Skocz do zawartości

Zdjęcie

Po ile u was gryka?

525 odpowiedzi na ten temat

#301 Share MarekOlichwirowicz

MarekOlichwirowicz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 12 październik 2013 - 17:24

Po ile u was gryka? Hej . przetrzymujecie czy sprzedajecie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Po ile u was gryka? Dzisiaj, 04:42
  •  

#302 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 12 październik 2013 - 17:34

Po ile u was gryka? Sprzedawac lepiej nie będzie a 1000-1200 to dobra cena jak dla mnie.Ja sprzedałem po 1200 i jastem zadowolony.

#303 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 13 październik 2013 - 11:18

Po ile u was gryka? A, ja jak na razie przetrzymuję. Jak cena nie podskoczy to będzie na poplon. :) Po tej cenie nie opłaca mi się sprzedawać, lepiej wykorzystać. Uważam, że cena 160zł/q jest ceną minimalną jaka powinna być na grykę.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#304 Share uprawapolska

uprawapolska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 16 październik 2013 - 13:08

Po ile u was gryka? Nie sprzedałem i nie sprzedam jak nie wezmę 1200 zł za tone bo żydowi za darmo nie dam niech się buja.Teraz na rok 2015 niby to ma być wsparcie na mniejszych gospodarstw to potrzebne esu jest powyżej 4 esu to ta gryka niech się buja.Nie chce jej znać i słyszeć. Gryka dla mnie nie istnieje.

#305 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 16 październik 2013 - 19:39

Po ile u was gryka? uprawa polska o jakim wsparciu piszesz.

#306 Share uprawapolska

uprawapolska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 17 październik 2013 - 06:57

Po ile u was gryka? Ma być wsparcie niby to po 60 tyś na gospodarstwo tylko trzeba przekraczać 4 esu do 15 esu ten przedział na rozwój gospodarstwa coś w podobnie nisko towarówki.Tylko 2014 będzie rokiem przełomowym bo będzie wyliczany z całego roku esu, to co oznacza że na gryce nie nabije esu.Ja uprawiam pietruszka i cebula.Tak by te mniejsze gospodarstwa produkowały na rynek i były dochodowe po wyżej napisałem 4 esu.MOŻNA SPRAWDZIĆ NA KALKULATOR ESU ILE CO DAJE.

#307 Share Mosull

Mosull

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 18 październik 2013 - 07:54

Po ile u was gryka? Dla sprostowania: dofinansowanie dla mniejszych gospodarstw (zwane: restrukturyzacja małych gospodarstw) będzie przyznawana dla gospodarstw w przedziale 2 -15 tys. euro wielkości ekonomicznej (mowa jest o standardowej produkcji - SO). Jest to inny współczynnik niż wielkość ekonomiczna gospodarstw - ESU. Dokładnie nie mogę znaleść wartości współczynników do SO ale wydaje mi się, że aby zakwalifikować się do tego działania należy mieć ok. 2-3 ESU

#308 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Części samochodowe.

Napisany 18 październik 2013 - 11:18

Po ile u was gryka? ESU czyli co? Wie ktoś może ile trzeba mieć ziemi żeby starać się o taki dofinansowanie?

#309 Share uprawapolska

uprawapolska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 19 październik 2013 - 18:44

Po ile u was gryka? powiem krótko wartość ekonomiczna gospodarstwa to nic innego jak ESU mowa jest o małych ale w Polsce małe gospodarstwo do 15 h jeden będzie uprawiał powiedzmy Grykę to się nie załapie bo za mała dochodowość i esu.2 będzie miał tunele i paprykę i się załapie bo szklarniowe są wysoko przeliczane albo por przykład ma z 1 h 22 tyś czyli 4 esu.jak i wiele innych przykładów.

#310 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 20 październik 2013 - 08:18

Po ile u was gryka?

Sprzedawac lepiej nie będzie a 1000-1200 to dobra cena jak dla mnie.Ja sprzedałem po 1200 i jastem zadowolony.

Skup Żelazno 1000-1300zł/t płatność 14dni
Skup Bystrzyca kł.max. 1400zł/t płatność 14dni
w tej cenie to wydajnosc musiała by byc 3t/ha zeby było można mówić to dobra cena, a nie tak jak to było w tym roku 300-500kg bo wiekszość wymokła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 22 październik 2013 - 11:59

Po ile u was gryka? myślałem ze Żelazno upadło :P

#312 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 22 październik 2013 - 18:13

Po ile u was gryka? co wy chcecie do tej ceny ? zła jest ? bo według mnie to cena adekwatna do zaangarzowanie w uprawę, rzepak jest po 1600 max a jaki nieporównywalny nakład, miałem z 1,5 t z ha po 1,2 to masz 1800 a za dopłaty to uprawisz, posiejesz i opryskasz roud*pem, skosisz, jeszcze za poplon przed gryką wpadnie ;) więc o co kaman. To roslina dla leniwych ;)

#313 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 24 październik 2013 - 12:04

Po ile u was gryka? To czemu uprawiasz rzepak? Przeżuć się na grykę i nie narzekaj. I nie będziesz musiał się tak narobić. Cena jak na ten rok i te warunki to jest fatalna.

#314 Share uprawapolska

uprawapolska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 25 październik 2013 - 07:18

Po ile u was gryka? Uprawia rzepak ma 4 tony x 1500 = 6000 tys nakład to już maks 3000 tyś.Czyli zysk koło 300 tyś z 1h . A gryka z 1 h jak da od 5 kwintali do 1,5 t to dobrze tylko policz teraz koszty koszenia orki i oprysk i jakiś nawóz to wyjdzie z 800 zł KOSZTY albo wyjdzie po 1 zł albo 0,80 tak płaco za grykę po zbiorach .Może bliżej wiosny po 1,20 dadzą ale trzeba żyć opłaty, a rok ma 12 miesięcy.POWIEM TAK TA GRYKA ŻEBY BYŁA OPŁACALNA TO CENA MINIMALNA TO 2,50 ZŁ. NAUCZYĆ SIĘ EKONOMI. PRZERABIAM GRYKĘ NA KASZE I SPRZEDAJE KASZE PO 4 ZŁ nie sprzedam żydowi za 1 zł i marudzi niech się buja. :)

#315 Share rafalek24

rafalek24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 26 październik 2013 - 20:50

Po ile u was gryka? jestem z pomorskiego i na gryke nie narzekam posypało mi niezle bo po wyczyszczeniu miałem 2300kg z ha sprzedałem po 1000zł za tone wilgotność 23%

#316 Share uprawapolska

uprawapolska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 27 październik 2013 - 15:40

Po ile u was gryka? ja jeszcze nigdy nie miałem i nie za bardzo mnie słuchy doszły o takiej wydajności gryki i to po wyczyszczeniu że by było 2300 kg z 1 h ale wielki szacunek. :)

#317 Share rafalek24

rafalek24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 październik 2013 - 10:34

Po ile u was gryka? ja sieje drugi rok i w zeszłym roku też miałem ponad 2tony z ha . obiołem gospodarstwo po rodzicach i ziemia lezała 18lat odłogem i dlatego tak dobrze rodzi .zastanawiam sie czy w przyszłym roku nie obsiać około 10ha bo przy takich cenach innych zburz to w moim przypadku to własnie gryka jest najbardziej opłacalną rosliną

#318 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 28 październik 2013 - 11:23

Po ile u was gryka? Kolego, to podziel się jakie zabiegi agrotechniczne stosujesz i jakie nawożenie dajesz pod tą grykę, że osiągasz takie efekty. Ja najwięcej co uzyskałem to 1,7tony z ha, też po ugorze kilkuletnim.

#319 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 29 październik 2013 - 13:32

Po ile u was gryka? według mnie gryka jest opłacalna bo niema przy niej dużo roboty tyle co zasiać i skosić nawozu też duzo nie idzie i oprysku też. dodatkowo wychodzi na piachach
Valtra-Power Partner

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share uprawapolska

uprawapolska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 30 październik 2013 - 18:08

Po ile u was gryka? to jak gdzieś pracujesz to ci się opłaca bo z samej gryki na pewno wyżyjesz to może być uprawa dorywcza.