Skocz do zawartości

Zdjęcie

overum- warto kupić?

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share narcin20

narcin20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 25 październik 2008 - 22:55

overum- warto kupić? zastanawiamy sie nad kupnem pluga overum. chcialbym sie dowiedziec jaka jest wasza opinia na temat sprzetu tej firmy. dodam ze mialby to byc plug 4-skibowy obracalny do nh tl100.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
overum- warto kupić? Dzisiaj, 00:04
  •  

#2 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 26 październik 2008 - 09:13

overum- warto kupić? Overum to podobno solidna firma ale w kraju gdzie sa produkowane nie bardzo sie sprzedaja.

#3 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 01 luty 2009 - 18:59

overum- warto kupić? witam
mam na oku plug overuma 5 skibowego, gosciu za niego krzyczy cos ok 10000 , no oko to plug jest do orki, ma jeszce dobre odkladnie tzn nie przetarte, lemiesze i dluta ok. jest rowniez vario tzn przed obrotem prostuje plug i rozklada po obrocie, ma rowniez przesow boczny hydrauliczny, jedyne co mi rzucilo sie w oczy to to ze byl spawany przy obrotnicy, widac ze niest to polepione tylko dosc rzetelnie do okola zespawane... jak myslicie czy takie cos bedzie sie trzymalo? jest to 4+1, odkladnie chyba 16 cali, i jeszcze jedno pytanie czy 16245 bedzie mial problemyz tym plugiem szerokosc orki chyba 225 cm i czy warty jest tej kasy?

#4 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 01 luty 2009 - 19:04

overum- warto kupić? Powiem ci tak 4 skibowe obrotowki kvernelanda tez sie strasznie lamia ale ludzie spawaja i jest OK, mysle ze jak bys go kupil i sam dobrze sie wziol podcial kontowka i zaczepiscie przelal spawarka to bedzie trzymac. A i czy to nie jest plug polzawieszany?
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#5 Share nimar1999

nimar1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 01 luty 2009 - 20:43

overum- warto kupić? Tak kolega ma racje, sam kupiłem kvernelanda popękanego, troche już był pospawany ale pospawałem go jeszcze raz i dałem dodatkowe wzmocnienia, gdy go kupiłem to spawy były srebrne nie wiem czym on był spawany, może jakąś specjalną elektrodą. Zetorek może nawet nie będzie go czuł, co do ceny to wydaje mi się odpowiednia, ale możesz mu nawymyślać, że jest pospawany to może z ceny troche zejdzie, overum to bardzo dobre pługi, czasmi się zdaża że zabezpieczenia hydrauliczne przeciekają chodzi mi głównie o siłowniki, ale to nie problem..

#6 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 01 luty 2009 - 21:59

overum- warto kupić? nie nie jest to plug pulzawieszany i ma zabezpieczenia kolkowe. Wiec wart jest tej ceny? Najgorzej ze jest malowany i pewnie ma ukryte pare spawow. Ciekawe czy by zetorem mocno bujal?

#7 Share nimar1999

nimar1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 02 luty 2009 - 08:45

overum- warto kupić? Raczej bym sobie go odpuścił, jeśli nie ma on hydraulicznych zabezpieczeń, a jak masz pole mocno zakamienione to się zamęczysz tym wychodzeniem i wkładaniem śrub. Lepiej cierpliwie poczekać i poszukać coś na zabezpieczeniu hydraulicznym, sprężynowym lub resorowym (moim zdaniem najlepszym) Cena jest dosyc wysoka ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 02 luty 2009 - 12:14

overum- warto kupić? nie mam kamieni i nie interesuja mnie zabezpieczenia, ale jak mowisz ze drogi to pokaz mi gdzie znajde tanszy.... i bez zabezpieczen, bo w moim rejonie tak sie placa, widzialem jeszce kvernelanda 5 vario za 14000, tez kolek scinany, ale to ciezki plug i ma strasznie dlugie odkladnie i chyba bedzie bujac moim zetorem chociaz wazy 7500.

#9 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 02 luty 2009 - 12:23

overum- warto kupić? Ja jak kupowałem to też mogłem kupić spawany ale nie kupiłem bo to już nie jest to co wcześniej i mogą być problemy z ustawieniem.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#10 Share nimar1999

nimar1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 02 luty 2009 - 12:36

overum- warto kupić? http://www.allegro.p...a_non_stop.html
http://www.allegro.p...owy_overum.html
http://www.allegro.p...owy_overum.html
http://www.allegro.p...towy_tanio.html

mógłbym tak cały czas wstawiać te linki ;) wystarzcy poszukac

chociaz mój był spawany to nie mam żadnych problemów z ustawieniem, chociaż się bałem że będzie źle orał

#11 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 05 luty 2009 - 19:38

overum- warto kupić? jutro przymierze sie do jednego overuma-5, jak zamierze to dam znac

#12 Share romano

romano

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 12:12

overum- warto kupić? Mam pytanie ile może byc wart taki pług po sprowadzeniu go do polski . Ile byście go wycenili po zdjęciach bo chciałbym go sprowadzic ?? http://www.agriaffai...erum-cx95.html#

#13 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 12:38

overum- warto kupić? Dobra oferta, mysle ze u nas to ok 14000 moznaby za niego cenic.Ps.jak jest tam podana cena netto to rolnik wystawi Ci fakture pelna bo prawie wszystkie oferty sa z cena netto wiec chyba jeszcze 19% trzeba doliczyc?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share romano

romano

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 20:02