budowach).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
Moim zdaniem upór urzedników jest powiązany z tym, że zarobili oni tam wielkie pieniądze. Plany budowy obwodnicy ustalano z 10 lat temu i od dawna było wiadomo po których działkach będzie przebiegać, cwaniaczki wykupili działki aby w przyszłośi zarobić nie małe pienądze.
a z czym związany jest upór ekologów , może sponsoruje ich ktoś kto wykupił działki na konkurencyjnej trasie
A tak naprawde za mniejsze pieniądze można wybudować obwodnicę z drugiej strony, co prawda dłuższą o 40-50 km ale przy dotacji z UE nawet 80%. :angry:
skąd to wiesz że taniej, bo będzie dłuższa, :) a ile robaków czy roślinek będzie na tej dłuższej trasie i co znowu będą protesty ???. Czy zanieczyszczenie środowiska będzie mniejsze jeśli będzie trzeba jechać 50 kilometrów dalej ???

A z tymi pieniędzmi z UE to może lepiej za nie kupić pożądną bombę i puścić na tych idiotów z UE. UE nie daje nic nikomu za darmo, to jest tylko część pieniędzy jakie są zabierane innym, w tym i nam !!!


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadius    0

Częś trasy przebiega przez dolinę ale reszta nie i tam można było wykupić działki. A że taniej obok to raczej napewno bo 80% dołoży UE a pozatym osuszenie torfu na 7 metrów głębokiego to sa koszty.A co do rolników wiadomo jeden będzie sie cieszył że kasę weźmie a drugi szkodował normalne. A z tą bombą to popieram nawet 2 i dla naszych. Zawsze są za i przeciw. Ja jestem postronny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

"Odnosi się wrażenie, że mieszkańcom Augustowa w gruncie rzeczy wszystko jedno którędy pobiegnie obwodnica, problem polega na tym, że nagle widzą przed sobą perspektywę kolejnych lat udręki. Porównanie losu kwiatków na torfowisku z losem ludzi wygląda stąd egzotycznie. Dolina Rozpudy nigdy nie była nawet parkiem krajobrazowym, z perspektywy otoczonego wieloma jeziorami miasta to nic specjalnego, "ze wszystkim co piękne" tak szybko się nie kojarzy. Bliższe jest bardzo ładne jezioro Rospuda (ujście rzeki), łączące się z Neckiem.

 

Miasto bardzo skorzystało z funduszy europejskich przy budowie infrastruktury. Jeden z odnowionych bulwarów nad Nettą nosi nazwę "Narodów Unii Europejskiej". Teraz straszenie Unią, która może przecież projekt zaliczyć, przyjmuje się z goryczą."

 

@Nikita_Bennet takich "dóbr narodowych lub państwowch a tym bardziej unikalnych w skali kraju jeśli nie Europy" to ja ci mogę pokazać kilka u mnie w okolicy, zapraszam. Wszędzie są takie miejsca, tylko nie tak znane. A dzięki temu że nie tak znane to ja uważam że jeszcze piękniejsze od doliny rozpudy Wyżej możesz przeczytać że mieszkańcom okolic wszystko jedno którędy przebiegnie okolica, to nie musieli wybierać polityków którzy poprowadzą obwodnicę inną trasą, tylko takich którzy w ogóle ją wybudują!!!! No i takich wybrali!!! Z tym się musisz pogodzić

 

 

 

 

CYTAT

A tak naprawde za mniejsze pieniądze można wybudować obwodnicę z drugiej strony, co prawda dłuższą o 40-50 km ale przy dotacji z UE nawet 80%. angry.gif

 

Masz tam napisane że Unia może i na to dać dofinansowanie. I jestem niemal pewny, że gdyby wybudowano teraz obwodnicę o 40-50km dłuższą kierowcy by mieli pretensję że muszą dłużej jechać i paliwa więcej palić. A to też niedobrze dla środowiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
i. A że taniej obok to raczej napewno bo 80% dołoży UE a pozatym osuszenie torfu na 7 metrów głębokiego to sa koszty.
Ale teraz też ma być dofinansowanie tylko EU ma wątpliwości, póki co nie jest przesądzone. Z tego co słyszałem raczej nie będzie żadnego osuszania.

Dziś słyszałem ministra i mówił że niedawno były tam kośne łąki i zaczęły właśnie zarastać krzakami, jak łąki zarosną to też te roślinki czy zwierzątka co są obecnie zginą !!! i co wtedy partyjni aktywiści, bo przecież ci najbardziej krzykliwi ekolodzy są właśnia takimi aktywistami.Właśnie widzę takiego idiotę z partii Zieloni 2004 ( która jest odpadem z dawnej Unii Wolności ) produkuje się na WSI24

 

Jeszcze, chyba te tereny są już dawno wykupione, więc zmiana trasy to znowu cały proces projekt, wykupywanie gruntów, pozwolenia itd. itp. to ile kolejnych lat minie i jestem pewien że też będą protesty ekologów.

 

Kiedyś J.Korwin-Mikke trafnie mówił o ekologach. Są przeciwni samochodom, są za pociągami czy tramwajami, ale są przeciw budowie nowych elektrowni :)


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Polecam obejrzeć relacje z protestu mieszkańców Augustowa popierających budowę obwodnicy. Zebrało się ich ok. 1000 ludzi. Jeden dziadek powiedział o ekologach:(mogę troszeczkę się pomylić):"Niech oni pomieszkają tu przez 2 tygodnie i się im odechce protestować". Ludzie, przecież są zapewnione przejścia dla zwierzaków, trasa ma być odgrodzona itp. A spaliny i tak tam dochodzą z wiatrem z innych stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2
trzeba cos zniszczyc by cos stworzyc taka jest kolej rzeczy, a to ze dolina rozpudy to malownicze miejsce, ale zielonosc trawy przedkladac na rzycie kierowców i zyjących w Augustowie ludzi to troche chore jak dla mnie. Te tereny są bogate w zieleń, i jeśli by jej troche ubyło to w skali globalnej nie wiele by ucierpiała przyroda.

 

Mylisz się i tak jak dla mnie to roślinność na świecie jest juz poważnie zagrożona. Pomyśl jeżeli tak będziemy myśleć, ze tamta dolina zniknie to mało ucierpi ekologia na świecie to pomyśl, że za parędziesiąt lat twoje dzieci zamiast na zwierzęta będą patrzyły na auta zamiast słuchać śpiewu ptaków będą słyszały huki fabryk. Taka jest niestety rzeczywistość. Grosz do grosza a będzie kokosza-Dolina do doliny a będzie katastrofa.

 

PS. Szczerze to po ch****ę budować obwodnicę, nie lepiej było by po prostu zrobić przejścia jako mosty albo pod droga? U mnie były rozmowy o takich przejściach ale zrobili światła i też jest dobrze. I byłoby dobrze dla wszystkich. Trasę można było by odgrodzić płytami, które ochraniają osiedla przed głosem aut. I o ile by się zmniejszyły koszty?

 

I jeszcze jedna myśl na miejscu ekologów postarałbym się jeżeli ta dolina jest taka ważna żeby ja objąć ochrona, cos w rodzaju parku narodowego. I w tedy co by im zrobili "drogowcy"?

 

 

Ps Coś mi się źle zacytowało.

 

///

poprawione.

zabrakło ostatniego [ / q u o t e ]


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

jak jest inne rozwiązanie,to niech puszcza tą droge drugą stroną i wszyscy bedą zadowoleni,a ci ekolodzy to troche przesadzają,namioty na drzewie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
Ps Szczerze to po holere budowac obwodnice nie lepiej bylo by poprostu zrobic przejscia jako mosty albo pod droga? U mnie byly rozmowy o takich przejsciach ale zrobili swiatla i tez jest dobrze. I byloby dobrze dla wszystkich. Trase mozna bylo by odgrodzic plytami, ktore ochraniaja osiedla przed glosem aut. I o ile by sie zmniejszyly koszty?
Zastanów się człowieku co piszesz, czy wiesz jak wyglądają takie trasy.

Często TIRy jadą zderzak w zderzak, koło drogi budynki się rozlatują. Nie wiem skąd jesteś, ale chyba nie widziałeś co się dzieje gdy droga przebiega przez centrum miasta. Ja bym nie chciał mieszkać przy takiej ulicy, ty widzę chyba tak.

 

Znam miasteczko gdzie taka droga przebiega przez centrum, droga jest wąska, a chodnik ma pewnie mniej niż pół metra, bo stoją domy i gdzie postawiłbyś te ekrany ??? jak chodnikiem jedna osoba nie może się zmieścić. Przez ulicę nie można często przejść bo tiry w obie strony jadą zderzak w zderzak. Życzę tym ekologom pomieszkać przy takiej ulicy bo nie można zbudować obwodnicy, bo zginie kilka robaków - ciekawe co by mówili ??? albo chociaż odciąć każdemu światło, bo budowie elektrowni też będą przeciw !!!

 

Jestem pewien że gdyby zmienić porzebieg drogi tak jak chcą ekolodzy, to za kilka lat ( bo wcześniej się nie da doprowadzić do budowy ) oni też by protestowali.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1
jak jest inne rozwiązanie,to niech puszcza tą droge drugą stroną i wszyscy bedą zadowoleni,a ci ekolodzy to troche przesadzają,namioty na drzewie :)

taa... rolnikom po polach, słyszałem dzisiaj taką już wypowiedź jednego z zielonych :angry:


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

kserkses wiem co pisze ale nie widzialem jak tam wyglada droga i nie meiszkam przy takiej ulicy wiedz moge sie mylic.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Oki39: ode mnie jakieś 800 metrów biednie krajówka, nierzyczę ci byś słyszałto co ja często słyszę. Budowa tych ekranów itp byłaby bardzo kosztowna(perzy założeniu że możliwa w tym wypadku) i to nie jest rozwiązanie, bo na trasie jest zbyt tłoczno, chodzi też o to by ułatwić ruch i poprawić jego płynność, o tym nie [pomyślałeś wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

Tak jak pisalem wczesniej nie wiem jak tam wyglada ta droga itd. moze ekrany sa kosztowne ale wydaje mi sie ze bylo by taniej niz droge budowac. Zreszta jezeli inzynierzy tak zaplanowlai to pewnie maja wiecej racji niz zwykly oki39.:):)


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
jak jest inne rozwiązanie,to niech puszcza tą droge drugą stroną i wszyscy bedą zadowoleni,a ci ekolodzy to troche przesadzają,namioty na drzewie :)

swiete slowa hehehe :):):):)

 

Zastanów się człowieku co piszesz, czy wiesz jak wyglądają takie trasy.

Często TIRy jadą zderzak w zderzak, koło drogi budynki się rozlatują.

tak to prawda,moj dziadek mieszkal w miescie przy takiej wlasnie trasie (glownej) w centrum miasta i juz nie wytrzymywal tego bo tiry jak jechaly to sypal mu sie sufit.. :) (mieszkal na samej gorze w bloku),wyprowadzil sie na wies,to obwodnice zrobili..hehhe :):)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
tak to prawda,moj dziadek mieszkal w miescie przy takiej wlasnie trasie (glownej) w centrum miasta i juz nie wytrzymywal tego bo tiry jak jechaly to sypal mu sie sufit.. :) (mieszkal na samej gorze w bloku),wyprowadzil sie na wies,to obwodnice zrobili..hehhe :):)

 

Może jeszcze wrócić :):):):)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

miałem wątpliwą przyjemność jazdy kilka razy tą drogą, i nie dziwie się tym ludziom . tak jak już ktoś napisał tiry idą prawie non stop . czasami ciężko jest wjechać z bocznej drogi. niech ci z brukseli tu przyjadą i niech sami zobaczą. napewno ekolodzy zawieźli dla nich filmiki z biednymi ptaszkami i zwierzątkami, no i wszyscy się bardzo wzruszyli ich losem, tylko o ludziach tam żyjących nikt nie myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomcraft    4

Na stronie

znalazłem porojekt który firma Siskom na prośbę ekologów zrobili (poprawili) projekty trasy na odcinku Augustów - Suwałki zamówiony przez GDDKiA w Transprojekcie Warszawskim.

 

oto ten projekt : http://www.siskom.waw.pl/rospuda/warianty-...y-augustowa.JPG

 

Z tego co wyczytałem to GDDKiA wybrało trasę (szara) na odcinku Augustów - Suwałki z przecieciem dwóch obszarów Natura 2000. Projekt Siskom przewiduje ze cała trasa na odcinku Augustów-Suwałki w tej wersji omijajacej Doline Rospudy jest dłuższa od wariantu przecinającego Dolinę o około 800 metrów, ale jak wyszło ze wstepnej analizy ekonomicznej, jest tańsza w budowie o około 80 mln. zł (nie wliczajac kosztów obowiązkowej kompensacji przyrodniczej, gdyby zbudowano trasę przez dolinę ) i bardziej opłacalna w eksploatacji. Nie ma potrzeby budowania na torfowiskach kosztownej estakady.

Jak widac na załączonej mapce, to warianty omijajace Dolinę Rospudy mają o wiele prostszy przebieg i łagodniejsze łuki, co nie jest bez znaczenia dla trasy ekspresowej, która ma przenosic znaczny ruch tranzytowy, zwłaszca TIR, zwłaszcza w rejonie polskiego bieguna zimna.

 

Co ważne - trasa w wariancie omijającym obszar Natura 2000 może być finansowana z funduszy UE w przeciwieństwie do przebiegu wybranego przez GDDKiA.

co ważne - w przypadku złamania prawa przez Polskę i zbudowania trasy przez obszary Natura 2000, pomimo istnienia wariantów alternatywnych, grożą nam powazne sankcje ze strony UE z nakazem rozebrania zbudowanej drogi i przywrócenia przyrody do stanu pierwotnego.

 

Zródło:http://siskom.waw.pl oraz Forum Polskich Wieżowców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
    • Przez kamils1118
      Witam. Czy będąc na ryczałcie i mając konto osobiste w banku spółdzielczym muszę zakładać drugie konto rolnicze żeby dostawać przelewy fakturowe np. za sprzedane bydło lub zboże? Wiem że dopłaty bezpośrednie mogą wpływać normalnie na konto osobiste.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj