Polecane posty

malkolm    25

siałem początkiem maja,

siałem w różnych terminach, jeśli jest rok z dostatkiem wody i nie ma upałów to początkiem czerwca można siać, inaczej słońce opali kwiat i pszczoły nic nie pomogą, ja sieję zawsze kilka dni przed zośką , tak aby nie zdążyła wzejść, wcześniej siana gryka daje lepszy plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Mogłem posiać na początku maja ale bałem sie przymrozków a w polowie maja przeszły deszcze, obfite deszcze i nawet jakbym chciał to bym nie posiał bo deszcze i deszcze ale udało sie koło 10 czerwca posiac. Akurat było dużo dni ładnej pogody i zdązyła w wzejść i w miare urosnąc przed nastepnymi deszczami no i sie udało. Nie było plonu takiego jaki powinien byc ale cos było. lepiej wyszło niz ci co posiali w maju w mojej okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

masz rację że zeszły rok taki był, ale ja grykę sieję już kilka lat i zawsze ta wcześniejsza lepiej wychodzi nie licząc zeszłego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Wiem o tym ze wczesniejsza daje lepszy plon. Zawsze siałem 14-19 maj. Wczesniej nie bo wiadomo moga wyskoczyć przymrozki. Lepiej dmuchać na zimne. Ostatniego roku tak sie nie dało. Nie było wyjscia. Musiałem siać około 10 czerwca.

 

A tak wracając do tematu. Są może jakieś nowe, świerzutkie wieści o cenie gryki?? Wiem że za taką idealną, przerafowaną to chcą 400 a taka normalne tez prawie dochodzi do tej ceny. 370 na ręke tydzien temu było. ciekawe co nowy tydzien przyniesie. Podejrzewam ze cena bedzie jeszcze rosła. okolice kwietnia podejrzewam że taka normalna nie przerafowana gryka przebije pułap 400. Na targowiskach u mnie nie ma jeszcze ruchu ze sprzedarzą. Każdy czeka do wiosny przełom marca kwietnia. Dobrze że 2 tygodnie temu nie sprzedałem Gryki. Oferowano mi cene 360 na ręke i miał przyjechac i zabierac ale wycofałem sie i czekam dalej i warto było bo jest 370/380

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

No i wczoraj sprzedałem 1350 kg gryki za 4000 zł za tone. Dla siebie zostawiłem 550 kg na siew. Cena jak dla mnie to bardzo dobra.

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

w necie są oferty sprzedazy nawet po 450 zł za 100 kg. U mnie koleś daje 400 zł za 100 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

U mnie maksymalnie płacą narazie 420 za 100 kg ale rafowanej gryki, idealnie czystej. A jeden facet za rafowana grykę idealnie czystą chce 450 zł. Moja była przepuszczona przez normalną wialnie zbozową i poszła za 400.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielskoq7    0

jak ktoś jest chętny to mam do sprzedania tonę gryki workowana czyszczona petkusem. sprzedałem już kilka ton do siewu i została mi jeszcze tona. cena 3800zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Sprzedam 300kg gryki po 400zł/g, odmiana PANDA, bardoz plenna, to są nasiona bo jednak w tym roku bedę siał mniej, gryka przepuszczona po żniwach przes Petkusa, bez gryczki itp.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    79

w agrobiznesie pisało że po 4750 za tone a ciekawe jak to wygląda w porownaniu z stanem faktycznym


"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sluchajcie ile gryka moze dac z hektara? prosze o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Zależy jak ta gryka wyglada kolego bo zboze zbozu nie jest równe, ja w ubieglym roku z 2,7ha uzbierałem po oczyszczeniu w sensie zwiekszony wiatr na wialni (bez słomy bylo) 6t800kg i wiem ze z dobra tona na polu została bo potem szczotka rosła.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Lubelskie, Powiat Janów Lubelski 1500zł/t.

 

 

Sprzedam grykę 700 kg, cena 2700zł/t pisać na priv.

Edytowano przez michal009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson132    9

Ja słyszałem że jest po 1,70zł kg, już prawie po żniwach gryka raczej słabo sypała to może i na wiosnę będzie po 4zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

@asharot - Ile? 3zł za kg? U mnie gadali że 1,5zł ;[

Aktualna cena to 2,3k/T.

W moich stronach bardzo dużo się sieje i w tym roku wyjątkowo dobrze sypała.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez andrzej1988
      to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj