Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej1988    293

Sprzedam grykę około 7-8 ton. Zbiór 2011 rok. Nie randapowana. Koszona pokosówka i zbierana po 6 dniach kombajnem z pakosów. Gryka jest dokładnie oczyszczona zaraz po zbiorze przez wialnie z sitami. Nie workowana, przechowywana luzem. Cena 4000 tona do małej negocjacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

U mnie gryka słabo sypała tylko na dobrych polach, na słabszych sypała o wiele lepiej, a najwięcej leciało do zbiornika na górkach B) Niby dużo deszczu a sucha była jak nigdy w dodatku mało chwastu, na przewianie jakichś 14-15ton odwiało 45worków z nawozów 50kilowych(nie ubijane w workach było) :P

@mister - po 2,3zł to się nie zgadamy, a poza tym u mnie we wsi dużo chętnych by było jak po 3zł by była :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

andrzej1988

Sprzedam grykę około 7-8 ton. Zbiór 2011 rok. Nie randapowana. Koszona pokosówka i zbierana po 6 dniach kombajnem z pakosów. Gryka jest dokładnie oczyszczona zaraz po zbiorze przez wialnie z sitami. Nie workowana, przechowywana luzem. Cena 4000 tona do małej negocjacji.

 

Po 4000 ty chyba oszalałeś. Kaszy gryczanej po 3,5 zł za kilo nie ma komu sprzedać a ty za gryke chcesz po 4 zł. Teraz za grykę płacą po 1.5zł za kg

 

PS na jutro jestem z kolesiem dogadany po 1,5zł za kg mówił że ma ok 4t. Miałem kilka telefonów to po 1,5zł ludzie karzą przyjeżdżać i zabierać w workach.

Edytowano przez tiger3952

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

U nas w okolicach Działoszyna gdzie jest dużo handlarzy i zawsze dobrze płacili dziś jest cena 2zł/kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Po 150 zł napewno nie sprzedam. Jak teraz nie sprzedam to na wiosne. Dużo z mojej okolicy nie będzie teraz sprzedawało. Czekają do wiosny. Napewno będzie droższa. Zobaczcie sobie na giełda rolna pl w jakich cenach wystawiają grykę. Są to ceny 3200, 3500, 4000 za tone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Zobacz na datę tych ofert sprzedaży,wiekszość jest z czerwca tego roku kiedy gryka własnie tyle kosztowała.Z aktulną datą są ogłoszenia sprzedazy kilku tysięcy ton gryki z Litwy po 500euro/T,które wystarczą aby skutecznie zaniżyć cene w PL.Jedyne aktualne ogłoszenie z polski w cenie 4tyś/T to chyba twoje: http://www.gieldarolna.pl/sprzedam_czysta_gryke,568976

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Gryka po 4000 za tonę to była w zimie i na wiosne, a jak w czerwcu ściągneli kilka statków kaszy gryczanej z chin to zrobił się zastój i gryka obtaniała z 4000 na 2000 a teraz jeszcze na 1500 za t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Teraz i tak po tej cenie nie bede sprzedawał. Czekam az zdrożeje. na wiosne jest najwiekszy ruch. Po 150 zł napewno nie. 250 zł na rekę mogłbym sie wtedy zastanowic. Napewno przesadziłem z tymi 4 tys za tone ale nie moge tego zrozumiec ze z 450 spadał do 150 zł. troche smieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cena spadła bo teraz jest jej duzo w sprzedazy , ludzie nakosili i nie jest ona za sucha i co będą z tym robić, albo nie mają gdzie magazynować to muszą sprzedać cena z czasem będzie rosła


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

moja była sucha i jest zmagazynowana. Czekam na lepsza cenę. Jest wyczyszczona a co bedzie dalej to sie zobaczy. Starsi ludzie mówia żeby trzymać do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

andrzej1988 a możesz zrozumieć jak w tamtym sezonie skoczyła w ciągu 5 miesięcy z 1600 na 4300 za tone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ma ktos może jakies prognozy na przyszłość cen gryki??

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Jak narazie to gryka idzie w dół ale trzeba poczekać jeszcze ze 2 tyg aż ceny się ustabilizują. Teraz to loteria może pójść w góre albo w dół albo pozostać na 1500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Rozmawiałem dzisiaj z jednym krupiarzem. Oferował mi cene 140 zł do reki 150 na konto i 160 na konto jak jest naprawde czysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Sprzedalem wszystko 2 tyg temu do PZZ Białystok, cena 210zl/q, z tego co dzwonilem po kaszarniach i wszedzie to nie powiedzialbym ze cena skoczy do góry czesc kaszarni jest zasypana chinska gryka i temu jest taka cena bo mają zapasy surowca do przerobu. A po drugie nie wiadomo jak bedzie ze zbytem kaszy.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@kobra89 - kolega widział tą chińska grykę, same trociny, słomy itp. ten co ja kupił mówi że dużo na niej straci, przerobi ta chinska i bierze się za Polską B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja mam do sprzedania grykę ale ilości duże w granicach 8-10 ton cena 2100-2200 tona. Jeden dawał mi 1800-1900 z pod Radomia. Ale mowił ze za daleko jechac. Ale troche dziwne bo na wiosne brał ode mnie po 4000 za tone i nie było daleko jakoś tylko teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

u mnie lokalny kupiec daje 140 za dt ale u niego standardowo w żniwa dużo taniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

1,5t zostawione na nasienie ale będzie siane 8,5ha to się jeszcze sprzeda :o Faktura wystawiona na 12ton ale jeszcze nie odebrana i nie ważona B) Jak w tym roku będzie taka cena to nowymi kombajnami beda śmigać, jeden już się ponoć przymierza :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj