Skocz do zawartości

Zdjęcie

las nielegalna wycinka i kradziez drzew

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 25 październik 2008 - 23:44

las nielegalna wycinka i kradziez drzew jak w temacie, jesli temat taki juz jest to zamknac. :P
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
las nielegalna wycinka i kradziez drzew Dzisiaj, 18:33
  •  

#2 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 26 październik 2008 - 10:28

las nielegalna wycinka i kradziez drzew z zalem wyrabalem wszystko i teraz nie kradna bo nie ma co-zostaly tylko same cienkie

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#3 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 26 październik 2008 - 10:31

las nielegalna wycinka i kradziez drzew dzwonisz na Policję muwisz że kradną ci drzewo i oni będą czatowali w poblirzu twojego lasu ale wtedy to już wszystkich sprawdzają kto jedzie.
AF - to Jest To:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 26 październik 2008 - 12:01

las nielegalna wycinka i kradziez drzew U nas jest taki facet co jak zobaczy że ktoś jedzie do lasu to odrazu go śledzi czy u niego nie tnie:lol: Tak więc nie popłaca naciąć drzewa to zapłacił facet podwójnie u nas takiego mocnego problemu z tym nie ma ale lasu nie upilnuje więc tylko w policji nadzieja lub szukaniu drzewa

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 październik 2008 - 12:12

las nielegalna wycinka i kradziez drzew u nas na wschodzie jest dużo lasów państwowych, a wiadomo że na państwowym lepiej strzegą a prywatne mają gdzieś, no ale jest jakaś taka niepisana zasada że jak już ktoś kradnei drzewo to raczej na państwowym, bo nie grzech bo państwowe to tak poniekąd jak własne :), ale ukraść komuś z prywatnego lasu to tak jak okraść kogoś a więc i grzech ciężki i komuś krzywdę wyrządza
a tak to raczej przez pomyłkę czasami ktoś u kogoś natnie lub zawirowania są na miedzy czy na granicy działki :)
a tak to jak ktoś wiezie drzewo to zaraz sąsiedzi kablują i straz leśna śmiga po podwórkach więc nei wiem jak to uwas tak uchodzi kradzieże drzewa, przecież drzewa do kieszeni nie chowa złodziej :P

#6 Share kevin25

kevin25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Mechanika Pojazdów Modelowanie Przestrzenne i Powierzchniowe,

Napisany 26 październik 2008 - 12:35

las nielegalna wycinka i kradziez drzew u nas to właśnie kradną z państwowego a z prywatnych to nie słychać
JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

#7 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 20:19

las nielegalna wycinka i kradziez drzew ja mam prywatny 10ha Kiedyś cały tydzień wycinałem i układałem sobie na kupke suche i spruchniałe drzewo. Ostatnim razem wycinałem w piątek. I w sobote jase po nie z rana a tu pusto :P , Wszystkie moje kup[ki zniknęły, było tego jakieś 10m3
:angry: :angry: Przyjechały jakieś hu.. i w nocy zaj....y. ;)

#8 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 28 grudzień 2008 - 20:25

las nielegalna wycinka i kradziez drzew a ja mialem taka historie ze kupilem drzewo w panstwowym i gosciu mi ukradl 5 kubikow i sprzedal swojemu sasiadowi a to byl moj wujek i sprawa poszla na policje ale nic mu nie zrobili bo jest stukniety a drzewa nie odzyskalem :angry:

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 20:43

las nielegalna wycinka i kradziez drzew Nawet jak by ci ukradł cukierka to tak byś go nie odzyskał bo sprawa polega na tym że ty musiał byś mu założyć sprawe w śądzie, gdy sąd wyda na niego wyrok wtedy nasyłasz komornika,ale to jest mało prawdopodobne żeby ściągnął i jeszcze fakt że koleś jest stuknięty, jednym słowem to dosyć skąpilkowane. ;)

#10 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 28 grudzień 2008 - 20:46

las nielegalna wycinka i kradziez drzew wiem wiem i dlatego odpuscilismy a on dalej kradnie ale juz nie nam bo mam paru silnych braci i juz tak nie madruje ;)

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#11 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 20:54

las nielegalna wycinka i kradziez drzew Mi ukradli kilka razy ale ojciec stara się raz na jakiś czas pojechać do lasu i przejrzeć bo jakby się nie zaglądało to by połowę wycieli a kradną miejscowi i widzą kto zagląda do swoich działek w lesie.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#12 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 29 grudzień 2008 - 00:52

las nielegalna wycinka i kradziez drzew My jak robimy drewno sosnowe to teraz juz je zwozimy do domu, czyli na podwórzu składujemy, a jak są już duże ilości to pozostawiamy w lesie, ale tata jeździ i sprawdza co pewien czas. Zdarzyło się, że nam ukradli, ale to baaaardzo rzadko się zdarza. A jak już to przyjdzie ktoś i sie spyta czy może sobie wyrobić z leżących gałęzi, więc mu pozwalamy (po co ma leżeć jak komuś może sie przydać) Z ludzi staramy się żyć w zgodzie, więc kradzieże praktycznie się nie zdarzają...
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

#13 Share Pitekk

Pitekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sprzęt rolniczy, wszystko po troszku:)

Napisany 01 styczeń 2009 - 20:54

las nielegalna wycinka i kradziez drzew Ja opowiem troche inna historię...mianowicie chodzi o to, że kilka osób ode mnie z miejscowości pracuje w lesie na wycince, chodzi o to że te osoby kupują drzewo niby na swoje potrzeby kilka metrów ale przy okazji to drugie tyle a może i dużo więcej poprostu kradną. Jednym z tych pracowników jest mój sąsiad mogę dodac, ze mając duża zakopianke nie kupywał wogóle węgla poprostu pali skradzionym drzewem. Było kilka akcji, że ich przyłapali na kradzierzy ale nic im nie zrobili. Czesc drzewa sprzedaje i robi na tym niezły kasę bo wiadomo drzewo jest w cenie ostatnimi czasy..

Fakt, ze to lasy panstwowe ale co jedni maja drudzy nie ;)

Smieszna sytuacja jest z ich pracodawcą jest nim lesnik który zarzadza tymi lasami (zarzadza wycinaki, sadzenie młodych drzewek itp). facet posiada wlasny firme co przerabia dzrewo na brykiety do palenia a skad bierze drzewo to nikt go nie rozlicza i dorabia sie ladnych pieniedzy
"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

#14 Share kaczka

kaczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 16:55

las nielegalna wycinka i kradziez drzew u nas to tato daje co roku trochę drobnych leśniczemu a on w zamian pilnuje działki ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 05 styczeń 2009 - 17:43

las nielegalna wycinka i kradziez drzew

Ja opowiem troche inna historię...mianowicie chodzi o to, że kilka osób ode mnie z miejscowości pracuje w lesie na wycince, chodzi o to że te osoby kupują drzewo niby na swoje potrzeby kilka metrów ale przy okazji to drugie tyle a może i dużo więcej poprostu kradną. Jednym z tych pracowników jest mój sąsiad mogę dodac, ze mając duża zakopianke nie kupywał wogóle węgla poprostu pali skradzionym drzewem. Było kilka akcji, że ich przyłapali na kradzierzy ale nic im nie zrobili. Czesc drzewa sprzedaje i robi na tym niezły kasę bo wiadomo drzewo jest w cenie ostatnimi czasy..

Fakt, ze to lasy panstwowe ale co jedni maja drudzy nie ;)

Smieszna sytuacja jest z ich pracodawcą jest nim lesnik który zarzadza tymi lasami (zarzadza wycinaki, sadzenie młodych drzewek itp). facet posiada wlasny firme co przerabia dzrewo na brykiety do palenia a skad bierze drzewo to nikt go nie rozlicza i dorabia sie ladnych pieniedzy

To jest jakaś paranoja. Człowiek, który powinien reprezentowac Lasy Państwowe, sam kradnie! I przy okazji pozwala na to innym. A ja się dziwie dlaczego ludzie kradną z mojego lasu. Odpowiedź jast chyba prosta - wszyscy na to pozwalamy, akceptując taki stan rzeczy.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II